Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Çok komiksin.
    El Nino senesindeyiz. Yani, bölge farksız her yer geçen seneye göre çok daha fazla yağış alacak, kuru soğuk söz konusu değil.

Komik olan sensin. Aklınca bana laf yaptın. El Nino senesiymiş, 1040 lık Azor balkanlara yaslansın göreceksin o zaman.

• El Nino ile nasıl bağdaştırdın anlamıyorum. Yazınca suçlu oluyorum.

Beni eleştiren arkadaşlar bu yorum mantıklımı sizce ? El Nino diyip yağış olacağını zannedenler var.

Einmal editiert, zuletzt von Great Khan ()

• Bu nasıl bir bilgi seviyesidir. Batı bölgeler (Kuzey Kıyılar hariç) ab alanı olmadan yağışı nasıl alacak. El Nino ile ne alakası var bunun. Bana komik diyor ama kendi rezalet arkadaşın. Objektif olun da beni eleştirmeyi bırakın.

• Bilimsl veri diyorsunuz, ben hiç bir şey bilemesem alın size Accu yu bekliyoruz hepimiz accunun kendisi bile 82-83 dedi. Arif abi aynı fikirde. Mat da aynı. Endeksler pozitif. Ayrıca El Nino da var.

Bu kadar örnek yetermi. Objektifim diyorsunuz ama sizin için iyiyi söylemeyen adama taş atıyorsunuz.

Ne güzel demiş Atalarım "Meyve veren ağacı taşlarlar.";)

• Ya umraniye cok soguk montla usuyorum hava cok değişik, ince ince islatan ve hafif beyazlatan yani kalintili bisey yağıyor aralik-ocaktayim sanki kar vs yagarsa supriz olmaz bana

Uzun sure sicaklardan sonra bizede cok soguk geldi ama cok abarttin kar sogugu olsa duramazsin ? biz kisin soguklara alistigimiz icin kar sogugu pek soguk gelmiyor yoksa suan olsa donariz

Einmal editiert, zuletzt von Paramana ()

• Uzun sure sicaklardan sonra bizede cok soguk geldi ama cok abarttin kar sogugu olsa duramazsin ? biz kisin soguklara alistigimiz icin kar sogugu pek soguk gelmiyor yoksa suan olsa donariz

Tabiiki ole. Dostum ancak montla gercekten üşüyorum ve kalintili bisey yagiyo

• Bilimsl veri diyorsunuz, ben hiç bir şey bilemesem alın size Accu yu bekliyoruz hepimiz accunun kendisi bile 82-83 dedi. Arif abi aynı fikirde. Mat da aynı. Endeksler pozitif. Ayrıca El Nino da var.

Bu kadar örnek yetermi. Objektifim diyorsunuz ama sizin için iyiyi söylemeyen adama taş atıyorsunuz.

Yazdığınız atasözü alâkasızca. Bana meyve vermiyorsunuz ki sizi taşlayayım. Dün beni Metehan sanıp o şekilde benimle tartıştınız. Orası ayrı bir komedi. Kardeşim benim lokasyonum Afyon. Sana kar yağıyorsa bana hayli hayli yağar. 1-2 izotermi kar için bana yeterlidir. Burada yağış olacağı Zaman kar yağma ihtimâli çok yüksek zaten. Ben tam olarak batıda da değilim zaten, iç Anadolu'nun iklim özelliklerini yaşıyorum, Akdeniz yağışı alıyorum Çay İlçesi olarak.
    Diyeceğim senin veya onun yazdıkları beni ilgilendirmez. Batı kışı da olsa Doğu kışı da olsa bana az çok kesin yarıyor. Detaylı bir şekilde şu ayın 2. Yarısından sonra kış şu bölgeye yarayacak diye diğer yarıda da orta halli diye bana fotoğraf atmadan tahmin yaparsan ben sana karşı çıkarım. O kadar ben tahmin yapıyorum diyorsun ama dün gece bana fotoğraf atamadın. Dünkü mesajlarında benle uyuşmuyordu çoğu kısım zaten Metehan sanmışın beni o kadar dikkatsizsin tahmin yapmaya kalkma bir de. Bilmeyen kişilere de yanlış bilgi analiz etmeyelim. İyi forumlar ;) .

