Kışın 2. fazı başlıyor... (15 Ocak -10 Şubat)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 17 Ocak Pazar günü sabah saatlerinde yağışlar etkili sürekli olmak üzere Edirne il merkezinde yoğun kar yağışına çevirecek. Kar yağışı yüzünden Edirne'nin gerek Yunanistan ile gerekse de Keşan ile bağlantısını sağlayan yollarda ulaşım durma noktasına gelebilir...

• Kırklareli de aynı şekilde ulaşımda sıkıntı yaşayacaktır. Tekirdağ'ın Malkara gibi iç ve batı ilçelerinde de öğleden sonra ulaşımda aksamalar oluşacaktır. istanbul2un beylikdüzü, çatalca, hadımköy gibi bölgelerinde kar yağışının C.tesi gece yarısından sonra Pazar ilk saatlerde başlamasını bekliyorum... Rüzgar yıldız, yıldız ve kuzey karayelden fırtına şeklinde eseceğinden hem deniz hem de kara trafiğinde görüş mesafesinin yer yer 50 metrenin altına düşmesi söz konusu...

• İstanbul il merkezinde kar yağışının tamamen "kar şeklinde başlaması" Pazar öğle saatlerini bulabilir o yüzden sabırsızlık yapmadan sistemin ağır ama kararlı ilerleyişini heyecanla takip etmenizi rica ediyorum...

• Kırklareli de aynı şekilde ulaşımda sıkıntı yaşayacaktır. Tekirdağ'ın Malkara gibi iç ve batı ilçelerinde de öğleden sonra ulaşımda aksamalar oluşacaktır. istanbul2un beylikdüzü, çatalca, hadımköy gibi bölgelerinde kar yağışının C.tesi gece yarısından sonra Pazar ilk saatlerde başlamasını bekliyorum... Rüzgar yıldız, yıldız ve kuzey karayelden fırtına şeklinde eseceğinden hem deniz hem de kara trafiğinde görüş mesafesinin yer yer 50 metrenin altına düşmesi söz konusu...

Beylikdüzü Hadimköy çok yakınımızda inşAllah bize de gelir yağış pazar günü.

• Bu arada tarihte bir karışıklık yaptım kusura bakmayın, Pazar gecesinden itibaren yağışların İstanbul'un batı ilçelerinde kara dönüşmesini bekliyorum. P.tesi öğle saatlerinden itibaren yağış tamamen kara dönecek. P.tesi günü özellikle öğleden sonra yoğun kar yağışını tipi şeklinde Balıkesir, çanakkale, bandırma, tekirdağ ile Bursa'nın batı ilçelerinde bekliyorum.

• Bu arada tarihte bir karışıklık yaptım kusura bakmayın, Pazar gecesinden itibaren yağışların İstanbul'un batı ilçelerinde kara dönüşmesini bekliyorum. P.tesi öğle saatlerinden itibaren yağış tamamen kara dönecek. P.tesi günü özellikle öğleden sonra yoğun kar yağışını tipi şeklinde Balıkesir, çanakkale, bandırma, tekirdağ ile Bursa'nın batı ilçelerinde bekliyorum.

Üstad bizim bölge ilgi alanına giriyor mu :),yorumlarını sabırsızlıkla bekliyorum

• Pazar günü canakkalenin lapseki biga ilçelerinde yoğun kar yağışı bekleniyor özellikle köylerde daha fazla kar miktarı olabilir ve bunun netiseyle köy yolları kapanabilir

• p.tesi gece saatlerinden itibaren Bursa, Bilecik, Kocaeli, sakarya ile gece yarısından itibaren İzmir dahil kıyı Ege'nin kuzeyinde kar yağışları başlayacak ve etkili olacaktır. salı günü özellikle Marmara genelinde ve Eskişehir, Ankara, Bolu, Batı Karadeniz'in tamamında okulların tatil edilmesi gerekmektedir.

• Salı günü öğleden sonra yağış kıyı ege ve trakya'nın büyük kısmında kesilecek ve kuvvetli ayaz olacak... marmara'nın doğusu, İstanbul dahil ve Batı Karadeniz, Ankara'nın kuzey ilçeleri ile, Sivas, Yozgat, Niğde, Konya, Karaman'dan Sinp ve Samsun'un batısına kadar yoğun kar yağışı devam edecek...

• Batı Akdeniz, Güney Ege ve Doğu Karadeniz'de fırtına bekliyorum, Salı günü deniz yollarında büyük sıkıntılar olacaktır. soğuk hava çarşamba günü Trabzon'a ulaşmış ve orada da kar yağışları başlamış olacaktır. Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde, Sivas ve çevre illerinde, gümüşhane ve bayburt civarlarında yüzlerce köy yolu ulaşıma kapanabilir... Bu bölgelerdeki vatandaşlarımızın hastaları ve ilaç ihtiyaçları varsa, hamile doğumu yaklaşmış kişilerin tedbir almasını önemle rica ediyorum...

• Çarşamba geç saatlere kadar marmara genelinde hafif kar yağışları görülmeye devam edecek. yer yer kuvvetli buzlanma ve don olayı görüleceğinden dolayı seracıların ve tarımla uğraşanların en az yolda araç kullanan şoförler kadar tedbirli olmaları gerekmektedir.