Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesi Genel Tahmin ve Uyarılar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Samsun Ordu dan yatar. Semih hocam efsane beklediği yer Samsun Ordu ;)

semih hocaya fazla güvenmeyin diyeceğim beni engelleyecekler. bir hafta önce bu sistem için 'sistem tırt' diye çok bilimsel yorum yapmıştı.samsun ve ordu merkez için 20-30 santim kar kalınlığı ölçmeyi beklemiyorsunuz değilmi. ama 400 metre ve üstünde metrelre yaklaşacak kar olacak Allah ın izni ile.

• semih hocaya fazla güvenmeyin diyeceğim beni engelleyecekler. bir hafta önce bu sistem için 'sistem tırt' diye çok bilimsel yorum yapmıştı.samsun ve ordu merkez için 20-30 santim kar kalınlığı ölçmeyi beklemiyorsunuz değilmi. ama 400 metre ve üstünde metrelre yaklaşacak kar olacak Allah ın izni ile.

Sadece semih hoca değil yağış ve rüzgarlar super yagis bittiğinde dekler devreye girecek dek bu vurduğu yeri 1m yapar

• Anlamadığından mı yoksa totem mi bilmiyorum. Sıkıntı olursa 31 inde olacak cıvık olursa o zaman olur. Soğuk hava güçlü cünkü yb alanı çok kuzeyde konumlu bu da soğuğun etkisini güçlendirir. Bu dediğimi herkes de bilmez. Ecmwf bile Gfs ye göre az daha batılı olmasına rağmen en yüksek sıcaklıkları 1 derece vermiş.

Trollüğe giriyor bu yaptığın.

• Anlamadığından mı yoksa totem mi bilmiyorum. Sıkıntı olursa 31 inde olacak cıvık olursa o zaman olur. Soğuk hava güçlü cünkü yb alanı çok kuzeyde konumlu bu da soğuğun etkisini güçlendirir. Bu dediğimi herkes de bilmez. Ecmwf bile Gfs ye göre az daha batılı olmasına rağmen en yüksek sıcaklıkları 1 derece vermiş.

Trollüğe giriyor bu yaptığın.

Sen bana surekli totemci trolcü diyorsun ama ben saygidan ödun vermiyorum farkindaysan çok uçuyorsun ben tahminimi yaptim bekleyip görürsün

• Arkadaş neye göre yorum yapıyorsunuz anlamadım ki.

dostum marmara sadece daha soğuk.500hpa incelendiğinde ise 6ila 12saat erken giriş yapıyor d.kradenizden de 6-ila 12 saat geç çıkıyor ve d.karadenizde girdiği zaman -10-12ler mevcut.yani istle kapışma halindeyiz cm olarak orta karadenize iste hem erken giriyor hem geç çıkıyor sonuç en şanslı böge orta karadeniz.ama dekler d.karadenizi çok sever :) ;)

• Sen bana surekli totemci trolcü diyorsun ama ben saygidan ödun vermiyorum farkindaysan çok uçuyorsun ben tahminimi yaptim bekleyip görürsün

Bence sen dikkat cekmek icin yapilan analiz ve yorumlardan farkli yorum yapmaya calisiyorsun. Ama pek yemiyor..

• dostum marmara sadece daha soğuk.500hpa incelendiğinde ise 6ila 12saat erken giriş yapıyor d.kradenizden de 6-ila 12 saat geç çıkıyor ve d.karadenizde girdiği zaman -10-12ler mevcut.yani istle kapışma halindeyiz cm olarak orta karadenize iste hem erken giriyor hem geç çıkıyor sonuç en şanslı böge orta karadeniz.ama dekler d.karadenizi çok sever :) ;)

Sarnik'e dedim abi.

• yasin bana veri sunarmısın neye göre konuşuyosun ? hiç bişeyden anlamıyosan 10aralık 2013 ü incele

Daha önce nedenlerini en az 5-6 kere yazdim geroye dönup bakarsin...ben seni iyi takip ediyorum süslü kelimelerle tahmin yaptiğinida biliyorum sen artik bana cevap vermeyi boş ver zamani gelince konuşuruz. ..