Geçmiş Sezonlar ve Sistemler [Ana Konu]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bir de bu 12 Ocak sisteminde paylaştım ya bir önceki sayfada, o sistemde Sinanpaşa İlçesi'nin köyleri 1 metre olmuş, batı tarafı şanslıydı o sistemde.

AF-YOK

• Bir de bu 12 Ocak sisteminde paylaştım ya bir önceki sayfada, o sistemde Sinanpaşa İlçesi'nin köyleri 1 metre olmuş, batı tarafı şanslıydı o sistemde.

Olmuştur.Çünkü metrekareye 66 mm. yağış düşmüştü dün gibi hatırlıyorum.Sinanpaşa'da fazla kar almıştır.Çünkü rakımı 1200 metre civarında.Bizede 35 mm. civarında yağış düştü 6 mm. yağmur gerisi kar.Genellikle gece sıcaklık -1 -2 dereceydi ama kar hızlı bir şekilde tutup yarım metreyi bulan kar aldık.

• Afyon içinse bilemem Batı içinse bu sene bence geçen seneye göre daha iyi geçecek zaten 4 sistem geldi 2 tanesi adam akıllı yağdı ben bu seneyi 82-83ün biraz daha iyisi (batının) olarak bekliyorum

• Geçen seneki kış benim efsanemdi. Kış boyunca vali tarafından 13 günlük tatil verildi. Panelvan arabamızı siteden çıkaramadık tampona kadar kar dolmuştu ki bu bahsettiğim 37 rakımda gerçekleşmişti...

• Afyon içinse bilemem Batı içinse bu sene bence geçen seneye göre daha iyi geçecek zaten 4 sistem geldi 2 tanesi adam akıllı yağdı ben bu seneyi 82-83ün biraz daha iyisi (batının) olarak bekliyorum

Aralık-Ocak ayı boyunca yağışlar Marmara-Ege-Akdeniz'de mevsim normallerinin az altında geçeceğe benziyor.Karadeniz-Doğu ve Güneydoğu boyunca ise yağışlar normaller yer yer biraz üstü olmasını bekliyorum.Sıcaklıkların ise Kuzey ve doğu kesimlerde normallerde yer yer altı sıcaklıklar bekliyorum.Diğer yerler ise normaller yer yer 1-2 derece üstü olacağını tahmin ediyorum.Şubatta ise sıcaklıklar yurt genelinde normallerde yağışların ise batı kesimlerimizde ise yer yer üstünde gerçekleşmesini bekliyorum.Batı için söylemek gerekirse geçen kışın 5/1'i anca gelir.Geçen yıl batıda bir çok yer kar rekorlarını zorladı hatta geçti.Geçen kıştan sert bir kış beklemek çok anlamsız(batı için).Ben böyle düşünüyorum

Tahmin bizden Takdir Allah'tan...

• 1929'u inceledim de İzlanda AB'si diye bir şey yokmuş adeta. Böyle kış mı olur dedim, ne güzel bir sezonmuş. Çıldırırız öyle bir sezon olsun :) . 1929 miniyi yaşamak istiyorum en yakın zamanda :D .

AF-YOK

• 2004-2008-2012 benim yaşadığım yer olarak (Kayseri) gerçekten çok güzel unutulmaz kış geçirmiştim.en sert kişlar Kayseri ye galiba 4 yılda bir uğruyor.2004-2008-2012 bu senede 2016 ben bu yüzden bu kış çok ama çok umutluyum.Allahin izni ile insaallah güzel bir kış geçiririz.

Einmal editiert, zuletzt von hugara ()

• Sahil kisimlarinda cok olmadi,17 subat daha iyiydi ama evet soğuk olarak çok sağlam sistemdi

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• O sistem Çekmeköy'de 35 cm kar bıraktı.Gece sıcaklıklarını -11 olarak gördüm Alemdağ'da.

-28'e düşmüştü burada da. Yarım metreyi aşkın kar örtüsü vardı. 2014'ten sonra ilaç gibi geldi yani hasret dindiren bir sistemdi. Şimdi gene böyle bir sistem gelse o sistem kadar mutlu etmez. 2014 gibi bir sezonun ardından gelmişti çünkü :) .

AF-YOK

• Birşey dikkatinizi çekmiştir basınç dizilişi ne kadar iyi,aslında bizim su anda yılbaşı içinde örnek teşkil ediyor ızlanda yine fena değil ama konumu süper,keşke şimdide böyle olsa..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Birşey dikkatinizi çekmiştir basınç dizilişi ne kadar iyi,aslında bizim su anda yılbaşı içinde örnek teşkil ediyor ızlanda yine fena değil ama konumu süper,keşke şimdide böyle olsa..

İzlanda'dan ziyade soğukların beklemeden inişi böylesine fevkalade bir sistem yaşatmıştı.

AF-YOK