27 Aralık - 15 Ocak Tahmini

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Hocam gfs tekirdaga kar vermemiş gibi sizin düşünceniz nedir gorurmuyuz gorursek ne kdr olabilir?

cephe yağışlarının örtü bırakmasını bekliyorum bahsettiğim gibi soğuklar yeterli 5 cm üzeri örtü oluşması muhtemeldir

Karın ilk düşüşü sıradan değil, sihirli bir olaydır. Uyandığında yattığından daha farklı bir dünyaya gözlerini açarsın

Priestley

• öncelikle eline sağlık usta hayırlısı olur inşallah kocaeli 250 mtrede ki kar beklentiniz ne kadar

15 cm civarı örtü bekliyorum -5 , +5 olabilir.

Karın ilk düşüşü sıradan değil, sihirli bir olaydır. Uyandığında yattığından daha farklı bir dünyaya gözlerini açarsın

Priestley

• Kocaeli/izmit deniz seviyesinde,kar örtüsü kaç cm. olur.

Başiskele çok sevdiğim bi yerdir aile dostlarım var o tarafa yolum düştükce yolumu uzatmak pahasına uğrarım :)

10 cm'e yakın örtü oluşmasını öngörüyorum

Priestley

• Kolay gelsin Denizli ne olur acaba bu sistem de tekrar kolay gelsin başarılar :)

Teşekkürler öncelikle denizli 1 , 1.5 gün sistemin etkisinde kalacak ve bu değerlerin gerçekleşmesi durumunda örtü oluşturacaktır.

Priestley

• Hocam şöyle yapalım o zaman bende bolu civarına hakim olduğumu düşünüyorum sistem sonrası fotoğraflar atalım bakalım bolu 1 metre alırken karabük 5 cm de kalırsa tamam siz kazandınız derim yinede :D

Priestley

• Hocalar iyileşme var gibi ama diyagram bozmadı mı kendini

Uzun vadede diyagramlardaki değişim canını sıkabilir fakat çok fazla takılma buna dünde açıklama yaptım 21-22 ocak civarı kuvvetli bir sistem daha gözüküyor vade uzun fakat bir sibirya kökenli sistem daha görebiliyorum.

Priestley

• Uğurcan hocam Çanakkale/Biga örtü alır mı? Şimdiden teşekkürler

1-5 cm arası diyim örtü ihtimali %75 lerde

Priestley

• @Uğurcan Makaroğlu inşAllah sen haklı çıkarsın hiç üzülmem valla :) lakin diyagramlarda 10mm yağış yok favori illerim bu sefer Zonguldak-Düzce lakin zaman çok fazla çok takla atar modeller diyagramlar hayırlısı olsun bakalım kardeşim mevlam neyler neylerse güzel eyler

• @Uğurcan Makaroğlu inşAllah sen haklı çıkarsın hiç üzülmem valla :) lakin diyagramlarda 10mm yağış yok favori illerim bu sefer Zonguldak-Düzce lakin zaman çok fazla çok takla atar modeller diyagramlar hayırlısı olsun bakalım kardeşim mevlam neyler neylerse güzel eyler

Allah büyüktür üstadım bu sefer oldu diyorum ben :)

Priestley

• hocam arnavutkoy için ortu tahminiz varmi rakım 150

Hocam Esenyurt ta örtü olur mu olursa beklentiniz kaç cm rakim 80 şimdiden teşekkürler

5-10 CM arası örtü bekliyorum iki bölge içinde

Priestley