2016 Yaz Mevsimi Tahmini

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Aynen öyle klima candır.fakat neyazıkki küresel ısınmaya da önemli etkisi oluyor.herkesin kliması birleşince.orası ayrı..

• benim merak ettiğim bir konu seneye şimdiki yazlar gibi bir yazmı olucak? yada daha serin gecen bir yazmı olucak? bunu sormamdaki konu şimdi bu güneş lekeleri azalma oluduğu için bu önümüzdeki yaz dahamı serin geceme ihtimali oluyor. şimdiden teşekkürler

• gayet güzel geçen temmuz ayının ardından acaba bu sene çok fazla bunalmayacak mıyız derken ağustos ayı her zaman olduğu gibi kendini belli etti yine yüksek sıcaklıklar standarda bağlamaya başladı, her sene ağustos klasiği haline gelen yapışkan basralı günler başlıyor ve eminim bu durum eylül ayına kadar hiç değişmeyecek, yani ağustos ayı boyunca sıcaklıklar 1 gün bile 34-35 in altına inmeyecek, temmuzda yaşadığımız o dalgalı günleri unutun en az eylül 10 a kadar fena bunalacağız

• gayet güzel geçen temmuz ayının ardından acaba bu sene çok fazla bunalmayacak mıyız derken ağustos ayı her zaman olduğu gibi kendini belli etti yine yüksek sıcaklıklar standarda bağlamaya başladı, her sene ağustos klasiği haline gelen yapışkan basralı günler başlıyor ve eminim bu durum eylül ayına kadar hiç değişmeyecek, yani ağustos ayı boyunca sıcaklıklar 1 gün bile 34-35 in altına inmeyecek, temmuzda yaşadığımız o dalgalı günleri unutun en az eylül 10 a kadar fena bunalacağız

rıfkıı dediklerin doğru olabilir de dostum seni kışın da görüyordum. yazın da arada yorum attığında görüyorum bikez de olumlu konusmanı görmedim hep kötü açıdan yorumlarını görüyorum :D umarım dediklerinin tersi olur kardesim :)

• bu poyraz tam bir yagis katili,kisin kar yagdirmaz yazin yagmur. Tahminler soyle kuvvetli boyle kuvvetli yagisdan bahsede dursun bu sabah evden ciktigimda gormeyi bekledigim guneyden hareket eden kumulonimbuslar yerine poyraz in surekli kuzeydogudan guneybatiya dogru kümeledigi, ancak hicbir ise yaramaysn ve havanin hic bir turlu kapanmadigi, kapansa bile gram yagis olusturmsysn beyaz, pamuksu bulutlari gorunce , bu sistemden bi dalga olmayacagini anlamistim, halbuki bu gece icin ne orajlar hayal etmistim