Önce Avrupa'ya Sonra Türkiye Soğuk Hava Dalgası

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Acaba o kky karayelde yer sicakliginin 0 derece ve alti sirasinda nasil yagacak cok merak ediyorum !

Üstad bende onun yalancısıyım ama biliyorum ki sistem yaklaştıkça o da çark edecektir senin üstüne 3 bünyamin olsa 1 semih etmez :smile::smile:

• Eeee olacağı o büyük bir ihtimalle oda üstad semih i takip ediyordur

Tam tersi olması gerekirken böyle oluyor .Bünyamin SÜRMELİ zaten bir yayınında açık açık olmasa da itiraf etti.İsim vermedi ama bazı amatör siteler var bazen bizim tutturamadığımız tahminleri onlar fazlası ile öncesinden bilebiliyorlar demişti. Bu sözlerini yanılmıyorsam 2008 lerde söylemişti.sene 2016 hala değişen bir şey yok üstüne üstün herkes ;herkesten bir şeyler öğrenebilir demişti.Bu iş hobidir biraz demişti.Bünyamin Sürmeli yıllar öncesinde :)

• Bırakın bünyamin kar demesin... Sistemimize nazar değmez... Eğer bünyamin dikkat kar geliyor derse .. Sistemden Şüphe duymaya başlarım, sebebi başka CNN olmak üzere bütün kanallar abartılı haber yapmaya başlarlar.. Ve ben bu haberlerin yapılmasından tiksiniyorum..

• Bırakın bünyamin kar demesin... Sistemimize nazar değmez... Eğer bünyamin dikkat kar geliyor derse .. Sistemden Şüphe duymaya başlarım, sebebi başka CNN olmak üzere bütün kanallar abartılı haber yapmaya başlarlar.. Ve ben bu haberlerin yapılmasından tiksiniyorum..

önceden böyle değildi Bünyamin SÜRMELİ daha fazla tutturma oranı vardı.Ama son 5-6 senedir Hava durumu spikerliğinden çok çevre mühendisi gibi davranıyor bence tek sorun o ,Kendi alanı ile uğraşması gerekirken .Gökhan ABUR da aynı şekilde 70'li yılların ses sanatçısı iken hava durumu sunmaya başladı ;onu herkes ses sanatçısı olarak bilirken Hava durumuna geçişinde zorlandı. Zaten ülkemizin genel Problemi bence bu tarz olaylar ....işi ehline vermek lazım derim ben ...:):)

• Gökhan Abur meteorolog alanının en iyisidir bu yaşıma kadar gördüğüm.Bünyamin Sürmeli tıfıl zamanlarında daha cesurdu ona katılıyorum.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Gökhan Abur meteorolog alanının en iyisidir bu yaşıma kadar gördüğüm.Bünyamin Sürmeli tıfıl zamanlarında daha cesurdu ona katılıyorum.

Rahmetli Ali esinin üzerine tanımam.... Adam Sıfır teknoloji ile 3-4 gün öncesinden soğuk ve Yağışlı hava nın geleceğini bilirdi... Hatta Ali Esin derki ; istanbul için sert kış 3 iyi sistemdir..

• Rahmetli Ali esinin üzerine tanımam.... Adam Sıfır teknoloji ile 3-4 gün öncesinden soğuk ve Yağışlı hava nın geleceğini bilirdi... Hatta Ali Esin derki ; istanbul için sert kış 3 iyi sistemdir..

Ali Esin zamanında da bu kadar yüksek binalar ısı adacıkları teknolojinin olmamasından ziyade bu kadar da olumsuz etkileri yoktu kardeşim her şey doğaldı.daha güzeldi sanırım katışıksızdı.Saftı.Ve öyle tahmin yapmak daha da kolaydı.Şimdi 1 gün öncesinden kırk takla atarak geliyor sistemler ,yağışlar :)

• Semih Hocam bu sene gecen seneki 6 ocak sistemi gibi soğuk bir polar atak sistemi alabilir miyiz sizce ?

Keşke olsa. 6 ocak bi ayrı efsaneydi hava soguk kar durmadan yagdı 2 3 gün .hatta bizim yolda kızakla kayıyorlardı yokus olan yerden.yol kalmamıstı tamamen buz olmustu kar desen baya birikmisti cok iyiydi ya :D :)