Konu Dışı [Genel Sohbet]

• Türkiye'de insanlar MUTLULUK KAYNAĞI olarak KİMİ/KİMLERİ görmüşlerdir?

1-Tüm ailem: % 74,2

2-Çocuklarım: % 12,9

3-Eşim: % 3,6

4-Annem/babam: % 2,7

5-Kendim: % 3,3

6-Torunlarım: % 1,8

7-Diğer: % 1,4

(TÜİK, Yaşam Memnuniyeti Araştırması, 2018)

• Havaforum ile yol ayrımına gelip sağda solda taraftar toplamaya çalışanlar var. Diline hakim olamayıp klavye de sert konuşanlar sonradan geri vitese takıp arabasını ittirecek yandaşlar arıyorlar.

• İskandinav ülkelerinde kötü yan arıyorum.. Hava olayları bile :)

Birkaç tane söyleyebilirim, kışın havanın çok geç aydınlanıp erkenden kararması, kar da yoksa iyice karanlık çöküyor. Şöyle söyleyeyim ilk gittiğim gün uyuduktan sonra gece gözümü açtım, oh be daha saat erken uyumaya devam edebilirim dedim, sonra telefonu elime alıp bir baktım ki saat 9.30 olmuş:hfyeni (18): o şokla direk yataktan fırladım^^ Bir diğer kötü yan ise evde musluk, priz vs. bozulursa yandınız, çünkü birine tamir ettirtmek çok pahalı, o yüzden ya seve seve bu işlerin hakkından geleceksiniz ya da o parayı ödeyeceksiniz:hfyeni (18): Bunlar dışında aklıma çok olumsuz bir şey gelmiyor, ki bunlar da hayati şeyler değil aslında.

Özet olarak biz Türkiye'de hayatı zor modda oynuyorsak, onlar kolay modda oynuyor kısacası :)

• Gerçekten öyle, tek bir mücadele sebebim varsa o da sevgili ailem. İnsanın herşeyi. Türk aile yapısı çok harika; iyiki burada doğmuşum dedirtiyor her seferinde.

There was a time when more meant better. When everything meant everything. Times change...

• Besiktas tek gerçek var hepsi HAVAFORUM çıkışlı. Yani itibarı bu forumda kazanıp belirli bir yere geliyorlar sonra o kitleyi itibar kazandığı yerden koparıp kendi peşine sürüklüyorlar. Kısacası HF bir şey kaybetmez aynen yola devam.

• Hep böyle olur ya bir mecrada belirli bir kitleyi kendine sevdirmiş insanlar o mecradan ayrılıp özerk devlet gibi -kendisinin başta olduğu- yeni bir oluşum kurar. Bu hareket iki taraf için de kötü sonuçlar doğurur. Umarım olumsuzluklarla karşılaşmayız. Yani bu düpedüz bölünmek oluyor iş kiminle alakalı olursa olsun.

• huseinskas katılıyorum size hocam. Twitterda takip edenler bi zahmet takipten çıksınlar. Yeni yolunda yeni arkadaşlarıyla baş başa bırakmak gerekli diye düşünüyorum.

Kolaylaştırınız, güçleştirmeyiniz; sevindiriniz, nefret ettirmeyiniz. Hz. Muhammed (S.A.V)

• Hep böyle olur ya bir mecrada belirli bir kitleyi kendine sevdirmiş insanlar o mecradan ayrılıp özerk devlet gibi -kendisinin başta olduğu- yeni bir oluşum kurar. Bu hareket iki taraf için de kötü sonuçlar doğurur. Umarım olumsuzluklarla karşılaşmayız.

Hocam bizim için kötü sonuç doğurmaz sonunda hüsrana kendileri uğrar.