İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Beyler cidden uzun zamandır bu kadar durmayan,ve git gite yoğunlaşan bunu yazarken karşımdaki binayı bile zor görüyorum cidden çok güzel.Bu sistemi beğenmeyen gitsin Antalyada yaşasın :D

• @Root Dostum dışardayım Avrupa yakası için ne söylüyorsun bu gece

Artik bir saat onceki kadar yogun kar olacagini sanmiyorum. Ama yarin oglene kadar yogun kar devam edecek.

@ahmeteren_29 Anadolu yakasinda suandan itibaren guzel kutleler etkili olacak. Olmaya da basladi zaten. Ara ara azalmalar artmalar olabilir ama yarin oglene kadar yogun kar var.

• Anadolu yakasının en bahtsiz yerleri maltepe sahil kesimi , kartal sahil kesimi , pendik ve tuzla. Ben kartal uğur Mumcu dayım rakim:201m heryere bembeyaz ama yine 5-10cm arası ancak var ana yollar açık sular akıyor. Keşke tüm anadolu yakası eşit şartlarda kopa bilseydi ama olmadı takdiri ilahi arkadaşlar moral bozmak yok artık yeni sistemlerı kovaliyacaz yakamiz için

• Merhaba sormak istediğim bir şey var. Yahoo Hava durumu herkesin efsane olacak dediği ama kestane olan sistemde kky vermişti ve tutturmuştu, bugün için de yoğun kar verdi tutuyor. Ama Pazar-Pazartesi-Salı için bulutlu veriyor. Sadece bulut. Böyle vermesinin sebebi sizce nedir? Efsane Semih bile Pazartesi ve Salı'yı tatil yapmışken işkillendim açıkçası :)

• Anadolu yakası Ataşehir gayet iyi gidiyor yerlerde 5-10 cm arası çimenlerde 15-20 cm arası kar var akşamdan beri hiç durmadı ve son 30 dakikadır iyice yoğun yağmaya başladı.Benim merakım yarın yarın örtüye devammı kar yoğun öğleden sonra vs biri kısaca açıklayabilirmi ?

• Anadolu yakası olarak hiç keyifli gitmiyor şuan.
    Anadolu yakası durumlar nedir arkadaşlar..?
    Herkes bulundugu yeri yazarsa iyi olur.

ben kartal uğur Mumcu dayım rakım:201 m yaklaşık 5-10 cm arası kar var ama ana yol açık ve sular akıyor . Yani durumlar berbat ve tam bir hayal kırıklığı yakamızı adına.

• Ben hayatımda böyle soğuk görmedim.Tipi çok fena vuruyor.Allah dışarıda kalanlara yardım etsin.

Bu sistemin güçlü olmasındaki en büyük etken soğuklar... Pazar günü kar biraz duracak olsa da sıfır derecenin üstüne çıkamayacak soğuklar...

Pendik bu kadar kar biraz lapa lapa yağmakta o kadar... forum.havaforum.com/attachment/19917/

Haydi gözün aydın kedi babası dostum :) Bu daha başlangıç...

• bugün anadolu yakasına sadece 2 kg yağış yağmur olarak düştü , avrupaya 20-25 kg yağmur düşen yerler var. tüm veriler daha çok yağış alacak diyor an. yk. pazar sabahına kadar devam edecek ve kısa ara sonrası pazar gecesi tekrar yoğun olarak başlayacak. kartepe kalitesinde bir kar yağıyor şuan da , tadını çıkarın gerisi tevekkül,sabr

• Arkadaşlar Allaha şükürler Olsun Ki Kocaeli Körfez'de Hava minik kar taneleri süzülmeye başladı etkisi çok düşük ama yağmura benzeyen bi şekilde yağıyor. Tutma olasılığı %0 ama ümitliyim . 4-5 cm olsa güzel olur. NOT: GEBZE'Nin üstlerinde okulum var Enka Teknik Bilen Belki Vardır. Akşam Son Çıkan Görevli Çıkarken Kar 1 metreyi bulmuş. kar yolları kapattığı için 7 tane mobil büfe konulmuş istanbul'da bir istikamete ama hangi istikamet bilmiyorum.İstanbul Belediyesi Hazırlığını yapmamış gibi. Ve ARKADAŞLAR Yoğun KAR KOCAELİ TARAFINA GELİRMİ O HABER SPİKERİNİN İÇİNDE BULUNDUĞU ATMOSFERİ YAŞAYABİLİR MİYİZ ? Teşekkürler

• selamlar biraz verilerden gitsek olur mu benm gibi bilmeyen arkadaşlar için. Yağış haritaları önümüzde ki saatlerde özellikle Avrupa yakası boğaz çevresi (şişli) için ne on görüyor ?
    Yaklaşık 4 saatdr kar yağışı alıyoruz birikim de iyi ama soğuk çok çok iyi olmasına rağmen 4 saat de daha çok birikim olması gerekmez mı yaklaşık 10 cm var. Yagisin yapısından mı yoğunluk derecesinden mı cozemedm ama sanki rüzgar etkisi olduğu için yoğun gözüküyor öyle çok yoğun bir yağış yok gibi çünkü olsa daha çok birikim olur soğuk yeterli hatta fazla bile siz ne dusunuyorsunuz ?

• Anadolu yakasının en bahtsiz yerleri maltepe sahil kesimi , kartal sahil kesimi , pendik ve tuzla. Ben kartal uğur Mumcu dayım rakim:201m heryere bembeyaz ama yine 5-10cm arası ancak var ana yollar açık sular akıyor. Keşke tüm anadolu yakası eşit şartlarda kopa bilseydi ama olmadı takdiri ilahi arkadaşlar moral bozmak yok artık yeni sistemlerı kovaliyacaz yakamiz için

anadolu yakası için yağış tam artmadı, ayrıca sistem bitmedi. Kafanıza göre yorum yapmaya devam ederseniz sizi site dışına yollayacağım.

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN