Marmara ve Batı Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ecmwf Trakya ve Çanakkaleye Kar yağışı vermeye devam ediyor.Gfs de artık Ecmwfye yağış konusunda uymak üzere

Tekirdağ kıyı kesimleri sıcaklık sıkıntısı çekecek gibi gözüküyor.Akşam Ecmwf çıktısından sonra Trakyaya özel bir değerlendirme yaparız

dbddfa21487ff0.png

• Luleburgaz39

Merhaba;

Trakya bölgesinde yaşayan birisi olarak, herhangi bir sorun görmediğim durumdur.

Meteorolojik dinamikler olarak bakarsanız, Trakya kendi içinde özel br bölge değil, Balkanlar üzerine gelen ve Marmara başta olmak üzere, Anadolu'ya akan hava akımlarının bir geçiş bölgesi. Trakya'nın dinamikleri Anadoluyu, Anadolu'nun ise Trakya'yı ilgilendirdiği için, sorun yoktur.

Rahat olun :)

iyi forumlar

• Forumun en kotu yanı Trakya bölümü kalkması ve Trakya ya özel açıklama yapılmaması bence

Hocam zaten ayrı olan konular İstanbul, Ankara ve İzmir. Bunun sebebi ise nüfusun fazla olması. Örneğin İstanbul burada konuşulsa çok fazla kirlilik olurdu. Ama Trakyada, Büyükşehirlerde olduğu kadar kişi olmadığı için açılmaması gayet doğal.

• Benerbey

Kusura bakmayıntam anlayamadım sorunuzu. Ben Trakya bölgesinin Marmara genelinde değerlendirilmesi ile ilgili kendi görüşlerimi yazdım.

Yazdığım mesajda, "sadece ben yorum yaparım, siz yapmayın" anlamına gelebilecek bir anlam olduğunu düşünmüyorum.

Yazdığınız mesaj bununla ilgili ise, gerçekten anlayamadım.

Yok hava durumu ile ilgili sorunuz varsa, vereceğim cevap hatalı yönlendirebilir sizi. Bölge sorumlusu arkadaşlar daha doğru cevaplar verecektir size.

iyi forumlar

• Yok yanlış anlamisisniz hocam tarkya bolgesinde yasadığınız için sordum.bilginiz varmı diye

• Bence Trakya konusunun bölgemiz ile birleşmesi yerinde bir karar olmuş.

Merak edilen konuya dair düşüncemi söylemem gerekirse ; Olası bir sistem arefesinde bölge sorumlularımız, bölgemizi kapsayan her ile ait ayrıntılı değerlendirme yapıyorlar kuşkunuz olmasın arkadaşlar. Biraz sabırlı olursak vaktinde en doğru bilgiye ulaşabiliriz.

Bir de yorumları iyi takip etmemiz gerektiğini düşünüyorum. Mesela 1 sayfa geride Trakya bölgesine dair açıklama yapmış hocamız. Ve devamında da açıklama yapacağını da belirtmiş ayrıca.

• Aynen Seyyah hocam.

Bir Çanakkaleli olarak Trakyalıların durumunu bilirim onlar ne yaşıyorsa az çok bende yaşarım elimden geldiğincede soru kaçırmadıysam cevap veririm.Her gün bir açıklama yapıyorum neredeyse önceki sayfada kısa bir bilgilendirme yaptım akşama genel bir bilgilendirme yapacağım.Havada kar kokusu var Trakyalı arkadaşları daha çok göremedim.

Zaten her bölgemizi etkileyen sistemde,sistemden 1-2 gün önce açıklama yapıyoruz şuanki yağış durumu halen karışık olduğu için yarını ve bu akşam güncellemelerini bekleyeceğiz

• Aynen Seyyah hocam.

Bir Çanakkaleli olarak Trakyalıların durumunu bilirim onlar ne yaşıyorsa az çok bende yaşarım elimden geldiğincede soru kaçırmadıysam cevap veririm.Her gün bir açıklama yapıyorum neredeyse önceki sayfada kısa bir bilgilendirme yaptım akşama genel bir bilgilendirme yapacağım.Havada kar kokusu var Trakyalı arkadaşları daha çok göremedim.

Zaten her bölgemizi etkileyen sistemde,sistemden 1-2 gün önce açıklama yapıyoruz şuanki yağış durumu halen karışık olduğu için yarını ve bu akşam güncellemelerini bekleyeceğiz

Hocam cuma günü Edirne Kırklareli kar yağışlı vermiş mgm

Sizin tahminniniz nedir?

Saygılar