GFS ve ECMWF Yorumlamaları (Ocak 2016)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • İlk sistemimizin hayırlara vesile olması dileği ile bu sistemde fazla konuşulacak bisey yok herşey net.. Ayrıca gfs çıktısı elbet degisecektir fakat tarantula arkadasimiza katılıyorum Root arkadaşımız bilir bende tahminimi sunmustum karlı yılbaşı sayfasından ayın 16-17 si demiştim dalga geçenler olmuştu.. Herneyse 2. Dalga ile ilgili blokaj ihtimali senaryolarda yüzde 70 e dayandı dün açıkçası nao da sanırım fazla notre kaçmıştı ama biliyordum o yüzde 30 ihtimalin içinde oldugunu ayrıca düşünün hangi sistem bi huysuzluk yapmadan olduğu gibi geldiki?? Ve bu 22 sistemi 25i bitirir 26 ya da sarkar diye düşünüyorum ve bu 22 sistemi efsane niteliğinde ayrıca 27sinde bize doğru yola çıkan sistemden bahsedeceğim.. O sistem benim gorusume gore -20 fazla gibi fakat gelirsede en az -14 olur İstanbul için ve o sistem gelirse antalya 0 i görmez :D inşallah gelir fakat ao nao pozitife sehir edebilir o dönemde bu da kafkaslara yola çıkan 22 sisteminin 27sinde oraya gitmesiyle kafkaslarda uzuun sure soğuğun etkisinde kalır bunu kimse istemez diye düşünüyorum ve son olarakta en az yazarlar kadar saygı duyulması gerekir bize bidahaki hafta sonu resimli anlatım yapmak istiyorum kismetse Rabbim güzel yoğun karli günler nasip eylesin :)

• Önce biz Salı,Çarş,Perşembe karları eritmeyelim de gerisi gelir. Tek derdim bu :)

Salı sabahı siklon kesilecek deklerle yetinmeyerek başlıca benim girişim çarşamba sabahina kadar dekler devam edicek 2 günde +li değerlerde olmicak 0in altında olacak çarşamba perşembe pek edileceğini düşünmüyorum haftaya salı günü için metreleri hazırlayın ölçüm yapcaz yanı 26 si :)

Einmal editiert, zuletzt von Can Tönge ()

• Aman aman davulun sesi uzaktan hoş gelir misali.. Ama ben yakından da uzaktanda bu davulu yirim yir :)

En sevdiğim mevsim : KIŞ
    En sevdiğim yağış türü : KAR
    En büyük hayalim : KAR DOLAYISI İLE APARTMAN KAPISININ AÇILAMAMASI :)

• Arkadaşlar şubat başı modelini görünce kafayı yiyordum gerçek olur mu sizce :D

Bu geceki son yorumum bu olsun yatacağım artık :D

Sabaha değicek büyük ihtimal ama Sibirya uyanır Azorla birleşip modeldeki gibi blokaj yaparsa neden olmasın.

Sinoptik korunsun yeterki 850hPa soğuna takmayın vadesi daha çok uzun.

Extradan 23 Ocak Diyagramları güzelleşmiş.

Hadi iyi geceler :D

• Sistem battimi 2. Sistem 1. Sistemle birleşecekti hani

Sistemler değil ybler blokaj oluşturup birlesecekler :) bu tur blokajlar az gorulur aslında ama pamuk ipliğine bağlıdır azorun pide olmasini istemeyiz perşembe günü çok.değil ufak bir ısınma olabilir yada olmaya bilir ısınma olursada 3-4 derecelere çıkıp düşecektir iyi geceler dilerim :)

• Sistemler değil ybler blokaj oluşturup birlesecekler :) bu tur blokajlar az gorulur aslında ama pamuk ipliğine bağlıdır azorun pide olmasini istemeyiz perşembe günü çok.değil ufak bir ısınma olabilir yada olmaya bilir ısınma olursada 3-4 derecelere çıkıp düşecektir iyi geceler dilerim :)

Yani tek pazartesi ve salı kar var perşembe kesiliyor bitiyor cuma cumartesi yokmu kar