Dondurucu Soğuklar ve Yoğun Kar Yağışı Geliyor

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Şu ayın 22-23 ü gibi gelecek olan sistemde esamle çıktısından baktımda kuzeyden kafkaslara koca -20 lük a.b sistemi karadenizi yalıyor kafkasya rusyanın güneyine gönderiyor ; o bir aşağı inse var ya anam anam neler olur neler inşallah değişme kaydeder efsane Semih Hocam .....:)

• Semih hocam bazı forumlar gazı verirken bazı forumlardanda degerli isimler çok miktarda kar yagısı olmayacagı olsa bile yerde çok tatminkar bi örtünün olmayacagını söylemekte
    Bi sevinip bir üzülüyorum Sizin fikirleriniz de benim için çok önemli.
    Belki kosullar degismistir İstanbul avr zeytinburnu tarafları için neler dersiniz sıcaklık sıkıntı yaratıcakmı baslarda
    Hayırlı Aksamlar

• selamun aleyküm tüm havaforum üyeleri tüm yazarlar

şuan görünene göre önümüzdeki sistem kesin ve ardından 1 sistem daha görünüyor ve her anlamda daha kuvvetli(şuan için böyle görünüyor inşAllah böyle kalır) .
    İNŞALLAH 2 sistemde beklediğimizden daha kuvvetli olur . ilk sistem izlemesi çok zevkli olacak Root kardeşimin de dediği gibi çünkü taneler büyük ve yağış yoğun olacak .
    Herkese iyi akşamlar Sağlıcakla ve karla kalın :)

• 2. sistem için erken daha modeller tam kavrayamadı henüz hafta ortası çarşamba günü netleşecektir zira ben sistemin geleceğinden şüphe etmiyorum açıkçası inşallah gelecektir.

• 2. sistem için erken daha modeller tam kavrayamadı henüz hafta ortası çarşamba günü netleşecektir zira ben sistemin geleceğinden şüphe etmiyorum açıkçası inşallah gelecektir

aslına bakarsanız bir çiçeğin iki yaprağı gibi düşünebiliriz bu sistemleri normalde bir görünüyordu .Ancak zaman yaklaştıkça iki farklı sistem oluştu bakalım 2.si ne şiddette olacak ,tabi ilkini bir görelim de .....

• aslına bakarsanız bir çiçeğin iki yaprağı gibi düşünebiliriz bu sistemleri normalde bir görünüyordu .Ancak zaman yaklaştıkça iki farklı sistem oluştu bakalım 2.si ne şiddette olacak ,tabi ilkini bir görelim de .....

Yılbaşı sistemi 8-10 gün önceden netleşti.Önümüzdeki sistemden sonra 2. bi sistem olduğunu nerden görüyorsanız banada lütfen bi link atın açıkcası çok merak ediyorum.Karamsar olmayı hiç istemem yada öyle olduğumun söylenmesini.Ama aralık ayı genelindeki yb hakimiyetleri gibi görüntü var arada ufak tefek ab ler hariç.Bi bakıyoruz ki rekor seviyede soğuk iniyor ama bu seferde yağış yok bi bakıyoruz ab ler hüküm sürüyo ama güneyli ılık.Bu da benim moralimi bozuyor tuhaf bir kış gerçekten.