Karsızlık Sendromu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • bak modeller 1 subata sistem vermeye basladi. Nasil okuyor bu ? Araliktaki cfs bile 1 subati gormuyodu hadi 1000 li saatlerin modellerine gore tahmin yaptim diyelim. Bos beles siteyii gozlemektense bu tarihlere nasil ulastigimi arastirda hayatta bi amacin olsun.

iyi cevaptı. Özellikle son cümle 10 numara

• Semih hocam selam şubat başı şansımiz varmi trakya ve ist için ..sizi takip etmek çok keyifli..başarılarının devamıni dilerim..bu akşam detaylı bilgi bekliyoruz tşk..iyi günler

• bak modeller 1 subata sistem vermeye basladi. Nasil okuyor bu ? Araliktaki cfs bile 1 subati gormuyodu hadi 1000 li saatlerin modellerine gore tahmin yaptim diyelim. Bos beles siteyii gozlemektense bu tarihlere nasil ulastigimi arastirda hayatta bi amacin olsun.

Hayatta bir amacın olsun çok doğru tespit bravo üstad 👏👏👏👏 bunlar böyle boş beleş geçinen tipler oldukları için amaç gaye hedef falan onlar için bence cooookk uzak kavramlar. Insan olan bir adamın isaret ettiği tarihlere bakar ne oldu ne olmadı diye, hatta neden olmadı bakıp öyle yorum yapar, kaldı ki bu kıştan beklentisini bahar başı yapan birinden bahsediyoruz ki orada da yazısında bu kışın zor bir kış olacağını belirtmişti efsaneler anlamında 🤷‍♀️ ama işte onların buradan beklentisi bilemese de gömsek, 1 saat şaşsada geçirsek, günü tutturamadı diye tefe koyup bir çalsak olduğu için ne deseniz, ne yapsanız da onlar var olmaya devam edecek malesef 🤦‍♀️

Zaten eminim ki siz de artık alışmışsınızdır, bu trollere kafa yoracak değilsiniz.

Yürekten tebrik ediyorum kendi adima ben sizi Hava_Forum hocam, başarılarınızın devamını diliyorum 👏👏👏👏👏👏

• semih hocam tahminlerin tutar yada tutmaz.. biz yorumları okumaktan keyif alıyoruz.bu tip karalama yapan insanlar buradan en ufak bi tüyo alıp sosyal medyada paylaşım yapıp gündem yaratmaya çalışıyolar. sonra tahmin tutmayınca tıklanma oranları bi anda sıfır.. yani özetle bazı insanların ekmeğine çomak sokmuş oluyon kuyruk acıları bence bu sebepten.. ne olursa olsun adı üstünde TAHMİN biz ketifle okuyoruz... saygılar.

• Üstad sanırım Marmara kıyıları ve İstanbul için kar olsılıgı ancak Şubat ikinci hafta gibi olacak,zira hem veriler hem de mevcut gelebilecek cılız sistemlerin Atlantik üzerinden gelişi kıyılarda kar olasılığını bitiriyor...

• Bu sendrom harbiden bizi mahvetti kütle varken soğuk olmaz yağış varken soğuk olmaz hep sınırda kalan soğuklar bir de radarda kütle yağış bırakmayınca kıl oldum iyice bu işe

• kar mar yok sitede kar ümidi ile tutuluyorsunuz ocak başı ocak ortası oldu ocak ortası ocak 3.hafta oldu sonra şubat başı oldu şimdi 15 şubat 15 mart oldu uyanın biraz kar mar yokkkkk

niye öyle diyorsun Semih hoca tarih verdi ateş bile etti:gun_bandana:

• niye öyle diyorsun Semih hoca tarih verdi ateş bile etti:gun_bandana:

Burdaki hocalarımıza saygımız sonsuz fakat sizde bizde biliyoruz ki her tahminin %100 tutucak diye bir olasılığı yok.

• madem başlık açınca ümit sadece 1-2 tık artıyor o zaman verdiği tarihlerde gelmezsede kararları bağlamazsın ne güzel işte birde kar geldi mi gittimi ona odaklanacağınıza birisi bi tarihi 1ay önceden veriyorsa ve o tarihte yeterli veya yetersiz bir salınım gerçekleşiyorsa hatta o tarihlerde dünyaya yön veren havadurumu siteleri mutabık kalamıyorsa bu başarıdır

Benim anlatmak istediğim şeyle sizin söylediğiniz şeyler tamamen farklı hocam.Burda Semih hocanın başarısı hakkında bir yorumum olmadı.Sadece tarih verildi diye ateş etmenin erken olduğundan bahsettim.Zamanı gelince ateşler edilir zaten..:S