İç Ege ve Batı Akdeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bu sene kırkikindiler bizi sürekli es geçiyor. Kurak bir mayıs ayı geçiyor Afyon adına. :(3232 Martın ikinci yarısından bu yana kurak bir süreç yaşıyoruz maalesef. ?(

Artık haziran ayına bakacağız hocam. Baya bereketli oluyor son senelerde haziran ayı.

1881-1938 <3

• Artık haziran ayına bakacağız hocam. Baya bereketli oluyor son senelerde haziran ayı.

Hazirana kaldık maalesef hocam. Geçen seneye kadar Mayıslar ve Haziranlar ama özellikle mayıslar yağışlı geçiyordu. Son 2 yıldır kurak.

Afyon adına Mayıs ve Haziran aylarında yağışlar son senelerde şöyle gerçekleşmiş:.

Mayıs-Haziran

2011:124 mm.- 92 mm.

2012:42 mm.- 0 mm. :D

2013:55 mm.-17 mm.

2014:96 mm.-55 mm.

2015:67 mm.-171 mm.

2016:60 mm.-14 mm.

2017:93 mm.-32 mm.

2018:100 mm.-131 mm.

2019:44 mm.-79 mm.

2020:83 mm.-61 mm.

2021:14 mm.-84 mm.

2022 Mayıs şu ana kadar 27,7 mm.

• 2015 ve 2018 bereketlilikte zirve olduğu yıllarmış.

• O zamanda Eskişehir'de de oraj hatırlamıyorum, sadece rüzgar fırtınası çıkmıştı bir gün o kadar :D2 2012 haziranı uğursuz geçmiş bu bölge için anlaşılan

• O zamanda Eskişehir'de de oraj hatırlamıyorum, sadece rüzgar fırtınası çıkmıştı bir gün o kadar :D2 2012 haziranı uğursuz geçmiş bu bölge için anlaşılan

Hem sıcak hem kuraktı. Bu sene yıllık bazda yağış anlamında Eses Kütahya Uşak Afyon olarak düşük gidiyoruz. Haziran inşaAllah olağanüstü bir şekilde yağışlı geçer de toparlarız.

• Hem sıcak hem kuraktı. Bu sene yıllık bazda yağış anlamında Eses Kütahya Uşak Afyon olarak düşük gidiyoruz. Haziran inşaAllah olağanüstü bir şekilde yağışlı geçer de toparlarız.

Kıyı egede sizinle aynı kaderi paylaşıyor hocam izmire şubattan beri adam akkılı yağmur yağmıyor 2022 başından beri toplasan 150 200mm yağış dusmüştür ^^

• Kıyı egede sizinle aynı kaderi paylaşıyor hocam izmire şubattan beri adam akkılı yağmur yağmıyor 2022 başından beri toplasan 150 200mm yağış dusmüştür ^^

Bakalım inşaAllah acısını çıkarırız ilerde hocam. 2021 de güzel yağış aldınız ama hocam o kurtarır sizi. :)

• Hem sıcak hem kuraktı. Bu sene yıllık bazda yağış anlamında Eses Kütahya Uşak Afyon olarak düşük gidiyoruz. Haziran inşaAllah olağanüstü bir şekilde yağışlı geçer de toparlarız.

Son 3 senedir mayıs ayları burada baya garip, geçen sene nerdeyse merkez hiçbir şey alamamıştı. Bir kere güzel bir kütle denk gelecekti o da eridi. Yağışlar hep hazirana kaydı. Bu sene de kurak geçecek gibi fakat yarın iyi yağış var tabi kütleler denk gelirse

• Son 3 senedir mayıs ayları burada baya garip, geçen sene nerdeyse merkez hiçbir şey alamamıştı. Bir kere güzel bir kütle denk gelecekti o da eridi. Yağışlar hep hazirana kaydı. Bu sene de kurak geçecek gibi fakat yarın iyi yağış var tabi kütleler denk gelirse

Evet Afyon’da geçen sene. 14 mm. almıştı. Bu sene kısmen daha iyi ve serindi.

Haziranın iyi geçmesi lazım. Zaten ekime kadar zor yağış alıyor yöremiz.

• Evet Afyon’da geçen sene. 14 mm. almıştı. Bu sene kısmen daha iyi ve serindi.

Haziranın iyi geçmesi lazım. Zaten ekime kadar zor yağış alıyor yöremiz.

Kısım kısım yağıyor kardeşm ya illa istasyona vurması şart değil etraf alıyor bir şekilde. Geçen gün ben mesela işten dönerken akören özdilek arasında fena yağmura yakalandım, yavaşlayıp dörtlüleri yakmak zorunda kaldım.

• Kısım kısım yağıyor kardeşm ya illa istasyona vurması şart değil etraf alıyor bir şekilde. Geçen gün ben mesela işten dönerken akören özdilek arasında fena yağmura yakalandım, yavaşlayıp dörtlüleri yakmak zorunda kaldım.

Orası öylede Merkez ve yakın çevresi çok kötü ilerliyor ilçelerin bazıları iyi bazıları kötü. Bitkiler ve ekinlere iyi gelir yağsa güzel olucak.

• Orası öylede Merkez ve yakın çevresi çok kötü ilerliyor ilçelerin bazıları iyi bazıları kötü. Bitkiler ve ekinlere iyi gelir yağsa güzel olucak.

Bu hafta MGM'ye göre sürekli yağışlı geçecek bakalım belki iyi birşeyler kapar afyon merkez

• İç Ege'de Beklenen Kuvvetli Gök Gürültülü Sağanak Yağışlara Dikkat!

Beklenen Hadise

Gökgürültülü Sağanak Yağış

Beklendiği Yer

Bugün (01.06.2022) öğle saatlerinden sonra; Kütahya, Uşak ve Afyonkarahisar çevrelerinde beklenen gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

• İc ege fena kütleler patlatıyor hepsi dolu yapar bulut tepe yüksekliği inanılmaz Aykut53 perşembe cuma çok daha fena olacak oralar Cape 1500 civarlarında ve inanılmaz bir kararsızlık var tehlikeli baya hava-simsek3232