Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesi Genel Tahmin ve Uyarılar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bu sistemin bir öncekind göre avantajlı sicakliklarin daha düşük olmasi neddniyle kar erimelerinin az olmasi buda kar kalinlığını etkiler..şurda kışın bitmesine bişey kalmadı tadına çikarmak gerek....şubat başı bir sistem görünüyor. ..azorun konumu iyi ...bu kış azor avrupanin canına okudu:)...iskandjnavya yükseği doğuda blokaj yapip o sisteminde inmesini sağlayacak gücü kuvveti ne olacağı net değil. ..nasip olursa oda tamam. ..tabi biz önce önümüzdeki pastayi bir yiyelim..:)

• Bu sistemin bir öncekind göre avantajlı sicakliklarin daha düşük olmasi neddniyle kar erimelerinin az olmasi buda kar kalinlığını etkiler..şurda kışın bitmesine bişey kalmadı tadına çikarmak gerek....şubat başı bir sistem görünüyor. ..azorun konumu iyi ...bu kış azor avrupanin canına okudu:)...iskandjnavya yükseği doğuda blokaj yapip o sisteminde inmesini sağlayacak gücü kuvveti ne olacağı net değil. ..nasip olursa oda tamam. ..tabi biz önce önümüzdeki pastayi bir yiyelim..:)

23-24 yağış çok yoğun soğuğu çekebileceğimiz kadar erkene çekmeliyiz. O yağışa 2 saat bile erkene çekmek demek en az 3-5 cm kar demek.

Dek için tepe enverizyonu iyi. Rüzgarın seviyelerdeki yön değişimi de fena değil.

Güzel bir sistem olacak. Amacımız soğuğu alabileceğimiz kadar erkene almak.

• Bu kar haritalari vs her sistemde carsambayi diger yerlerden düsük tutuyor ben bir mutsuzlukla sistemin gelmesini bekliyorum ama en cok yagan yerlerden biri oluyor carsamba neden boyle anlamis degilim :)) yilbasi sisteminde 20 cm i gecen kar haritasi yoktu sadece bi gecede 50 cm yagdi diger gecede 40 cm civari yagmisti :)

• 23-24 yağış çok yoğun soğuğu çekebileceğimiz kadar erkene çekmeliyiz. O yağışa 2 saat bile erkene çekmek demek en az 3-5 cm kar demek.

Dek için tepe enverizyonu iyi. Rüzgarın seviyelerdeki yön değişimi de fena değil.

Güzel bir sistem olacak. Amacımız soğuğu alabileceğimiz kadar erkene almak.

İnşallah. ....temennim sistem sonrasi yağmur olmasin....olacak gibi....

• Adam gibi kar olsun da yağmura razıyım. Sonuçta yapışacak değil yere bu meret sonunda öyle veya böyle eriyecek.

Sistemin ilk günlerinde Rüzgar ve yağış iyi. Trabzon geçen sistemi geçecek gibi. Sen ne düşünüyorsun.

• Adam gibi kar olsun da yağmura razıyım. Sonuçta yapışacak değil yere bu meret sonunda öyle veya böyle eriyecek.

Sistemin ilk günlerinde Rüzgar ve yağış iyi. Trabzon geçen sistemi geçecek gibi. Sen ne düşünüyorsun.

Daha önce yazmıştım 25 akşami trabzon merkez daha şanslı...şurda şukadar burda bilmem kaç cm kar falan filan genel anlamda doğu karadeniz şansli ...ilçeden ilçeye fark ediyor bir önceki sistemde trabzon of merkezine bir metre yagacağini kim bilebilirdi...artik gözümüz radarda....ALLAH hayırlı eylesin....

Sistemin ilk günlerinde Rüzgar ve yağış iyi. Trabzon geçen sistemi geçecek gibi. Sen ne düşünüyo

abi sence gecen senekı 6 ocagı gecermı

• Yok canım cm istemedim zaten onu kimse yapamaz. Sadece sistemin yağışını ve rüzgarını gayet iyi gördüm senin de fikrini merak ettim.

Ancak Yılbaşındaki 15 cm yi geçeceğimize eminim.

• Arkadaslar tek bi sorum olucakti samsun carsambadayim yani samsunun dogu taraflarinda. Bu sistemde deklere kalmadan guzel yagis alicakmiyiz boyle radar dolu dolu gelicekmi ? Dek isi biraz sıkıntı kirik kirik parcalar geliyor 1 km öteden gecip gidiyor ben bunu cok yasadim bunlara kalmadanda bi kac gun guzel yagis olucakmi cevaplarsaniz sevinirim arkadaslar