İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Cuma günü akşama kalmaz kar yağışı, en geç öğleye doğru Bermuda ve Çatalca civarında kar başlar, öğlen 4'e kadar İstanbul'u sarar. İş çıkış saatleri çok sıkıntılı olabilir, bu sebepten tatil beklemek o kadar da absürt değil.

• İstanbulun en batısı Silivri olarak (Silivrinin de batısı) kar yağışının öğle saatlerinde tam anlamıyla başlayacağı, öğle saatlerinden sonra boğaza yaklaşacağı, 16:00 civarında da boğaz kesimlerinde kar a döneceğini düşünüyorum. Akşama doğru da tüm İstanbul etkisi altına girer yağışınl

• abartmayin ya semih beyinde belirttigi gibi 24 36 saat kar yagisi var alt tarafi..

Bu kadarda heyecan yapmayin.. sonra bende dahil cok uzuluyoruz.. biz simdilik az bilelim.. cok yakarsa yikariz buralari sevincten.. ama az bilelim biz

• Değerli Hava Forum Ziyaretçileri,
    Son zamanlarda artan ziyaretçi sayımız mevcut paylaşımlı sunucuda limitleri aşmamıza, sitenin ara ara ağırlaşarak kilitlenmesine neden olmuştur. Sorunların daha da büyümesine engel olmak için bize ait olacak olan fiziksel sunucumuza geçme kararı aldık. Bu gece sitemizin taşıma işlemleri yapılacağından 00:00 ile 03:00 saatleri arasında siteye erişim sağlanamayacaktır. 03:00 sonrası ise sitemiz kaldığı yerden yayın hayatına tüm hızıyla devam edecektir.

Duyrulur...

• Mgm'ye göre Ümraniye'de yağmur gece saatlerinde başlayacak ve durum da Cuma, Cumartesi, Pazar, Pazartesi günleri için kar yağışı olarak görünüyor.

Mgm bu sene, önceki yıllara göre daha cesaretli gibi. Geçen sene olsa şuan Mgm'de Cuma, Cumartesi kar; Pazar kapalı, Pazartesi de sulu kar ikonları olurdu :D (*Ümraniye için)

• Cm işini de kestirmek şu anda çok zor çünkü yağışın öğle mi akşam mı gece mi kara döneceğini tam bilemiyoruz ayrıca yağış kara döndükten sonra sıcaklık direk 0 ın altına düşmeyecek kanımca yağış bakımından biraz kıt bir sistem cmt güzel kar alırız pazar aralıklarla devam eder önemli olan sıcaklığın -2 nin üstüne çıkamaması böylece tutan kar donacak üstüne pazertesi ve salı eklenen karlarda çok önem taşıyor alçaklar ve kıyılar ort. 15 cm yüksekler 30 cm olur şu anlık düşüncem

• yorumlara bakıyorum herşey olumlu yorumlanırken bir anda bi üye çıkıyor ve ufacık bir gelişmeyi öne sürerek sistemin temeline bombayı koyuyor ve bu çok sık oluyor X(

GFS'ye göre -14, ECMWF'ye göre -16 giriyor. Accuweather 25 cm, İlmeteo 59 cm kar verdi. MGM bile yoğun kar ikonlarını koydu.

Cuma günü İlmeteonun gösterdiği gibi olursa -yani ECMWF tutturursa- kar yağışı il genelinde trafiği mahvedip elektriği kesebilir. hava-simsek3232

Einmal editiert, zuletzt von HaKaN-EFE () aus folgendem Grund: tartışma yaratacak ifadelerden uzak duralım...

• Hazır mıyız?

Çok ciddi bir sistem var karşımızda. Yağışın az olduğunu düşünmüyorum. DEK yağışlarını katmaları gerekiyor, asıl olay DEK yağışlarında bitiyor zaten.

Şu görüntüye göre Çarşamba öğle saatlerine kadar İstanbul aralıklı kar yağışlı, ben yağış az diyenleri dinlemiyorum diyebilirim.