Marmara ve Batı Karadeniz Bölgesi Genel Tahmin Ve Uyarılar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Tarihler olmus 16 ocak hala daha belirsizliklerle konuşuyoruz arkadaşlar Kimse birbirini Kandirmasin kış benim için bitmiştir bu saatten sonra en fazla 1 sistem gelir gelirse nolur gelmese nolur kışı kış gibi yaşayamadık Bu Sene

sistemin gelmesine kalmış 40 saat bak bakalım ukmo 48h ye birde gfs 48h ye izobarlara bak örnek vereyim gfs de perşembe 13 de Zonguldak üzerinde 1000 izobarı varken ukmo da 995 var bu 5 fark o kadar önemli ki soğuk girişini yağışı etkiliyor. Karabük kar alacak neyin isyanınızdasınız ki sadece sistem 4-5 saat geç girebilir.

• Tarihler olmus 16 ocak hala daha belirsizliklerle konuşuyoruz arkadaşlar Kimse birbirini Kandirmasin kış benim için bitmiştir bu saatten sonra en fazla 1 sistem gelir gelirse nolur gelmese nolur kışı kış gibi yaşayamadık Bu Sene

neye güvenerek kiş bitmiştir diyorsun varmı elinde kanıtın verin yok ayıptır ya ı senin kendi şahsi düşüncen düşünceni kendine sakla buradaki arkadaşlarında huzurunu bozma anlasildimi X(

• kanıt diyosunuzda arkadaşlar 2 ay oldu hala modellerde adam gibi bişey göremiyoruz. Maalesef gerçekler acı

sende mi başladın umut gürsoy birilerinin lafiyla gerdege girme sabırlı olun kimse kimseyi kandırmıyor bu yapmış olduğunuz yorumlar çok bencil ve yanlış

• bakın arkadaşlar bizlerde sizler gibi kar sevdalisiyiz bizde istiyoruz ama kar gelmiyor diyede buradaki hocalarımızı yalancilikla suçlayamayız herşey allahtan mevlam neylerse güzel eyler buradaki arkadaşlarımıza saygılı olalım kimse kimsenin kalbini kırmasın saygılar iyi forumlar

• bu sene başında semih hoca olsun diğer hocalar olsun kışın ilk dönemi durgun havalar bekliyordu ve öyle de oldu şimdi kışın 2. Dönemine geldik ve ilk baş balkanlardan sistemler abli daha sonra Ocak sonu Şubat başı Polar veya sibirya sistemi bekleniyor. Unutmayın ki 1987 kışın da Aralık Ocak Şubat boş Mart da kar yağmış ve 100 yılın soğukları arasındaydı bu sene hocalarımız da dediler ki kış bu sene Mart sonuna kadar şunu da söyleyeyim ben uzun vadeye bakmıyorum modelde Diyagramda mgm de wrf de skiron da ne görüyorsam onu size aktarmaya paylaşmaya çalışıyorum.

• arkadaşım ben hocaları yalancılıkla suçlamıyorumki hem bencillikle ne alakası var sence şu ana kadar kayda değer adam.gibi bi sistem geldimi @karbulutu modellerde de gözükmüyo yalansa yalan de 2 ay geçti inş şubatı kurtarırız

• @BUYUKCEKMCELI78
    Seni sistemleri aldigimizda burda görmek isterim.Ayrıca hangi veriyi baz alarak böyle konuşuyorsunuz.Hocalarımızın kac tanesi gelecek sistemler hakkında konu açıyor.İllaki verilere dayanıyor.Sizin de bir veriniz varsa buyrun paylaşın.

• bu sene başında semih hoca olsun diğer hocalar olsun kışın ilk dönemi durgun havalar bekliyordu ve öyle de oldu şimdi kışın 2. Dönemine geldik ve ilk baş balkanlardan sistemler abli daha sonra Ocak sonu Şubat başı Polar veya sibirya sistemi bekleniyor. Unutmayın ki 1987 kışın da Aralık Ocak Şubat boş Mart da kar yağmış ve 100 yılın soğukları arasındaydı bu sene hocalarımız da dediler ki kış bu sene Mart sonuna kadar şunu da söyleyeyim ben uzun vadeye bakmıyorum modelde Diyagramda mgm de wrf de skiron da ne görüyorsam onu size aktarmaya paylaşmaya çalışıyorum.

boşver furkan hocam kim derse desin kim ne ekerse onu biçer atasözü rahat ol

• arkadaşım ben hocaları yalancılıkla suçlamıyorumki hem bencillikle ne alakası var sence şu ana kadar kayda değer adam.gibi bi sistem geldimi @karbulutu modellerde de gözükmüyo yalansa yalan de 2 ay geçti inş şubatı kurtarırız

bak kardeşim modeller dansöz gibi 6 saatte bir farklı çıktılar veren modellere ne yapabiliriz 18 sistemi 48 saat icine girdiği hall de modeller tam net karar verememişken hocalarımız ne yapsın zaten kar gelecekse gelicek derler yoksada yok derler uzatmayalım bu konuyu durmak yok model takibe devam allah büyük gün doğmadan neler doğar kardeşim yakındır güzel günler hocalarımıza guvenin ;)

• Hocam 23-24 sitemin de son durum nedir ? Gün geçtikçe kötüye mi gidiyor. Konuşmalardan anladığım bu . @Furkan7878

sizleri anlıyorum ki o kadar boş mesaj atan kişileri takıyorsunuz bence bunları boşverin hocalarımız ne dedi semih hoca ne dedi -10/-12 girmesini bekliyorum 850hpa da dedi bunları takın gfs günde 4 defa güncelleniyor 20 küsür senaryosu var hepsini deniyor bazen çok iyi bazen kötü siz yazarlarımızın dediği zamana odaklanın

Fikirlere saygım var öncelikle belirtmek isterim.Ancak bu kış inanın bizim için yeni başlıyor.Ocakta 3 şubatta 5 martta 3 en az sistem alacağız.Bunların bilgisini fırsat buldukça karalama sayfasında bulabilirsiniz.Bu yazdığınız totem olsun Nisan başı İstanbul da kar görelim olur mu :)

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• 18'ini Bolu'da geçirme kararı aldım :D Sabah 9:15 otobüsüne bilet alacağım yarın perşembe günü için.Dönüş ise cuma erken saatlerinde bir dostumla beraber :) Kar özlemime daha fazla dur diyemiyorum.Kar İstanbul'da sınırda kalıyorsa bende rakımı yüksek bir yere giderim :D