23 Aralık 2015 Büyük Marmara sistemi Yolda.[4 Aralık Edit]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Pendikci arkadasi gecen seneden beri takip ederim forumda tahminleri hep tutmustur.

Saniyorum kesin bir sekilde emin olamadigi icin "Efsane" demiyor sisteme,lakin benim cikarttigim sonuc bu sistem istanbula 40 cm kar birakacak

• Pendikci arkadasi gecen seneden beri takip ederim forumda tahminleri hep tutmustur.

Saniyorum kesin bir sekilde emin olamadigi icin "Efsane" demiyor sisteme,lakin benim cikarttigim sonuc bu sistem istanbula 40 cm kar birakacak

kardesim yuzde 80 kesinlesti sistem.omumuzdeki 2 3 gun icinde kesiin bilgiyi burada paylasacagım.cunku sistemden once donum noktası olan bir durum var.Bu yuzden simdiden yuzde 100 demiyorum.insAllah aralık efsanesi ya da ona yakın olacak

Neye göre 40 cm kar bırakacak daha modellerde gözükmeyen sistemi şekillendirmeyin tamam benimde o tarihlerde sistem beklentim var ama oda kesin değil daha sistemin nerde geleceğini bilmiyoruz şuanlık sadece sistem gelebilir deriz o kadar

• Neye göre 40 cm kar bırakacak daha modellerde gözükmeyen sistemi şekillendirmeyin tamam benimde o tarihlerde sistem beklentim var ama oda kesin değil daha sistemin nerde geleceğini bilmiyoruz şuanlık sadece sistem gelebilir deriz o kadar

kesin kardesim kesin.kesin olmasa konu acıp umitlendirmem.Tabi insAllah herseye ragmen. cm konusunda haklısınız cunku yagıs tahmini icin erken malesef

• Neye göre 40 cm kar bırakacak daha modellerde gözükmeyen sistemi şekillendirmeyin tamam benimde o tarihlerde sistem beklentim var ama oda kesin değil daha sistemin nerde geleceğini bilmiyoruz şuanlık sadece sistem gelebilir deriz o kadar

Ben kendi sahsi fikrimi soyledim,elimde herhangi bir veri yok.Amator bir sekilde ilgilenen biri olarak 30-40 cm arasi bekliyorum bu benim sahsi fikrimdir.Sahsi temennimdir kimsenin umut yada beklenti icine girmemelerinide Rica ederim.Kendi gozlemlerimde genelde tahmin ettigime yakin sonuc almis biri olarak soyledim

• Pendikci kardesim atmosfer oyle biseyki birgunde bile hersey tersine donerken sen bu kadar uzun vade icin nasil bu kadar kolay tahminde bulunuyorsun hayret dogrusu.

• pendikci inşallah umduğumuz gibi olur ama elle tutulur bir sinyal bile yok bu piyasada böyle umut verenler şu an çöp oldu dikkat et ;)

GT-I8190 cihazımdan Hava Forum kullanılarak gönderildi

• Arkadaslar gun sonu editlemesi yapayım.

Sistem biraz daha erken gelebilir.cunku hızlı hareket ediyor.inanın en buyuk sıkıntı cektigim yer burası.Sistem gelecegini biliyorsun ama verdigin tarih vade uzun oldugunden 1 2 gun aksayabiliyor hatta 3 gunluk aksamalar bile oluyor.Vade uzadıkca bu aksamalar artıyor.o yuzden konu basında 3 4 gune net ve kesin bilgi verebilirim dedim.

İstanbul kocaeli sakarya bursa bolu duzce karabuk en cok etkilenecek yerler.Eskisehir tarafları da cok ciddi soguklar gorecek.Yagıs konusu icin bir kac gun daha musadenizi istiyorum.2 3 gune cok net ve ayrıntılı bilgileri paylasacagım

• Pendikci kardesim atmosfer oyle biseyki birgunde bile hersey tersine donerken sen bu kadar uzun vade icin nasil bu kadar kolay tahminde bulunuyorsun hayret dogrusu.

bu bahsettiginiz durum 2 3 yıl oncesine ait teknolojiden kalan sozlerden biri.20 25 gun icin atmosfer cok degisiklik gostermez.olabilecek kriterler her sene icin aynıdır.tahmin isi isin onemli kısmı.Yapmasını bilen adam atmosferin ne yonde degisecegini bilir ;)

• pendikci inşallah umduğumuz gibi olur ama elle tutulur bir sinyal bile yok bu piyasada böyle umut verenler şu an çöp oldu dikkat et ;)

GT-I8190 cihazımdan Hava Forum kullanılarak gönderildi

benden daha buyuk sinyal mi olur :) sinyalı bi kac gune verecek modeller vs :)