Ankara Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bizim şu an beklememiz gereken şey merkez ilçelerde sıcaklığın biraz daha düşerek yarın yağacak kara hazırlık yapması yarın Ankara olarak güzel bir gün geçireceğiz gibi duruyor.Sabırsızlanıyorum

• Bizim şu an beklememiz gereken şey merkez ilçelerde sıcaklığın biraz daha düşerek yarın yağacak kara hazırlık yapması yarın Ankara olarak güzel bir gün geçireceğiz gibi duruyor.Sabırsızlanıyorum

Kesinlikle katılıyorum:thumbup: Hatta bulutların dağılmasına sevindim inceden bir ayaz yapar belki diye. Zeminin uygun olması ve hiç bir kar tanesini zayi etmemesi gerekiyor :)

• Yarın sıcaklık anında anlık ufak artışlar olacaktır. Ama arttığı gibi düşecektir. Sıcaklık konusunda şüpheniz olmasın. Yarın için herşey mükemmel ve yolunda. Yarın foruma biraz geç gireceğim muhtemelen öğle saatlerinde girip bir bilgilendirme yaparım. Zaten pek bilgilendirmelik bir şey kalmadı radar takibi yapmanız yeterli. Ondan sonra dışarı çıkıp kartopu oynayabilirsiniz :)

• Bugünkü toplam yağış 3.37mm ve durum ortada(konumumda 5-6cm kar var) yarın için 10-15mm yağıştan bahsediliyor.Ayrıca yarın bugünkü havadan daha soğuk bir hava bekleniyor yağan kar hemen yere yapışacaktır.İnşallah bekledigimiz gibi gelir de kara doyarız:P

• Geçen seferki yağış (şu günlerce yerde kalan) kadar alma ihtimalimiz var mı yarın? Ona yaklaşır mı? Valla Cebeci'de sadece arabaların üstü beyazken ben markete girdim. 10 dakika sonra çıktığımda ana caddedeki yol bile beyazlamaya başlamıştı. Sıcaklık uygunken şu yağışı 3-4 saat alsak neler olacağını hayal bile edemiyorum.

• Geçen seferki yağış (şu günlerce yerde kalan) kadar alma ihtimalimiz var mı yarın? Ona yaklaşır mı? Valla Cebeci'de sadece arabaların üstü beyazken ben markete girdim. 10 dakika sonra çıktığımda ana caddedeki yol bile beyazlamaya başlamıştı. Sıcaklık uygunken şu yağışı 3-4 saat alsak neler olacağını hayal bile edemiyorum.

Ondan biraz daha fazla.

• Yarın dışarı çıkacak olan arkadaşlara uyarıda bulunmak istiyorum. Dikkatli olmakta fayda var yağışla beraber esecek olan karayel ile birlikte çok üşütecektir.

• Valla zorlansin sikinti yok yeterki hepimizi tatmin eden bi kar yagsin. Gerci benim hayalim yanlis hatirlamiyorsam 2011 martta yagan gibi bir kar. Ben esnafim hic unutmam sabah dukkana bi geldim 30-40 civari kar vardi dukkanin onunde temizleyecegim diye helak oldum ama cok da keyif aldim

• Valla zorlansin sikinti yok yeterki hepimizi tatmin eden bi kar yagsin. Gerci benim hayalim yanlis hatirlamiyorsam 2011 martta yagan gibi bir kar. Ben esnafim hic unutmam sabah dukkana bi geldim 30-40 civari kar vardi dukkanin onunde temizleyecegim diye helak oldum ama cok da keyif aldim

2011 7 mart sistemi sanırım bahsettiğiniz.

• soğuğu , yağışı ve fırtınası olarak ne mart 2011 ne 2012 derim .benim efsanem 24 Ocak 2006 dır. -7 derece sıcaklıkta tozu dumana katan tipi yağışı ile trafiğin tamamen durduğu o oğle vaktini asla unutmam. hayat tam anlamıyla durmuştu. 9 mart 2011 sabahı da efsanedir ama 2006 başka.

• soğuğu , yağışı ve fırtınası olarak ne mart 2011 ne 2012 derim .benim efsanem 24 Ocak 2006 dır. -7 derece sıcaklıkta tozu dumana katan tipi yağışı ile trafiğin tamamen durduğu o oğle vaktini asla unutmam. hayat tam anlamıyla durmuştu. 9 mart 2011 sabahı da efsanedir ama 2006 başka.

O zamanlar 7 yaşındayım. Çok güzel şeyler kaçırdık yeni nesil olarak :(