Doğu-Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • neden tüm yazılarımı okumadan bu şekilde yazıyorsunuz. Kimse kimsenin uşağı değil burası da hiçkimsenin malı değil. Forumda yazmak için meteoroji mezunu olmak gerekiyrodu ise üye olurken bizden diploma istenseydi.

Mehmetcengiz hocam kaç gün evvelinden 30 31 kar dedi. Dönüp msjarı okuyun. Sizi etiketleme sebebim sadece bizi aydınlatmanız idi. Keza bir kaç tane daha yönetici cm bile verdi. Defalarca soru soruldu hiçkimse ama hiçkimse yenişehir hakkında olumsuz yazmadı. Beklentie girdiğimiz bu yzüden bi değrrlendirin dediğimiz için mi suçluyum.

Yuakrıda bi arkadaş daha bölge sorumlularını zikretti ben ise bugün haftasonu uyuyor olabilirler dedim.

Sizden yaşça çok büyüğüm. Alenen üyeliğimi hiçbir ama hiçbir kçtü söz yada hakaret yazmamama rağmen dondurmakla tehdit ediyor ve elinizdeki yetkiye güveniyorsunuz. Siz eleştiri yapmakta serbestsiniz biz değiliz. Bu ülkenin siyasilerini bile herkes eleştirmeke özgürken neden bu forumda ban yemekle tehdit ediliyoruz.

Gfs vs yorumlamayı bilmrdiğimiz için size sormamız ağır geliyorsa ben sizi istifaya davet ediyorum. Eğer yetkiniz varsa ve verilmiş ise üyeler sorunca elbetteki sizden cevap bekleyeceğiz.

1-Bakın size cevaben alıntıladığım ilk cümleden tüm üyelerimiz baksınlar ne anlıyorlar sonraki sayfa da yine evet uyuyorlar demişsiniz ama devamında halbuki bir değerlendirme yapmaları gerekiyor demişsiniz, herhalde ya siz ya ben tereyağından kıl çıkarır hale geldik.

2-Bu ülkenin siyasetini işin içine katmayın az çok eleştirenlerin ithamda bulunanlarım bir sonraki sabah araçlarla mahkemeye götürüldüklerini de görüyoruz.

3-Ben sizi banlamak ile tehdit ettim mi hayır sadece izleyici statüsünde kalırsınız dedim, bu konuya yorum yapmayabilirsiniz belki belli bir müddet diğer konuların hepsine yapabilirsiniz siz sürekli en kötüsünü düşündüğünüzü buradan belli ediyorsunuz zaten.

4-Ben Meteoroloji mezunu olun demedim Meteoroloji mezunları size göre sadece Meteoroloji’nin M’sinden anlıyor olabilirler ama aslında tüm kelimeden anlıyor olabilmeleri lazım.

5- Size ben niye bize soruyorsunuz demedim yorumlama bilmeyebilirsiniz evet ama bir mesaj yada sıralı mesajları yazarken birde karşıdan nasıl anlaşılacağını düşünün. Empati kurmaya çalışsanız benim şuan neler ile uğraştığımı tahmin bile edemezsiniz bakın sizinle bile bir münakaşaya girdik hemen bir uyuyan hücre diye tanımlayabileceğimiz daha önce farklı bir yöneticimiz ile ciddi bir tartışma yaşayan ve bu nedenle banladığımız bir üyenin yeni bir hesapla geldiğine şahit olduk. Her zaman tekrar saldırıyı beklediğini gördük.

6-Ben büyüklerime her zaman saygılıyım. Burada bu güne kadar kimseyi üzmedim sizinde bu aslında bakıldığında bence seviyeli olan bu tartışmayı umuyorum banlanma, özgürlük kısıtlayıcı odaklı değilde bir yönetici ile seviyeli bir tartışma olarak görmenizi isterim.

Son bir not akıl yaşta değil baştadır.

• Biz bölge olarak karın yağmasını hayat memat meselesi haline getirmişiz. Yağacağı varsa zaten yağar , üyeler kar yağmaz dediği zaman efsane kar yağışı olabileceği gibi kar yağacak dediği zamanlarda yağmayadabilir herkes sadece tahmin eder kimse yarın ne olacağını bilmez hangi model ya da hava durumu sitesi %100 doğru tahmin yapabiliyor ? Hiçbiri. O zaman herşeyi oluruna bırakmak lazım inanın her şeyi oluruna bırakırsanız kar yağmadığı zamanlar bu kadar üzülmezsiniz.

