İç Ege ve Batı Akdeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Her zaman en düşük olana hazırlıklı olun derim ne olur ne olmaz . Ben kendi adıma seyirlik kar beklentimi yaptım . Tadını çıkaralım . Fazlası olursa seviniriz senelerdir değişmeyen garantici mantığım budur . :D2

• Egosy harika bir paylaşım yaptın, uğurlu geldin, tebrik ediyorum.

Çok teşekkür ederim ilk paylaşımımdı uğurlu geldiysem ne güzel,yine boş zamanlarımda paylaşırım ^^

• Ecmwf ao ve nao göre pozitife meyil var . Geçen günlerde söylediğim gibi 22 si civarı gene bir sistem daha gözüküyor , bu Gfs ve ecmwf epsye yakın zamanda yansıyacaktır takibine başlarız . Burda kışı kapatan ve 16 sı sistem ihtimali var dediğimde hayalperest diyen arkadaşa selam olsun diyorum 👍 umarım benim bile beklediğimden daha iyi bir kış geçiririz rk23_kgigf-123

• Her zaman en düşük olana hazırlıklı olun derim ne olur ne olmaz . Ben kendi adıma seyirlik kar beklentimi yaptım . Tadını çıkaralım . Fazlası olursa seviniriz senelerdir değişmeyen garantici mantığım budur . :D2

Ozamn garantici olmayan bi tahmin alalım🤣🤣🤣

• Ozamn garantici olmayan bi tahmin alalım🤣🤣🤣

Hahahaha 😂 Denizli şehrine tahmin yapmak , 20 gün önce sistem gelme ihtimalinin olduğunu söylemekten daha zordur 😬 ege bölgesinin en zorlu tahmini "bana kalırsa Türkiye'de şehir bazında ilk 5 e girer " bu şehirdir 😂 bazen misal severek yaptığım bu hobide uzun vadede öyle şeyler görüyorum ki veya sistem zamanında söylemekten çekiniyorum 🙈 ama her zaman olduğu gibi sistem öncesi genel bir tahmin hazırlar bölge yetkililerimiz . Bende üstüme düşerse elimden geldiğince bir iki bişey eklerim 😊 not düşeyim . En iyi yakın vade tahminini afyon üstünden yapıyorum gerek sürpriz yapacağı zaman gerekse ters bir durum gördüğüm zaman bunu geçen senelerde test ederek öğrendim 😂 sistem iyice otursun ilk önce . Siklonun 100 km rota değişikliği bütün tahminleri pert eder .Denizli benim başımın belasısın 1/kahkahas23s1

• 2l95qh.jpg

Egosy kardeşim zaten ordan değil sistem zamanı gelince meteogram üstünden nowcasting yapacağız . Öğlen 3 de kar yağışı başlıyor çoktan hatta 2 gibi son güncellemeye göre .

E o zaman o yağışı da mı kar olarak alıyoruz :P

E o zaman o yağışı da mı kar olarak alıyoruz :P

Cumartesi öğlen dimi kardeşim🤣

2l95qh.jpg

Egosy kardeşim zaten ordan değil sistem zamanı gelince meteogram üstünden nowcasting yapacağız . Öğlen 3 de kar yağışı başlıyalalım

• 2l95qh.jpg

Egosy kardeşim zaten ordan değil sistem zamanı gelince meteogram üstünden nowcasting yapacağız . Öğlen 3 de kar yağışı başlıyor çoktan hatta 2 gibi son güncellemeye göre .

Hocam bu sitenin ismi tam olarak neydi önceden hep bakardım ama unuttum ismini meteogram yazınca bulamadım