Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesi Genel Tahmin ve Uyarılar

• Yalnız sistemin kuvvetlenme ihtimali var. Ecmwf Ana çıktı kafa yapmış 500 hPa çok Doğulu Eps bunu söylüyor. Yarın sabah hayırlısı ile, dün sabah ki veya dün akşam ki görüntüleri alabiliriz. O kadar olmasa bile az daha Batılayabilir. Sadece ufak bir mantık yürüttüm.

Ben siz dün gece ne dedim.:):)

• Mgm den Orta Karadenize yoğun kar yağışı uyarısı geldi.

Orta Karadenizin iç kesimlerinde görülen kar yağışlarının akşam saatlerinden itibaren etkisini artırarak Tokat, Amasya, Çorum ile Ordu, Samsun ve Giresun'un iç kesimlerinde kuvvetli, yer yer yoğun olması bekleniyor. Yağışların Cumartesi günü akşam saatlerinden itibaren Amasya ve Çorum çevrelerinde etkisini kaybedeceği, diğer illerimizde kıyı kesimler dahil olmak üzere yoğun kar yağışı şeklinde devam edeceği tahmin ediliyor. Yoğun kar yağışına karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir.

• Şöyle de birşey var:biz samsun ve trabzon merkezdeki kişiler olarak az yağışa üzülüyoruz,dert yanıyoruz ama bu şehirlerin özel konumları bunu gerektiriyor...zaten bu şehirlerin tarihte var olmasının sebebi de muhtemelen budur...bir arkadaş daha bahsetmişti bundan...sonuçta eskiler, atalarımız şehir kurarken bizim gibi kar yağsın,yağmur yağsına bakmıyodu...özellikle böyle özel konumları seçip buralarda yerleştiler belki de... sonuç olarak her halukarda yandaki şehirleri izlemeye devam :)

• Şöyle de birşey var:biz samsun ve trabzon merkezdeki kişiler olarak az yağışa üzülüyoruz,dert yanıyoruz ama bu şehirlerin özel konumları bunu gerektiriyor...zaten bu şehirlerin tarihte var olmasının sebebi de muhtemelen budur...bir arkadaş daha bahsetmişti bundan...sonuçta eskiler, atalarımız şehir kurarken bizim gibi kar yağsın,yağmur yağsına bakmıyodu...özellikle böyle özel konumları seçip buralarda yerleştiler belki de... sonuç olarak her halukarda yandaki şehirleri izlemeye devam :)

Gray Cities demişti :)

• Mgm cumartesi için Trabzon'a yoğun kar yağışı vermiş. Doğru mudur? Doğru ise saat kaçta etkili olmaya başlar? Saat 14.00 te uçakla Trabzon'a geleceğim de uçuşun iptal olma ihtimali var mı diye meraktayım.

Cumartesi şu an ki verilere göre en erken öğleden sonra. En geç Gece kar'a döner.

• Karabüğe ne zaman düzgün kar yağar bunun belli bi sistemi var mı çünkü aralıkta 10 cm geçen sistemde yerde kar durmadı bu sistem de bi 15 20 alır mıyız? Şuan çok az sepeliyo.

• Cumartesi şu an ki verilere göre en erken öğleden sonra. En geç Gece kar'a döner.

Teşekkürler. Bu durumda endişelenmeye gerek yok herhalde. Saat 14 gibi uçağım inecek o saatte yağış başlasa bile uçuş iptal ettirecek kadar olmaz diye umuyorum. Antalya da yaşıyorum 7 yıldır kar görmedim. Bu sistemi uçak iptali yüzünden kaçırırsam kafayı yerim herhalde.