Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • arkadaşlar ben yokken karışmış yine forum ... arkadaşımız konu belirli puan altına kapatılsın troller için demiş peki bizim suçumuz ne .. tartışma çıkaranlar yüzünden çıkarmayan bizlerin günahı alınmaz adminlerimiz gerekli kararı verecektir. sistem nereye inerse insin şu bölge tartışması çıkması en sinir olduğum şey ne yani sistem bi yere inerken diğer yere inmezse mutlumu oluyor insanlar ? yahu tüm yurda insin insinki forumdaki kar sevdalıları mutlu olsun. saygılar

• arkadaşlar ben yokken karışmış yine forum ... arkadaşımız konu belirli puan altına kapatılsın troller için demiş peki bizim suçumuz ne .. tartışma çıkaranlar yüzünden çıkarmayan bizlerin günahı alınmaz adminlerimiz gerekli kararı verecektir. sistem nereye inerse insin şu bölge tartışması çıkması en sinir olduğum şey ne yani sistem bi yere inerken diğer yere inmezse mutlumu oluyor insanlar ? yahu tüm yurda insin insinki forumdaki kar sevdalıları mutlu olsun. saygılar

Gfs konusuna da yazdım kısa süre suçu olmayan üyelerimiz de bu durumdan yararlanacak ama dediğim gibi çalışma yapıldıktan sonra bu düzelecek.

• Bu kaliteli forumun en büyük eksiklerinden biri şu bence en azından şu kritik dönemlerde 1 veya 2 yazar açıklama yapmalı misal biraz önceki güncellemede herkesin kaale aldığı bir yazar bir abi bir büyük Çıkıpta arkadaşlar bu Güncelleme sistemi etkilemez yahut sistem tehlikede diye güzel bi açıklama olsa herkes kendi aklındakini söyleyemiycek ve daha az kargaşa oluşacak. Büyük bir forum burası daha sorumluluk sahibi Olmalı bence kalite için eleştri şart

• az önce türk bayraklı ve tsk simgesi olan tanklı bir avatarın güncellenmesi gerektigini okudum?
    pardon ama burası Ermenistan mı da o avatar değişsin?
    ne sebeple o avatarın değişmesi isteniyor biri acıklayabilir mi?

• az önce türk bayraklı ve tsk simgesi olan tanklı bir avatarın güncellenmesi gerektigini okudum?
    pardon ama burası Ermenistan mı da o avatar değişsin?
    ne sebeple o avatarın değişmesi isteniyor biri acıklayabilir mi?

Nerede yazıldı gösterebilir misiniz?

• Nerede yazıldı gösterebilir misiniz?

Bir üyenin avatarında sorun vardı, muhtemelen ben yazmışımdır güncelleyiniz diye. Benim avatarım da mâlum... Arkadaşın kafası karışmıştır, benim avatarımı yeni üyenin avatarı sanmıştır.

AF-YOK

• ben genel bir soru sormak istiyorum , el nino yada la nina nın izlanda alçak basıncına etkisi varmıdır varsa nasıldır?

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Arkadaşlar, sistemin kaybolduğu yada sıcaklık açısından zayıfladığı yok. Sadece sürenin kısaldığını söyleyebiliriz. GFS akşam güncellemesini mantıklı bulmak benim pek aklıma yatmıyor. İngiltere civarında oluşan 930luk ab gerçekten saçmalık ötesi. Akşam güncellemesinin ciddi bulunmaması gerekir. Eğer ciddi gören olursa İngiltere'nin haritadan silimini kabul eder. GFS'nin sabaha kadar düzelmesi gerekir. ECMWF akşam çıktısı iyi gözüküyor, sıcaklıklar gayet iyi, dahada sertini bekleyen yoktu sanırım. Sistem geliyor arkadaşlar hepimiz hazır olalım, yılbaşına karla giriyoruz. İstanbul yüksek alçak fark etmeden kar yağışıyla giriyoruz. Şuan yağış için bir şey söylemeyesekte bir kaç güne bununda detaylarını paylaşacağım. Hepinize iyi akşamlar.