AF-YOK

• Ek olarak tahminci nickli arkadaşa çok karşı çıktım. 384. Saate bakıp konu açtığı oldu öyle değil mi tahminci :) ? En son olarak 384. Saatteki jet akımına bakmıştı o şekilde karşı çıkmıştım. Burası forum sitesi, kemâli edeple birlikte tartışabiliriz bu tarz konuları ben senin atarına şaşırıyorum sadece.
    Benim seninle neden problemim olsun ki üzülme. Objektif davranıyorum aynen, sallamasyon tahmin yapanın karşısındayım.

AF-YOK

• Yazdığınız atasözü alâkasızca. Bana meyve vermiyorsunuz ki sizi taşlayayım. Dün beni Metehan sanıp o şekilde benimle tartıştınız. Orası ayrı bir komedi. Kardeşim benim lokasyonum Afyon. Sana kar yağıyorsa bana hayli hayli yağar. 1-2 izotermi kar için bana yeterlidir. Burada yağış olacağı Zaman kar yağma ihtimâli çok yüksek zaten. Ben tam olarak batıda da değilim zaten, iç Anadolu'nun iklim özelliklerini yaşıyorum, Akdeniz yağışı alıyorum Çay İlçesi olarak.
    Diyeceğim senin veya onun yazdıkları beni ilgilendirmez. Batı kışı da olsa Doğu kışı da olsa bana az çok kesin yarıyor. Detaylı bir şekilde şu ayın 2. Yarısından sonra kış şu bölgeye yarayacak diye diğer yarıda da orta halli diye bana fotoğraf atmadan tahmin yaparsan ben sana karşı çıkarım. O kadar ben tahmin yapıyorum diyorsun ama dün gece bana fotoğraf atamadın. Dünkü mesajlarında benle uyuşmuyordu çoğu kısım zaten Metehan sanmışın beni o kadar dikkatsizsin tahmin yapmaya kalkma bir de. Bilmeyen kişilere de yanlış bilgi analiz etmeyelim. İyi forumlar ;) .

Ben seni Metehan zannetmedim, geçen sene afyonlu biri vardı soru soran. Aklınızca benle oynuyorsunuz, komedi diyorsun ama bak şimdi sen yanlış anladın komedisiniz komedi.

Sen İç anadolu özellikleri taşıyorsun, ben sana laf etmedim. Onlara arka çıkıyorsun lafım ona. Seninle tartışacak da değilim. El Ninoyu yağışla bağdaştırana laf ettim, yine üstünüze alındınız, objektifliğe laf ettim, yine kendi üstünüze aldınız. O kadar laf anlattım, yine karşı çıktınız. Siz böyle devam edin. Benim yazdıklarımı anlayan anlamıştır.

Hem batı hem de doğu için yağış açısından muhteşem ötesi bir kış olacak.

Batı'da da Doğu'da da yağış sıkıntısı olmayacak.

Doğu acık en fazla 10mm fazla yağış alabilir sistem başına.

• Ek olarak tahminci nickli arkadaşa çok karşı çıktım. 384. Saate bakıp konu açtığı oldu öyle değil mi tahminci :) ? En son olarak 384. Saatteki jet akımına bakmıştı o şekilde karşı çıkmıştım. Burası forum sitesi, kemâli edeple birlikte tartışabiliriz bu tarz konuları ben senin atarına şaşırıyorum sadece.
    Benim seninle neden problemim olsun ki üzülme. Objektif davranıyorum aynen, sallamasyon tahmin yapanın karşısındayım.

Hala sallamasyon diyorsun ya, içim acıyarak gülüyorum. Al bak bakalım.

1-Accu 82-83 dedi,
    2-Endeksler Pozitif ağırlıklı bekleniyor,
    3-Bu kış da 82-83 kışı gibi El Nino güçlü olacak,
    4-Arif abi 82-83 dedi,
    5-Mat 82-83 dedi.

