Karlı Yılbaşı

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • bir kez daha anladım ki bursa nın kar yağışı konusunda ciddi sıkıntıları var, elimizde 10 senedir övündüğümüz bir 2004 efsanesi var o kadar 20 yılda bir 60-70 cm kar yagdı onu efsane diye hala anlataıyor ve unutamıyoruz öte yandan batı karadenize bakıyorum, bartın,karabük,zonguldak gibi yerlere bakıyorum yine 70-80 cm kar alan yerler var bu nerdeyse her sistemde aynı geçen sene ki sitemler de de bu bölge de 90 cm kar alan yerler vardı, biz de 3 cm kar yağdı diye övünüyor ve seviniyoruz bizden dha batıda olan ve bursaya göre daha kurak ve daha az nemli olarak bilinen balıkesir bile her sistemde bursadan fazla kar alıyorsa gerçekten de bursanın yağış konusunda büyük sıkıntısı var demek

• bir kez daha anladım ki bursa nın kar yağışı konusunda ciddi sıkıntıları var, elimizde 10 senedir övündüğümüz bir 2004 efsanesi var o kadar 20 yılda bir 60-70 cm kar yagdı onu efsane diye hala anlataıyor ve unutamıyoruz öte yandan batı karadenize bakıyorum, bartın,karabük,zonguldak gibi yerlere bakıyorum yine 70-80 cm kar alan yerler var bu nerdeyse her sistemde aynı geçen sene ki sitemler de de bu bölge de 90 cm kar alan yerler vardı, biz de 3 cm kar yağdı diye övünüyor ve seviniyoruz bizden dha batıda olan ve bursaya göre daha kurak ve daha az nemli olarak bilinen balıkesir bile her sistemde bursadan fazla kar alıyorsa gerçekten de bursanın yağış konusunda büyük sıkıntısı var demek

bursa olarak daha fazla çalışmalısınız, önünüzdeki maçlara bakmalısınız.

• Her ne kadar tadımlık da olsa çok keyifli dekler aldık bu sistemde. Dün gece 2-3 sularında kadıköyü vuran bant hayatımın en güzel kar enstantanelerinden biri oldu. Umarım bu kışın son sistemi olmaz bu.

• Bu hafif kar yagislari kuvvetlenecek. Ayrica yarin yükseklerde kar devam edecek bir süre daha. Lapa lapa şekilde. :)

Sıcak Cephe girişi ne zaman gerçekleşecek? Sosyal medyada önce yoğun kar ardından cephe girişiyle kky sonra da yağmura döneceği söyleniyor kimisi yarın sabaha kimisi de Pazar'dan Pazartesi'ye geçişte olacak diyor pek anlayamadım ne olacağını.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Sıcak Cephe girişi ne zaman gerçekleşecek? Sosyal medyada önce yoğun kar ardından cephe girişiyle kky sonra da yağmura döneceği söyleniyor kimisi yarın sabaha kimisi de Pazar'dan Pazartesi'ye geçişte olacak diyor pek anlayamadım ne olacağını.

Skewt ve atmosfer kolon parametreleri yarin aksama kadar yukseklerde kar devam diyor. Bekleyip gorecegiz artik ne olacagini, incelenebilecek baska veri yok bu konuda. Thickness, sicaklik ve ruzgar zaten uygun.

• Bursada dün iyiydi ama umdugum gibi olmadı bende bu gün m.k.pasa susurluk arasındaki köyüme gideceğim orada 70.80cm kar yapmış sistemin kaymagini oralar yemiş

• Sıcak Cephe girişi ne zaman gerçekleşecek? Sosyal medyada önce yoğun kar ardından cephe girişiyle kky sonra da yağmura döneceği söyleniyor kimisi yarın sabaha kimisi de Pazar'dan Pazartesi'ye geçişte olacak diyor pek anlayamadım ne olacağını.

Pazarı pazartesiye bağlayan gece