Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • o değilde dün akşam boğaz köprüsünde muhteşem görüntüler vardı oradaki herkes orayı izleyen bizler herkes birbirinden yanındakinden güç aldı. Bu millet çok önemli bir olaya imza attı, inşaallah bu konuda devlet üzerine düşeni dikkatli bir şekilde yerine getirir ve kendi evladına sıkabilecek bütün şeref yoksunları kansızlardan kurtulur bu ülke..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Neredeyse hiç haftada 1 sahilde koşarım o kadar

spor aktivitesi yapmadan bacaklarında çekme oluyor yada kramp giriyorsa bu b12 eksikliğinden olabilir

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• spor aktivitesi yapmadan bacaklarında çekme oluyor yada kramp giriyorsa bu b12 eksikliğinden olabilir

Sağolasın hocam bunu bir araştırayım , pek hareketli yapım yoktur sporda yapmam neredeyse ama inanılmaz şekilde çekiyo uyutmuyor birde saçlarım gereğinden fazla dökülüyor bunamı bağlı acaba

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

• @Havacı
    Fazla A vitamini: Çok fazla A vitamini desteği ya da A vitamini içeren ilaç kullanmak saç dökülmesini tetikleyebilir. Bu da geri döndürülebilir bir saç dökülmesidir. A vitamini alımı normale döndüğünde, saçlar da yeniden sağlıklı şekilde uzayacaktır.
    Vitamin B eksikliği: saç dökülmesinin önüne geçilebilir nedenlerinden biri de B vitamini eksikliğidir. Balık, et, çeşitli meyve ve sebzeler doğal B vitamini kaynaklarıdır. Her konuda olduğu gibi saç konusunda da sağlıklı beslenmek, sebze ve meyve ve iyi yağları tüketmek faydalı olacaktır.
    Protein eksikliği: Eğer beslenmenizde proteine yeteri kadar yer vermiyorsanız, vücudunuz kendisine gereken proteinden tasarruf etmek için saç uzamasını kesecektir. Protein alımının eksilmesinden 2-3 ay sonra saç dökülmesi ortaya çıkabilir. Böyle bir tabloyla karşılaşmamak için yumurta, balık, et gibi protein kaynaklarını beslenmeye dahil etmekte fayda var. Et yemeyenler için baklagiller, tahıllar, kabuklu yemiş ve fasulye benzeri gıdalar protein kaynağı olabilir.
    Bağışıklık sistemi: Bağışıklık sistemi fazla aktif olduğunda saçkıran diye bildiğimiz türdeki saç dökülmesi görülebilir. Açıklayacak olursak, vücudu korumakla görevli bağışıklık sistemi bazı kişilerde saçı vücuda yabancı olarak görür ve yanlışlıkla hedef alarak saçın dökülmesine neden olur. Daha çok yuvarlak yamalar şeklinde görülen bu dökülmeler için çeşitli ilaçlar bulunmaktadır. Saçın yeniden çıkıp çıkmayacağı ya da yeniden dökülüp dökülmeyeceğini önceden bilmek zordur.
    Ani kilo kaybı: Ani kilo kaybı da vücut için bir tür fiziksel travmadır. Kilo kaybetmeniz sağlığınız açısından yararlı olsa bile ani şekilde kilo vermek saç dökülmesine neden olabilir. Baazı bilinçsiz diyetlerde ise kilo kaybı vücudu strese sokar, vitamin ve mineral eksiklikleri ortaya çıkar ki bunların hepsi de saç dökülmesi nedenidir.

http://nedenolur.net/sac-dokulmesi-neden-olur/ tamamını okumanı tavsiye ederim

• @Havacı biz doktor değiliz tabikide, eğer saçlarında da dökülme varsa sana tavsiyem bir doktora git çünkü bu anlattığın belirtilerin bir kısmı bendede vardı cilt kuruluğu,çarpıntı,kabızlık gibi şeylerde vardı bende, bu hipotiroid demektir bunuda kandaki TSH,T3 ve T4 seviyelerine bakarak anlıyorlar, eğer dediğim gibiyse ilaç tedavisi olman gerekli

• @Havacı biz doktor değiliz tabikide, eğer saçlarında da dökülme varsa sana tavsiyem bir doktora git çünkü bu anlattığın belirtilerin bir kısmı bendede vardı cilt kuruluğu,çarpıntı,kabızlık gibi şeylerde vardı bende, bu hipotiroid demektir bunuda kandaki TSH,T3 ve T4 seviyelerine bakarak anlıyorlar, eğer dediğim gibiyse ilaç tedavisi olman gerekli

Doğru hocam sadece danışayım dedim , bu saydıklarınız harfi harfine bana uyuyor tedavi olunmazsa kötü yerlere gidermi acaba

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

• öyle abartı bir sonucu yok ama sonuçta hormonal bir rahatsızlık başka şeyleride tetikleyebilir ilaç alıyorsun birşey değil bir süre sonra dengelendiğinde ilacı bıraktırabiliyorlarda..

• Arada bana da oluyor özellikle sabahları yatakta durup dururken bacağıma kramp giriyor böyle bir acı olamaz 5 dakika filan sürüyor gözümden yaş geldiğini bilirim.Sabah olduğu içinde bağramıyorum evdekiler korkmasın diye :)

• @Havacı hocam değerlendirme - en yakın zamanda bi ortopedi yada beyin ve sinir cerrahi uzmanına git - bacaklarından bi MR yazdır hatta MR çektir bacağının sinir yapısını sinir sıkışması varmı yokmu bunları MR sonucunda rahatlıkla görebilirsin

En kısa zamanda gideceğim hocam endişelendim biraz durum kötü olabilir şunlar bende sıklıkla oluyor ; Bacak çekilmesi , Saç dökülmesi , Dikkatim çok dağınık konsantre olamıyorum birşeye , Kalp çarpıntısı , Aşırı şekilde Baş ağrısı

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

• @Havacı aile hekimine git kan tahlili ister zaten, sonra sonucun çıkınca eğer benim dediğim gibiyse kendiside ilaç verebiliyor ama genelde hastaneye yönlendirir oradaki dahiliye uzmanı sana ilaç verecektir. Şabanın dediği gibiyse o zaman dediği yerlere git ordaki işlemler biraz daha ciddi:)

• En kısa zamanda gideceğim hocam endişelendim biraz durum kötü olabilir şunlar bende sıklıkla oluyor ; Bacak çekilmesi , Saç dökülmesi , Dikkatim çok dağınık konsantre olamıyorum birşeye , Kalp çarpıntısı , Aşırı şekilde Baş ağrısı

bak hocam doktora gitmek için beklemeyin ama acile değil gündüz polikinliği yani uzman doktorlara başvurun baybarsky hocamında dediği gibi ayrıntılı kana bakarlar gerekli tahlilleri yaparlar kalp çarpıntısı diyorsun ''eko'' çekilir aşırı şekilde baş ağrısı diyorsun ''beyin mr'' çekilebilir göğüs doktoruna gidersin ciğerlerini kontrol ettirirsin böylece genel muyanedende geçmiş olursun hocam ... unutma hocam ne olursa olsun ''ERKEN TEŞHİŞ'' herzaman çok önemlidir ..

• istanbulda bu tür şeyler olacağını sanmam @Şaban Çilesiz iş biraz daha ciddi, ama tabi doktordan doktora değişebiliyor..