GFS ve ECMWF Yorumlamaları (Ocak 2016)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Sayin forumdaslarim,kotu model ciktiginda uzulmek ne kadar yersiz ise iyi model ciktiginda da beklentiyi cok yukseltmeyin,uzulen Siz oluyorsunuz.Herseyin hayirlisi is olacagina varir.Yalniz son ciktilar ates ediyor ates

• Beyler sizde ama ha.Modeller kötü çıkar niye iyi çıkmadı dersiniz iyi çıkar hiç inanmıyorum dersiniz.Bırakın akışına.Dua edin bol bol Sibirya uyansında bu modeldeki gibi 1060 olsun.O zaman hayal değil bu görüntüler Azor-Sibirya her türlü bu işi yapar.

-50 girse inanmam dedin azor şaha kalktı üstüne sibirya 1060 oldu,ülkeye -20 ler -22 ler girdi:D:D sen her güncelleme öncesi böyle birşeyler söyle bence:D

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• 1.Sistem garanti bomba gibi geliyo :)

ayrıntılı bi hoca yazmadı herkes 22 sonrası gibi düşünüyordu şimdi ise ay sonu başlarda 4 gün kar alınıcak dendi şimdi 1.5 gün nerdeyse kar alınıcak yılbaşı sisteminden daha kuvetlimi değilmi onun bile cevabını veren yok

• bir diyagramda belirtilen senaryolar için diğer güncellmeler de illa ki onlardan herhangi birisini gösterecek diye bir kaide yok anlaşılan. bu 18z için diyagramlar da farklı senarolar olacak anlamına geliyor.12z den çok farklı çıktı . en soğuk senaryo bile -15 di burda direk -22 verdi.

• ŞŞŞŞubaTTTTT GELİYOR!!! Sibiryanın uyanma emareleri var ciddi anlamda. Eğer sibira uyanırsa var ya geç gider malum 2012 de sibirya uyanmış ve kış mart 15 e kadar devam etmişti. Şimdi gelelim şu anki tabloya sibiryanın uyanma ihtimali çok yüksek ve uyandığı zaman da muhtemelen güçlü bir azor da var olacak gibi ikisi el ele bu gidişle bizi sistem manyağı yaparlarsa hiç şaşırmam. Bu gelecek sistem blockinge yol açacak isteyen farklı düşünür 2. sistem hafta sonu gelecek ve çok daha güçlü soğuma ve dek oluşturacak ardından gelen günlerde ocak sonu hatta şubat ayı genelinde de soğuklardan yakamızı kurtaramayabiliriz eğer ki sibirya gücünü kaybetmezse bu kış mart sonuna kadar ara ara bizi perişan edebilir.

• GFS bana nispet yaptı bunları -50 veremez dedim.500 hPa'da -42 soktu.Thug life yaptı bana.Can kurban böyle thug life :D

Beyler gerçekten ciddi ciddi kayıt edin bu güncellemeyi.

en son 20 aralıkta gece güncellmesinde güzel bir çıktı vermişti. yalnız peşinden gelen sistemde 50 santim dedi kar ama yarım santim aldık.

• ŞŞŞŞubaTTTTT GELİYOR!!! Sibiryanın uyanma emareleri var ciddi anlamda. Eğer sibira uyanırsa var ya geç gider malum 2012 de sibirya uyanmış ve kış mart 15 e kadar devam etmişti. Şimdi gelelim şu anki tabloya sibiryanın uyanma ihtimali çok yüksek ve uyandığı zaman da muhtemelen güçlü bir azor da var olacak gibi ikisi el ele bu gidişle bizi sistem manyağı yaparlarsa hiç şaşırmam. Bu gelecek sistem blockinge yol açacak isteyen farklı düşünür 2. sistem hafta sonu gelecek ve çok daha güçlü soğuma ve dek oluşturacak ardından gelen günlerde ocak sonu hatta şubat ayı genelinde de soğuklardan yakamızı kurtaramayabiliriz eğer ki sibirya gücünü kaybetmezse bu kış mart sonuna kadar ara ara bizi perişan edebilir.

Hocam burdaymis hosgeldiniz