• hepimiz gerginiz. Sizde gerginsiniz. Verilerin dalga geçmesi hepimizi gerdi. Sorular beklentiler sizleri gerdi. Bencede uzatmanın manası yok. Bu arada en iyi ben biliyorum eleştirenlerin nereye nasıl götürüldüğünü çünkü adliyede çalışıyorum. Burada önemli olan destek olmak üzülenleri de anlamak. Umarım sizde beni anladınız. En azından bizi bekletiye çok daha fazla sokan arkadaşlrın yorumlarını şimdi ne olacak senaryo nedir şeklinde açıklamalarını beklemek normal değilmi.

Kısmet bu sisteme değilmiş. Kırmanın incitmenin anlamı yok.

• Buradaki arkadaşlar soru sorma ve onlara cevap verme ve bilgilendirme görevi moderatör ve bölge sorumlularına ait ve ellerinde geldiğince cevap veriyorlar yönetici arkadaş buradaki üyelerin soru sorma ve bilgilendirme hakkı var

• Buradaki arkadaşlar soru sorma ve onlara cevap verme ve bilgilendirme görevi moderatör ve bölge sorumlularına ait ve ellerinde geldiğince cevap veriyorlar yönetici arkadaş buradaki üyelerin soru sorma ve bilgilendirme hakkı var

Bakın moderatör ve adminlerin görevi sitede huzuru kuralların uygulanabilirliğini tesis etmektir. Tahmin yapmak bizler için ikinci planda olmalıdır,

Burada hepinize ulaşabilecek tek kitle bakıldığından önce bölge sorumlusu üyeler ardından tahminci/yazar dediğimiz rütbelilerdir.

Ancak benim de uzun zamandır eleştirdiğim bir nokta yazar/tahminci kendi konusunda çekirdeğine çekiliyor buralara doğru düzgün uğramıyor konunun tüm yükü bölge sorumlusuna kalıyor. Bizlere sürekli faal ve bilgili bir sorumlu lazım üstüne tabi sitedeki geçmişi de önemli. Zaman zaman bizlere sırt çevirip giden insanları da gördük.

Ben niye bu kadar faal olmaya çalışıyorum bakın iddia ediyorum başka hiçbir bölgsel konuda böylesine faal bir tahmin yapan yönetici göremezsiniz çünkü şuan tüm yük Karcanavarı hocamızda ve hem kendisine hem sizlere yardımcı olmak bir nebze bilgim varsa Mardinli biri olarak bölge insanıma toprağıma yardımcı olmak istediğim için. :)

• hepimiz gerginiz. Sizde gerginsiniz. Verilerin dalga geçmesi hepimizi gerdi. Sorular beklentiler sizleri gerdi. Bencede uzatmanın manası yok. Bu arada en iyi ben biliyorum eleştirenlerin nereye nasıl götürüldüğünü çünkü adliyede çalışıyorum. Burada önemli olan destek olmak üzülenleri de anlamak. Umarım sizde beni anladınız. En azından bizi bekletiye çok daha fazla sokan arkadaşlrın yorumlarını şimdi ne olacak senaryo nedir şeklinde açıklamalarını beklemek normal değilmi.

Kısmet bu sisteme değilmiş. Kırmanın incitmenin anlamı yok.

Helal olsun sana be ne kadar güzel sözler gardaş

• Diyarbakırın iklimi her zaman değişik olmuştur olmayacak sistemlerde 30 40 cm kar alır bu gibi sistemlerde kuru soğuk alır

6 ocak gibi bir sistem görünüyor artık umudumuz o yağışlar olacak

• Dun çok güzel başlayan akşam ancak bu kadar kötü bitebilir di hava ayazdi ta ki sıcaklık 2.5 dereceye düşene kadar ondan sonra yükseldi ve dün geceden beri sıcaklık 3.7 de resmen takılı kaldı..

• Modeller güzel kar veriyorlardı hafif hafif yağıyor. Nerede kaldı bu yoğun kar.^^ Bölgenin doğusuna etkili yağış veriyordu modeller ama kütleler bölgenin batısında oluşuyor. Hep bu durum var maalesef.;(hava-yagmusrs323

• En basitinden elazığa daha adam akıllı kütle girmedi. Hava sıfırın üstüne çıktı ve arabaların üstündeki perşembeden kalma karların yarısı eridi. Bildiğiniz seyirlik saf kar alıyoruz şu anda.

UmuTCaN hocam radarda da yeşil bir kütle gözükmüyor bize gelen. Sizce güzel bir kütlenin gelme ihtimali var mı?