Karalama Tahtası

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • gelen sistemler trakya dişina çok guzel kar birakacak gibi duruyor. Trakya da kuru soğuk ile mucadele edecek eger sistemlerde değişiklikler olmaz ise. Tüm modeller buna işaret ediyor simdilik. Insallah bu durum trakya için değişir.

• Trakya için ocaktan sonra güzel kar yağışları olabilir

Önümüzdeki Aralık ayında Trakya kar beklentim yok ama ocaktan sonra güzel örtülük kar yağışı alabiliriz

Trakya da kar yağışı ocağın ilk haftası olabilir

Benim tahminim dir

• gelen sistemler trakya dişina çok guzel kar birakacak gibi duruyor. Trakya da kuru soğuk ile mucadele edecek eger sistemlerde değişiklikler olmaz ise. Tüm modeller buna işaret ediyor simdilik. Insallah bu durum trakya için değişir.

Negatif AO varsa Trakya için hep umut vardır.

• Trakya kuru soğuklar olucak özellikle Edirne Tekirdağ kırklareli çarşamba günü kuvvetli soğuma var ama yağış yok o yüzden kuru ve dondurucu soğuk var

Salı günü ankara ve çevreleri kar

Erzurum ve aşağısı kar yağışlı ve çarşamba günü kar yağışı birazdaha etkisini daralıyor kıyılarda kky var

Benim tahminim dir

Saygılar

• Trakya kar yağışı bekleyen arkadaşlar modeller kar yağışı vermiyor yılbaşına kadar kar gözükmüyor

Ocaktan sonra Trakya güzel kar yağışları alabilir

Modellere baktığımda yağış var soğuk ta birazdaha iyileşir se Trakya ocaktan sonra sağlam kar yağışı alır

Yani 2019 sonra Trakya kar yağışı alabilir

Bu benim tahminim dir modeller dayanarak tahmin yapıyorum

Modeller kesinlikle Dağişeme açıktır özellikle yağış konusu değişkenlik gösteriyor

Bu kış unutulmaz bir kış olur inşallah

• 1.Aralık ayının sonlarına doğru hava soğumaya başlayacak.

2.Ocak ayının ilk haftası geçtikten sonra İstanbul, bir daha eksi değerleri aşamayacak. Yıllardır birikmiş nem, bu soğuklarla karşılaşınca bıktıracak denli devasa kar yağışları görülecek.

3.Ocak-Şubat-Mart ayları ortalamaları (Tedrici şekilde düşerek): İstanbul -12, Ankara -15, İzmir -5, Erzurum -35. Bir ihtimal Haliç donma riskine girecek. Ama Doğu Anadolu’daki göller DONACAK.

4.2019 bu şekilde geçilecek.

Güneş lekelerinin azalmasının ilk sonuçları 2019’da Rusya, Ukrayna, Baltıklar, Kafkaslar, Karadeniz, Doğu Avrupa, Türkiye, İran, İsrael, Körfez, Afghanistan hattında hissedilecek. 2020 Ekim’den itibaren bu soğumaya Kıta Avrupa’sı ve Amerika kıtasının büyük çoğunluğu da katılacak. Önümüzdeki MİNİMUM ON YIL BOYUNCA Kuzey Yarımküre’nin yüzde 60-65’inde yazlar sadece 1-1,5 ay sürecek. Türkiye’de ise Kış: Eylül 15-Ekim-Kasım-Aralık-Ocak-Şubat-Mart-Nisan-Mayıs sonuna kadar sürecek. Haziran –Temmuz 15’e kadar ilkbahar, Ağustos boyunca yaz yaşanacak. 1 ay boyunca kavrulacağız. Eylül’de havalar süratle soğuyacak ve 15’inde yine dondurucu soğuklar başlayacak. Mayıs sonuna kadar.!

• 26-27 Aralık kar yağışlı Örtü kalınlığı : 5-10 cm

29-30 : Havada kar. yüksekler örtü.

31-1 : Yılbaşına havada kar ile giriyor İstanbul.

2-3 Ocak : en az 15 cm örtü kıyılara.

6-9 Ocak : Godzilla.

• Korktugum sey buydu iste.3 haftadan beri habire sistem habire sistem aliyoruz.Cerezlikleri aldik.Bu paterntin bozulmasi kacinilmazdi.Tabiki tek guncellemeye gore konusulmaz ama gorunen o ki cerezleri yiyip efsaneyi her zaman ki gibi italyanlara birakacagiz.

• Yemin ederim bıktırdınız, usandırdınız !!! Günlerce ateş ettiniz geliyo dediniz sistem bir gün bozunca 1 günde karalamaya, sistem gittilere, ağıtlara başladınız. Modeller Sürekli değişiyor ve değişmeye devam edecek bunun bilincinde olmamız gerekiyor.. yarın soğukların üstümüze tekrar geldiğinde yorum yazmaya,sevinmeye yüzünüz olsun !! Saygılar

• Yemin ederim bıktırdınız, usandırdınız !!! Günlerce ateş ettiniz geliyo dediniz sistem bir gün bozunca 1 günde karalamaya, sistem gittilere, ağıtlara başladınız. Modeller Sürekli değişiyor ve değişmeye devam edecek bunun bilincinde olmamız gerekiyor.. yarın soğukların üstümüze tekrar geldiğinde yorum yazmaya,sevinmeye yüzünüz olsun !! Saygılar

Hocam burası karalama tahtası sorun olmaz

• ya tamamda arkadaslar bu ne heyecan yağarsa yağcak zaten nedir yani bütün hayatımız kar yağışına mı endeksli bende istiyorum 1 metre kar yağsın ama siz evinizde sıcacık ısınırken bide askerde nöbet bekleyenleri evsiz insanları düşünün hocalarımız da prof değil sonucta bu işi zevk için yapan kişiler biraz sakin olalım lütfen iyi aksamlar

• Sonuçta bilir kişilerde tahminde bulunuyor burda hersey Rabbim den okuması BİLE zevkli bırak okumayı sorulan herseye cevap vermekteler tek tek ve geçen şahit oldum isim olarak tanımam arkadaş şunu söyledi 1 haftadır 2 saat 3 saat uyku İLE durmaktayım sizlere cevap vermekten modellere bakmaktan diye yazdı buna BİLE mecbur degil aslında değer vermem saygı göstermek önemlidir kimseyi de eleştirmiyorum hakkım yok bunada sadece yazmak istedim herkesin bir sebebi var kar için kimisi merak İÇİN kimisi evladı İÇİN kimisi okullar İÇİN yagmasını istiyor unutmayın ıkı güne kadar hava çok sogucak kar yapıcak hava dışarıdaki CANLI dostlarımızı yazan kimse Yok unutmayalım bir başlıkta onlar içinde açılsın saygılarımla