Marmara ve Batı Karadeniz Bölgesi Genel Tahmin Ve Uyarılar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • en yüksek sıcaklık o sıkıntı yok C.tesi sabahı benbeyaz olacak buralar inşallh :D

başkan 2 sistemdir kafayi yiyorum ya köylere deli gibi kar yağdı kurudereye felan biz yagmur kky aldik bu sefer geçen seneki gibi gol atmamız lazım geçen sene süperdi

• @Karasulu54 geçen sistemler de sıcaklık sınırda kalıyordu bir de rüzgar poyrazdan esiyordu ondan dolayı öyle oldu. Bu sistem de inşallah sıkıntı olmayacak gibi duruyor

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• istanbul anadolu yakası için ne düşünüyorsunuz. sahil kesimleri pek kar almayacak gibi verilmiş.

c.tesi günü bam bam bam bir de şartları yakalarsanız dek dek dek :D

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Yağmur başlayan yer var mı ? Karasu/Sakarya şakır şakır yağmurlu

• Yağmur başlayan yer var mı ? Karasu/Sakarya şakır şakır yağmurlu

istanbul maltepe 1500 a kadar feci yağmurluydu. şu anda durdu. ofisimiz kartalda ve adalar dahil her yere hakim. şu anda görüş muazzam derecede arttı. ben uzakyol gemi kaptanı olduğumdan bu durumlardan hoşlanmam. görüş çok artarsa sonu iyi olmaz. şu anda burada görüş süper ve rüzgar azaldı baya. yağmurda yok. hava sıcaklığı ortalama 7 derece falan

• istanbul maltepe 1500 a kadar feci yağmurluydu. şu anda durdu. ofisimiz kartalda ve adalar dahil her yere hakim. şu anda görüş muazzam derecede arttı. ben uzakyol gemi kaptanı olduğumdan bu durumlardan holanmam. görüş çok artarsa sonu iyi olmaz. şu anda burada görüş süper ve rüzgar azaldı baya. yağmurda yok. hava sıcaklığı ortalama 7 derece falan

Fırtına öncesi sessizlik dedikleri bu olsa gerek :D

• şuan Kastamonu kıyısının en batısı (Cide) Bartın (Kuruçaşile) tarafında çok şiddetli lodos var hava kapalı ara ara yagmur atıyor,sıcaklıklar mgm ye göre Kurucaşile : 10.4 Cide : 10.7 bunun arkası çok fena yapacak gibi bi his var içimde dün akşamdan beri hava ılık tam deniz havası :D yarın ögleden sonra kopuşlar başlar ;)

• şuan Kastamonu kıyısının en batısı (Cide) Bartın (Kuruçaşile) tarafında çok şiddetli lodos var hava kapalı ara ara yagmur atıyor,sıcaklıklar mgm ye göre Kurucaşile : 10.4 Cide : 10.7 bunun arkası çok fena yapacak gibi bi his var içimde dün akşamdan beri hava ılık tam deniz havası :D yarın ögleden sonra kopuşlar başlar ;)

Kocakarı takvimi gerçek olacak gibi Lodosun arkası kardır :D

• @manasbalasy kardeşim geçenki yılbaşındaki sistem biraz abartıydı gerçekten birçok tahminci ters köşe yaptı önden lodos olmadan iyi kar alamıyoruz eskiler neder hep lodos un gözü yaşlıdır arkası Kardır diye :P ama mgm nin Benim konumuma (Cide) ısrarla yüksek veriyor sıcaklıkları bunu bi türlü anlayamıyorum mesela cuma : 11/15 cumartesi : 7/9 karlı göstermiş sonrasındaki sıcaklıklar iyide salı gününe 1/5 vermiş şaka gibi şaka zatende böle vermesine kıl kapıyorum biz en batısında kalıyoruz bide kuzey taraflarının düzelicektir diye umut ediyorum ^^

• @manasbalasy kardeşim geçenki yılbaşındaki sistem biraz abartıydı gerçekten birçok tahminci ters köşe yaptı önden lodos olmadan iyi kar alamıyoruz eskiler neder hep lodos un gözü yaşlıdır arkası Kardır diye :P ama mgm nin Benim konumuma (Cide) ısrarla yüksek veriyor sıcaklıkları bunu bi türlü anlayamıyorum mesela cuma : 11/15 cumartesi : 7/9 karlı göstermiş sonrasındaki sıcaklıklar iyide salı gününe 1/5 vermiş şaka gibi şaka zatende böle vermesine kıl kapıyorum biz en batısında kalıyoruz bide kuzey taraflarının düzelicektir diye umut ediyorum ^^

geçen sistemde bana attığın kazığı unutmadım :D Muhtemelen fön rüzgarı diyecem de ne kadar doğru olur bilemiyorum. hocalarımız daha iyi bilir neden yüksek sıcaklık verdiği konusunda

• @manasbalasy geçenki sistemde yine iyi kar aldınız siz biz hiç göremedik ona bakarsan daha bu sene Batı Karadeniz kıyılarına şöle adam akıllı kar yağmadı dertli olan benim şuan :D fön rüzgarını cuma günü yiyiyoruz akşamı veya gecesine bodoslama giriyor soguklar Batı Karadeniz Kıyılarına bu sefer kazık yemeyecegiz inşallah 8)

• @Acheron el salladım çekmece sahilden gördünmü :))
    dediğiniz şeyin bir de bilimsel yönü var; basınç şu an çok düşük 1007 milibar. zaten farkındaysanız heryerde garip garip bulutlar geçiyor 200 metrede Fs bulutu gördüm yahu :D Atmosferin kafası çok karışık oraj moraj olursa şaşırmam.