Hala daha devam ediyorsan, sen gerçekten objektifim diyen ama asla olamayacak olan birisin.

Böyle devam edin lütfen, benim için sıkıntı yok, bazen gülüyorum da. Neşem yerine geliyor.:)

• Hem batı hem de doğu için yağış açısından muhteşem ötesi bir kış olacak.

Batı dan kastın ne. Kıyı Ege, Trakya ve oluşabilecek bir tepki ab alanın konumuna göre iç bölgeler mi. Azor Balkanlara yaslanırsa, ki Pozitif endeksler bunu gerektirir, yani Karadeniz sistemlerini, o zaman Batı da sıkıntı olur yağış açısından. Sistem ile El Nino farklı şeyler.

• Ben objektifim dedim, bilimsel veri dedim dün o Zaman'dan beri bu kelimleri kullanıyorsun da ondan. Kıvırma bana çıkartma yaptın işte.
    Oğuz'dur o.
    Ben onlara arka çıksaydım 3-4 gün önce ilk tartışmanızda çıkardım. Kaan dediğin kişiyle konuşmuyorum zaten. Kendi çıkarlarına göre tahmin yapan kişilere karşıyım.
    Anlayamadıysan da bir şey yazmayacağım daha, fotoğrafları at da öyle tahmin yaptığına inanayım ben senin oldu mu? Ben kanmam o tarz tahminlere zaten, bilmeyen vatandaşı kandırmayalım diye sana karşıyım. Sen daha kişisele vuruyorsun da ne diyeyim hadi...

AF-YOK

• Hem batı hem de doğu için yağış açısından muhteşem ötesi bir kış olacak.

Benim bahsettiğim şudur ayrıca, sistem Karadeniz den inince bu durumlar oluşur, yani benim bahsettiğim durumlar. Azor yaslanırsa yurdun batısına El Nino felan dinlemez.

• Batı dan kastın ne. Kıyı Ege, Trakya ve oluşabilecek bir tepki ab alanın konumuna göre iç bölgeler mi. Azor Balkanlara yaslanırsa, ki Pozitif endeksler bunu gerektirir, yani Karadeniz sistemlerini, o zaman Batı da sıkıntı olur yağış açısından. Sistem ile El Nino farklı şeyler.

Geçen seneyi hatırla.

Endeksler pozitifti ancak hem siz hem biz güzel bir kış geçirdik.

Aslında, Salonçenuri53 takma adına sahip kullanıcının (isimle hitap etmeyi doğru bulmuyorum, İnternet anonimdir) dediği doğru. Saçın ak mı kara mı, önüne düşünce görürsün.

• Ben objektifim dedim, bilimsel veri dedim dün o Zaman'dan beri bu kelimleri kullanıyorsun da ondan. Kıvırma bana çıkartma yaptın işte.
    Oğuz'dur o.
    Ben onlara arka çıksaydım 3-4 gün önce ilk tartışmanızda çıkardım. Kaan dediğin kişiyle konuşmuyorum zaten. Kendi çıkarlarına göre tahmin yapan kişilere karşıyım.
    Anlayamadıysan da bir şey yazmayacağım daha, fotoğrafları at da öyle tahmin yaptığına inanayım ben senin oldu mu? Ben kanmam o tarz tahminlere zaten, bilmeyen vatandaşı kandırmayalım diye sana karşıyım. Sen daha kişisele vuruyorsun da ne diyeyim hadi...

Güzel kardeşim hala aynı kafadasın, Accu nun yazdıklarını Arif abi de söyledi, ayrıca kendi bloğundaki yazıda da yazıyordu bu durum zaten. Arif ab kendi üstüne basa basa bu kış doğu bölgelerin kışı dedi. Mat la bire bir konuştum aynısını söyledi, arada geliyor buraya yazarsan söyler. Zaten El Nino da 82-83 kışını işaret ediyor. Daha ne istiyorsun. 82-83 arşivini atayım incele istersen. Kendin bak.

http://marmaratahmin.tr.gg/Wet…rale-Ar%26%23351%3Biv.htm