Sorularınızı ve görüşlerinizi bu başlık altından bizlere iletebilirsiniz.

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • sayın havaforum yöneticileri kış ayında konulara herkes yazmasın sadece rütbesi olanlar ve meteorolojik bilgisi üstün seçilmiş kişiler yazabilsin. hem bölge kavgaları azalır hemde daha hijyenik bilgilere ulaşabilir hf kullanıcıları. Üyeler ve yeni üyeler sadece bölgesel tahmin konularına ve konu dışına yazsın. Tabi bu benim şahsi görüşüm işinize karışmak gibi olmasın. Böyle bir düzenlemenin forumun kalitesini arttıracağını umuyorum.

• sayın havaforum yöneticileri kış ayında konulara herkes yazmasın sadece rütbesi olanlar ve meteorolojik bilgisi üstün seçilmiş kişiler yazabilsin. hem bölge kavgaları azalır hemde daha hijyenik bilgilere ulaşabilir hf kullanıcıları. Üyeler ve yeni üyeler sadece bölgesel tahmin konularına ve konu dışına yazsın. Tabi bu benim şahsi görüşüm işinize karışmak gibi olmasın. Böyle bir düzenlemenin forumun kalitesini arttıracağını umuyorum.

Katılıyorum aynen.

• 120h sonrası 850hPa haritalarını paylaşmamamak iyi olur. Ezberci kesim biraz yorum yapar ve her kötü güncellemeden sonra konular saçma yorumlarla dolup taşmaz. Her şey belli olup sistemin gücü merak edildiğinde bakılan 850hPa haritasını ciddiye alan kalmaz.

• Ana sayfada son mesaj atılan 5 konunun çıktığı yerde tıkladığımızda son mesajın olduğu sayfaya gitse daha iyi olmaz mı ? Örneğin oradan 44'e tıklıyoruz aslında sayfa 46'da 47'de.

• Ana sayfada son mesaj atılan 5 konunun çıktığı yerde tıkladığımızda son mesajın olduğu sayfaya gitse daha iyi olmaz mı ? Örneğin oradan 44'e tıklıyoruz aslında sayfa 46'da 47'de.

Eğer yeni mesaj varsa konuda zaten en son okuduğunuz mesaja gider ama onu okuduktan sonra tekrar ana sayfaya gelip yine konuya girmek isterseniz sizi konunun ilk mesajına atar.Yan menüden konuya basarsanız sizi her zaman en son mesaja atar.

• Eğer yeni mesaj varsa konuda zaten en son okuduğunuz mesaja gider ama onu okuduktan sonra tekrar ana sayfaya gelip yine konuya girmek isterseniz sizi konunun ilk mesajına atar.Yan menüden konuya basarsanız sizi her zaman en son mesaja atar.

Yan menüden de hep bir sayfa geriye gitti açtıklarım.

• @Samet_113 bir şey sormak istiyorum. çeşitli derecelendirmeler var altın ,gümüş ,bronz gibi. ben bronzum.2015 de üye olanlar daha az mesajı beğenisi ve puanı olmasına rağmen altın olmuşlar. nasıl bir derecelendirme yapılıyor merak ettim.açıklayabilir misiniz ? teşekkürler.