Şubat Efsanesi

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • @Efsane-Semih Hocam tebrik ediyorum. Sizi 3 buçuk aydır takip ediyorum. Forumda yazılarınızı gözlemlediğim kadarıyla sistem netleştiğini düşünüyorum. Evet bir sistem geliyor. Geleceğinden emin olmasaydınız konuyu açmazdınız :)

Şu an sadece şiddetini gözlemliyorsunuz. Belki 1929 gibi, belki yakın tarih 6 Ocak gibi olacak. Belki de çok cılız olacak. Emeğinize sağlık.

• @Efsane-Semih öncelikle konu hayırlı olsun,
    ikincisi gene bu işin sadece günlük model bakmak ile olmayacağını kanıtladığınız ,yetenek,öngörüler,ve tahmin yeteneğiniz için sizi tekrar tebrik ederim. efsane olmak kolay değil.
    87 kışını yaşamış biri olarak , benimde sizin öngrüleriniz ve veriler tabiki gene değişicektir ama (bu sabahki) bu bilgiler ışığında herkesin çocuklarına bile anlatabileceği bir sistem yaşama imkanımız var.......
    millet baharı getirmişken bizim efsaneyi konuşabilme umudumuz bile güzel.
    ARalık ayından bugüne kadar ortalamada 10 dereceyi görememiş bir istanbulda efsaneyi yaşamadan kışı bitirmek zaten imkansızdır.
    Bugün 31 ocak 2017
    KIŞ DAHA YENİ BAŞLIYOR , BİR AKSİLİK OLMAZ İSE EFSANEYE HAZIR OL....................
    herkese iyi forumlar

• ya kardesim sen hastamisin hastaysan git tedavi ol butun hocalar veriler guzel diyor sen hayali niye konusuyosun verisiz konusanlar banlansin bu ne ya emege saygisiz insanlarsiniz ya

• Sistemin akıbeti belli olmadan sistemin fos çıkacağını belirten arkadaşlar hocalarımıza, kar severlere ve araştırma ruhlu olan bizlere ayıp ediyorsunuz

• bu sistem gelmez ya diguya gider yada batiya ortasi yok gibi ben umutlu degikim keske 6 ocak gibi daha serti gelse nerde zor zor artik ...

Tahminim MGM de çalışıyorsun...Onlar da aynı düşünüyor...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• bu sistem gelmez ya diguya gider yada batiya ortasi yok gibi ben umutlu degikim keske 6 ocak gibi daha serti gelse nerde zor zor artik ...

çok haklısın hocam ama kuzeye yada güneye gitme ihtimalide var. doğuya yada batıyada gidebilir belli olmuyor ne yapıcağı :D :D :hfyeni (18):

Trol bir arkadaş. Semih hocayı dinleyelim arkadaşlar elinde veri olmadan böyle konuşup kış bitti diyenleri takmamak lazım.

Gelir veya gelmez. Kimse %100 gelecek demiyor. Tahmin yapılıyor. Gelirse güle oynaya tadını çıkarırız. Gelmezse kısmet deriz. Burada kar ile yatıp, kar ile kalkan arkadaşlarımız var. Bu şekilde yazılardan dolayı onca insanın heyecanını, umudunu kırıyorsun. Çorbaya sinek düşşe misali.

o sistemin gelip gelmeyecegini senin aklin mantigin almaz sen sadece konusursun burda bos bos