Doğu-Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • burdada başta öyleydi ama kara çevirdi merkezdede öyle olacağına inanıyorum böyle sitem etmenize gerek yok bence

Kardeşim siz sabah beri karacağdan ötürü kar yada kky aldınız. Yenişehir ise yağmura kaldı. Sence sitemimde haksız mıyım. Ayrıca sitemim kimseye değil. Bizi bu hale getiren barajları burnumuza sokan çevreyi kirleten doğayı yok edenlere... yani kimse alınmasın üstüne . Kayapınar da en az yenişehir kadar kentleşmiş. Seyrantepe toplukonuta üçkuyuya bile yağmıyorsa sorun var bu işte. Siz karacadağın soğuğundan faydalanıyorsunuz şuan. Yoksa 15 km bile yok aramız

• saat 23 olmasına rağmen hala 2.2 derece sıcaklık. En çok 1 yada 0 larda olmalı ki kar yağsın. Keza yağsa bile görsel show olur. Yağışın tamamı kuvvetli yağmur olarak düştü. Yerler su kümesi haline geldi. Şakır şakır yağıyor hala. Gök kırmızı ama yağmur var. Yapacak bişi yok. Demekki Rabbim sokakta kalan çaresizlerin hayvanların hatırına yağdırmadı. Napalım. Ama koydum kafama en kısa zamanda erzincan erzurum kars bu tür yerlere tayin alıp gideceğim ve bu kar hasretini bitireceğim. Diyarbakır ilinin ne sıcağı ne kışı artık beni bunalttı. Yazın 60 derecede yan kışın ise kuru soğuğa talim ol buna rağmen 1 cm kar görme. Doğalgazın 500 tl gelsin üstüne trafikte yağmurdan dolayk rezil ol. En azından 500 tl ödeyeceksem rezil olacaksam kışın donacaksam karlı yerde olayım yazın da keyfime bakayım.

• Bugün kar gören bölgedeki arkadaşlar gözünüz aydın azı çoğuyla bişeyler oldu önümüzdeki günlerde daha güzel soğuklarımız olur inş sadece radardan gelen kütlelerin kar olmasını net göreceğimiz günlerimiz olsun bol karlı günler

• Geçenki sistemde sıcaklık sorunu yaşamıştık bu sistemde olmaz dedim ama geçenki kadar olmasa bile bu sistemde de oluştu sorun. Yağışta çok kötü. Radar da boşaldı iyice. Şimdiye kadar beklenenin çok altında kaldı.

• Amin amin. Arkadaşlar İnşallah 6 ocakta hepimiz göreceğiz havada da yollarda da. Bekleyin ama sistem gelmiyormuş o gün kar yağmayacakmış gibi, umutlanmadan yağmak zorunda olmadığını ve o zaman yağmasa da illa ki kar alacağımızı bilerek. Hadi iyi geceler.

• Sanliurfada hava kıpkırmızı ama yağmur var...

Bu sistem için şunu söylemek istiyorum Olmasaydı Sonumuz böyle.. 😊😂

Her şeyin başı sağlık olsun ALLAH her şeyin hayırlısını versin

• gayet güzel gidiyor inş olacak içiniz rahat olsun arkadaşlar dilimde tüy bitti modeller çark ederkende dedim sistem bizim bu sistem güneydoğunun sistemi emin olun buna bizim bölgemizin olmasa hesabı kapatırım o kadar net söylüyom dahada hava takibi yapmam

Kardeşim bu arada hesabı kapatma. Gördükki modeller hepimizi yanılttı. maraş harika kar alırken diyarbakır tosladı. Siverek kar alır dedik çok fazla abarttık siverek beklentiyi sağlamadı. Batman kardan nasiplenemezken antepte güme gitti. Urfayı saymıyorum karaköprü bile alamadı. Bu sistem maraş, malatya ve elazığ sistemi oldu. Yani yine doğu anadolu şanslı çıktı.

• mgm tahmin tutarlılığında tahminimiz tuttuderse diyarbakır için yemin ediyorum cimer ve bimer e şikayet edeceğim o kurumu. Senin elinde teknoloji var. O teknolojiyi kullanmak için yetişmiş okumuş adam var. Sen tutturamıyorsan kalk git vergimize yazık.

