Dondurucu Soğuklar ve Yoğun Kar Yağışı Geliyor

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Gfs çıktısı sistemi batılamiş istanbul için 17 şubat olma olasılığı bence yüksek semih hocamız müjdeyi verecektir....

LG-H735 cihazımdan Hava Forum kullanılarak gönderildi

• arkadaşlar bişey sormak istiyorum. size göre cumadan itibaren iyi kar alacakmışız ama mgm öğle demiyo..normal kar diyo hatta yoğun bile değil.

• Bi Antalyalı arkadaş vardı İstanbul kar almicak diyordu kendi göremiyor diye bizide yakacak :D isterse otobüs bileti aliyim arkadasa.. Ve beklediğimiz yorum Hava_Forum hocamdan geldi öncelikle allah utandirmasin hocam. Ve dediğim gibi ilk tahminimde İstanbul detaylara kalicak demiştim ve öylede oldu İstanbul o detayları geçti ;) artık herşey uygun dek için özellikle geceleri bu dekler tüm istanbulu etkisi altına alır ve bir arkadaş İstanbul yb etkisinde kalır demis balkan sistemi degilki bu AB etkisiyle geçsin çoğunluk poyrazdan esecek ve sistemin 3. Günü yıldıza dönecek rüzgarın kuvvetli olmasını bekliyorum tabiiki son ana kadar değişir ama en az 30 km bekliyorum karadeniz üzerinde ull oluşursa sarı kütleler bile alabiliriz bu ihtimal bana gore hala var bence mgm nin unuttuğu birşeyler var yoğun kar ikonlarini elbet koyacaklardir koymazlarsa ve uyarı yayinlamazlarsa kendi hataları olur İstanbul ciddi bir kar alacaktır deniz yüzeyinde söylediğim isi kaybı ise havanın aşırı soğumasıyla etkisi olmayacak yanı dek bantlarının kuvvetini pek etkileyemeyecek hava sıcaklığı ise aşırı soğuk olacak -1 -2 dereceler gündüz sıcaklığı bekliyorum Burak hocam gibi gece ise sıcaklık -5 lere inebilecek sadece İstanbul gibi oldu ama yapacak bisey yok 2 gundur bu yorumu yapabilmek için araştırma yapiyorum MGM eleştiri oklarinda olmak ve sakın geçen pazartesi gibi bir sistem psikolojisine girmeyin sicaklik kuru kar icin yeterli dediğim gibi kuru kar olacaktır ve özellikle cuma gecesi sıcaklık iyiden iyiye düşmesiyle yb nin etkisiyle soğuğu yere basacak ve yer sıcaklığı iyice düşecek yanı kar yerde kalacak iyi sistemler dilerim :)

tönge hocaya güvenebilirsiniz. cidden sağlam ve isabetli tahminleri var. umarım sitede yetki verirler sana da :)

• Balikesirde yemin ederim cevizden buyuk kar yagiyor, biraz once sehrin daha yuksek bir bolgesindeydim mandalin kadar kar taneleri vardi heryer bembeyaz yagis non stop devam :) not: Meteoroloji dun ve ondan onceki gun bugun icin kar ongormuyordu, gunduz izmir aksam buraya lapa lapa kar yagdi..

• 19 dan beri disardayim, kar baslasidiginda usul usul toz halinde yagiyordu aninda tuttu ama civik bir kardi, eve donerken kar durur gibi oldu heh dedim bu kadarmis yaganlarda erir sabaha derken ceviz boyundan buyuk lapir lupur kar yagmaya basladi

• arkadaşlar facebookta bir site var bu site istanbulda kar yağmayacak kuru soğuk olcak diyo sizcede doğrumu kar yağmaycakmı yada bu site yalanmı sötlüyor sizce
    :)