28 Aralık - 12 Ocak Sistemler Silsilesi

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • @Uğurcan Makaroğlu haklısın kardeşim ama detay konusu biraz fazlası olmuş neyse hakkımızda hayırlısı olsun İnş,Karadeniz kıyıları hakkında şuanlık verilere göre iyi şeyler söyleyebilirsin sanırım Örnegin; Düzce Zonguldak Bartın Kastamonu kıyıları olarak bişeyler söylemen mümkün mü acaba...

Sıcaklıkların mutabakat sağlaması için 25 i akşam güncellemesini görmemiz gerekli. Ama bunun dışında ortalama veriler ile konuşmak gerekirse kıyılarda 5-10 cm arası kar olacak iç kesimlere doğru örtü miktarı yer yer 50 cm a kadar çıkacak.

Karın ilk düşüşü sıradan değil, sihirli bir olaydır. Uyandığında yattığından daha farklı bir dünyaya gözlerini açarsın

Priestley

• sistem biraz daha toparlanması halinde geçen seneki yılbaşındaki gibi B.karadeniz kıyılarında 20-50 Cm olarak görmek mümkün mü,Deniz etkisi kar veya yogun kar yağışları almamız mümkünmüdür..

• sistem biraz daha toparlanması halinde geçen seneki yılbaşındaki gibi B.karadeniz kıyılarında 20-50 Cm olarak görmek mümkün mü,Deniz etkisi kar veya yogun kar yağışları almamız mümkünmüdür..

Sistemi gfs tamamen balkanlar üzerinden veriyor ben biraz daha ortalayıp ilk lokmalardan batı karadenizin de faydalanacağını düşünüyorum. Eğer biraz doğulu gelirse 20 cm civarına yaklaşabilir. 8 Ocakda beklediğim sistem ise beklediğim gibi gelmesi halinde dediğiniz olasılıkları gerçekleştirebilecek kuvvette olabilir. Tabiki unutmamak gerekir ki 8 ocağa 15 gün var . Şuan forumda yapılan en uzun vadeli tahmindir.

Karın ilk düşüşü sıradan değil, sihirli bir olaydır. Uyandığında yattığından daha farklı bir dünyaya gözlerini açarsın

Priestley

• Hocam malatya ne olur ?

Hocam yağışlardan etkileneceksiniz orta kuvvette olarak . Bahsettiğim üzere detayları 25 i akşamı vereceğim.

Priestley

• @Uğurcan Makaroğlu manisa/Salihli ne olur? Gfs gibi gelirse 10 yıldır alamadığı kar yağışını alacak gibi duruyor.

Adınıza bahsettiğiniz üzere abartı bir sistem olmayacağı kanaatindeyim. Lütfen bu denli bir sistem için ocak ortasına doğru yada ocak ortasında olmasını beklediğim sistemleri bekleyin.

Sizin adınızada ki manisa - salihli bölgesi içinde orta kuvvette bir sistem olacak. Çok abartı şeyler beklemeyin.

Priestley

• hocam merhaba tekirdag yine istanbulu izleyecekmi yoksa kar alirmiyiz?

Şimdilik geçişler halinde kar yağışları gözüküyor. Egede oluşabilecek bir AB alanı yağış miktarınızı değiştirebilir . 25 i akşamına kadar bekliyip görelim neler değişecek...

Priestley

• Sizce bu 28'i gelecek olan sistemin İstanbul'u Kar açısından etkileme durumu devam ediyormu, yoksa kıytırık bir sistemmi..

Bahsettiğiniz kadar kıytırık bir sistem değil. Marmaranın doğusu sistemin şanslı olduğu taraf fakat ; dek bantları o anlık nereleri daha çok vurabilir bunu bilemeyiz. Ekstra şanslı olabilecek bir yer daha var o da beylikdüzü tarafı...

Priestley

• Merhaba Hocam Eyüp Alibeyköy Civarı da Bahsettiğiniz Sistem den Kar Şeklinde Nasibini Alır mı ?

Ben 4 levent de oturuyorum orası için ayağımızı yere bastığımızda kart kurt sesleri duyabilecekmiyiz..

Detaylı inceleme için sanırım pazar gününü beklersek daha iyi olur yanıltacak şeyler söylemek istemiyorum ...

Priestley

• Bahsettiğiniz kadar kıytırık bir sistem değil. Marmaranın doğusu sistemin şanslı olduğu taraf fakat ; dek bantları o anlık nereleri daha çok vurabilir bunu bilemeyiz. Ekstra şanslı olabilecek bir yer daha var o da beylikdüzü tarafı...

Kelimelerinizden bal damlıyor hocam bal. :hfyeni (29): İşte görmek ve duymak istediğim sözcükler. İnşallah dediğiniz gibi olur. :gun_bandana:

• Teşekkürler Hocam Gerçek Şu ki Hayatım Boyunca İstanbul da Sadece 2 Mükemmel Karlı Sistem Gördüm Biri 2001 veya 2002 Olması lazım Diğeri İse 2004 Bu İki Karlı Sistemi Geçebilecek Bir Karlı Sistem Daha Henüz İstanbul da Yaşanmadı diye düşünüyorum

• Uğur bey son bir sorum olacak. 8 ocak ve sonrası için beklenen kuvvetli bir sistem mevcut bunun istenilen şekilde gelmesi durumunda özellikle İstanbul 2004 benzeri bir sistemi bize tekrardan yaşatabilir mi