Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Yani şimdi elimdeki iPhone telefonu yada senin kullandığın bilgisayarı, izlediğimiz televizyonu Allah ol deyince mi oluverdi? Allah’ın teknolojisinden kastın bu mu? Yoksa Allah’ın yarattığı Evren mi? @chronic53

Kafkaslar'dan gelen soğuk hava dalgası...

• Yani şimdi elimdeki iPhone telefonu yada senin kullandığın bilgisayarı, izlediğimiz televizyonu Allah ol deyince mi oluverdi? Allah’ın teknolojisinden kastın bu mu? Yoksa Allah’ın yarattığı Evren mi? @chronic53

gereken cevabı diğer sâyfada yeri değilse de verdim. Sen ben canlı cansız ne varsa onun bir mucizesiyiz .bahsettiğin iphoneu yapabilmek için sana teknoloji harikası bir beyin vermiş öyle değilmi. Dahası uzatmaya gerek yok .

• Bakın Amerika Afetleri Yaşıyor ama yağışını alıyor kışını yaşıyor yazını yaşıyor bizim ülkede ilk bahar son bahar ve kış ayı yaşanmaz hale geldi nerdeyse şuan da kuraklık var kuraklık afeti herşeyden çok daha tehlikelidir.. Allah korusun ülkemizde kuraklık afetini ileride çok fazla hissedersek şuanda da hissediyoruz sanırım su hayat demektir su olmadan insanoğlu yaşayamaz Tarım biter Sefil duruma düşeriz ALLAH muhafaza eylesin inş ileride yaşamayız bu olayları.. Amerikanın güçlü bi silahı olabilir elinde Türkiye ye kullanıyor mu kullanmıyor mu bilmiyorum ama bence kullanıyor ben artık inanmaya başladım bu durumda çünkü bu iklimler bu kadar çabucak degişemez Tabikide Allah'ın kuluyuz hepimiz o ne derse o olurda adamlar resmen ellerindeki teknolojiyle Dünya'yı yönetiyor gibime geliyor.

• @chronic53 Allah kimsenin başına vermesin de doğuştan mental retarde olan engelli insanlarımız da var. Bu insanlarımız şimdi teknolojisi harikası mı? Konuyu biraz derinleştirelim. Farklı bir muhabbet olsun. Belki katılmak isteyen başka arkadaşlar da olur.

• @Cemre Parlak bence tarımı bitirmesi teknolojik alet kullanmasına gerek yok. Ülkemizde tarım zaten çok kötü durumda. Kuraklık, su taşkını, erozyon olmadan yada bize karşı teknolojik silah kullanılmadan tarımımızı bitiriyoruz.

• @chronic53 Allah kimsenin başına vermesin de doğuştan mental retarde olan engelli insanlarımız da var. Bu insanlarımız şimdi teknolojisi harikası mı? Konuyu biraz derinleştirelim. Farklı bir muhabbet olsun. Belki katılmak isteyen başka arkadaşlar da olur.

asliında anlatmaya çalıştığım şu; istediğin teknolojiyi sahip ol ne yaparsan yap bunu insanlığın hayrına yada zararına kullan, fakat buna Allah izin vermedikce birşey yapamazsın. Ilim de bilim de onun diledigince olur. İstediğini yaparsın muhteşem işler çıkarırsin Allah'ın verdiği zekayla fakat bunu kullanmaya muktedir olamabilirsin

• @manik depresif ben 26 yaşındayım hayatımda ilk defa böle degişken bi kış gördüm eskidende olmuşmudur bu tür hava olayları illaki olmuştur ama arkasında saglam kışı kapatarak olmuştur bu sene ne hikmetse soğuklar bizden kaçıyor herhalde ha geliyor ha gelicek diyoruz son anda bozuluyor bu durum hiç iyiye gitmiyor Tarım zaten dedigin gibi bitmiş üretici yok artık ülkede Dış ülkelerden alınmaya başlandı zaten bazı yiyecek ve içecekler neden ülkemizde istedigimiz gibi tarım yapamıyoruz çünkü üreticinin bi kazancı yok Yaptıgı işi zevkle isteyerek yapamıyor buda neden kaynaklanıyor susuzluk ve küresel iklim degişikligi diye düşünüyorum.. Haberlerde Dedikodular hızla yayılmaya başlandı amerikanın haarp teknolojisi ile doğu avrupa çok ılıman bi kış geçirmiş bu sene keza bizim doğumuzda kış yaşayamadı bu sene geçmiş yıllara göre çok ılıman gidiyor bakalım neler olacak ileri yıllarda iyi akşamlar.

• Şimdiye kadar ben de öyle düşünüyordum. Mesela bundan 100 yıl önce yaşayanlara şu anki teknolojiyi anlatsan yaaa olur mu öyle şey. İnsanların yapacakları sınırlı. her şey Allah’ın dilediği gibi olur vs deniyordu. Ama şimdi bakıyoruz insanoğlu çok farklı noktada. Belki de Allah bize sınır koymamıştır. Bize sınır koyanlar, zihnimizi açmamızı engelleyenler belki de bizlerizdir. Allah bizi yarattı ve belki de bizi serbest bıraktı, ucu açık bir evreni yarattı ve bizlerin onu keşfetmesini bekliyor. Belki de ilimi ve bilimi bizim özgürlüğümüze bırakmıştır. Ben böyle düşünüyorum açıkçası senden farklı olarak.

• @Cemre Parlak valla Karadeniz’de su sıkıntısı yok ama inan köylerde aile sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor artık. Tarım tamamen bunlardan(su yada iklim değişikliği) bağımsız bitme noktasında artık. Amerika’nın mutlaka meteoroloji ile ilgili teknolojileri vardır ama tarımı bitirmek için bunları kullanacağını düşünmüyorum. Tarımı bitirmek için farklı yollar kullanıyorlar.

Kış mevsiminin ise bu kadar tuhaf gitmesinin nedeni bana göre basınç yerleşimleridir. Zaman zaman böyle tuhaflıklar hep olmuştur.