• Ahmet Kartal hesabı bölgede kar olmazsa kapatırım dedim emin ol bölgede bugün kar olmasaydı şu an burada olmazdım lafımın arkasında kesinlikle dururdum o mesajı yazalı kaç gün oldu tam bilmiyomda şu anda bakmadım eminim yine 4-5 gün önce olmuştur yazmam ve yanıldımmı kimilerine göre evet yanıldın kimilerine göre hayır yanılmadın olabilir ben daha iyisini bekliyordum sonuçta bizde tahmin yapıyoz dediğin gibi bugünki değişim çok farklı bişeydi dün akşam saat akşamın 10 kadarda tüm bildiğim modelleri inceledim hiç bir sorun yoktu o gün yazdığımla dün akşam baktığım verilerde aynıydı hatta dün akşamki veriler daha güzeldi takip ettiğimiz verilerde öyle basit değil eminimki uzun süredir forumda olan arkadaşlarda bilir onlarda benim gibi bende onlar gibi takip ederim ben takip yaparken iğnesinden ipliğine herşeyine bakarım rüzgarından al çiğ noktasına yer sıcaklığına tüm hpa lara bakarım sadece 850 hpa ya bakmam anlayacağın elimde olsa 2 metredeki neme bile bakarım belki çok umit vermiş olabilirim bölge için ama dünyanın sayılı modelleri bile yanılıyor yapacak bişey yok saygılarımla

• Ahmet Kartal hesabı bölgede kar olmazsa kapatırım dedim emin ol bölgede bugün kar olmasaydı şu an burada olmazdım lafımın arkasında kesinlikle dururdum o mesajı yazalı kaç gün oldu tam bilmiyomda şu anda bakmadım eminim yine 4-5 gün önce olmuştur yazmam ve yanıldımmı kimilerine göre evet yanıldın kimilerine göre hayır yanılmadın olabilir ben daha iyisini bekliyordum sonuçta bizde tahmin yapıyoz dediğin gibi bugünki değişim çok farklı bişeydi dün akşam saat akşamın 10 kadarda tüm bildiğim modelleri inceledim hiç bir sorun yoktu o gün yazdığımla dün akşam baktığım verilerde aynıydı hatta dün akşamki veriler daha güzeldi takip ettiğimiz verilerde öyle basit değil eminimki uzun süredir forumda olan arkadaşlarda bilir onlarda benim gibi bende onlar gibi takip ederim ben takip yaparken iğnesinden ipliğine herşeyine bakarım rüzgarından al çiğ noktasına yer sıcaklığına tüm hpa lara bakarım sadece 850 hpa ya bakmam anlayacağın elimde olsa 2 metredeki neme bile bakarım belki çok umit vermiş olabilirim bölge için ama dünyanın sayılı modelleri bile yanılıyor yapacak bişey yok saygılarımla

Hesabını mı kapatırsın anlamadım. Bu kadar bilgiyle öyle mi 😡

Ben çok emek verildiğinin farkındayım.sadece bu modellere güven olmuyor siz görüleni yazıyorsunuz Allah razı olsun. Ama buzdağının öte yüzü yani Allah'ın takdiri var. Hal böyleyken bizde kapılıyoruz aa kesin yağar vs plan bile yapıyoruz hoppp sil baştan. Benim şahsi kanaatim UmuTCaN gibi son an dek beklemek. Yüzde 1 lik bile bir kötü senaryo yazarsa tahminci değerli arkadaşlar kendimizi kaptırmayız. Bu pozitif eleştiridir. Keza aynısını MehmetCengiz-KRAL hocam içinde diyorum kendisini geçmiş yıllarda da yakip ediyordum çok kıymetli yorumları var. Biz kendimizi -şahsen ben çok kaptırdım eminim kar tutkusu olan bi çok arkadaşım da bu durumdadır - çok kaptırıyoruz yüzde yüz bile olsa yüzde 99 deyin ki kötüye de hazırlanalım ;)

Lütfen yanlış anlaşılma olmasın kimseden hesap sormuş ç yada laf çakmış değilim...

• iclim yok eğer hiç bişey olmasaydı kapatırdım dedim azıyla çoğuyla yağdı bişeyler o yüzden kapatmayacam sadece daha iyisini bekliyordum kımset olmadı işte önümüzdeki günlere bakacaz artık herşeyin hayırlısı inş kazasız belasız çok çok çok kar yağışları olur inşşş