Mart Kapidan Baktiracak

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • -8'ler, -9'lar hatta -10'lar mı acı. Düzelecek GFS. ECMWF ve NASA gittikçe düzeliyor. GEM -8. GFS düzelecek. Önce diyagrammı düzelir modelmi bilmem ama düzelecek.

• Düzelecek zaman kalmadı neredeyse ,yarın öğlene kadar belki.

Aynen artık akla kara belli oldu. Değişmesi çok zor.

Ayrıca mart ayı yer sıcaklığını etkilemez diyenler lütfen ilmeteo'ya göz atsın. ilmeteo tahminlerini ECMWF ne derse ona göre yapar. Sadece cuma için kky vermişler. Diğer günler yağmurlu

• Aynen artık akla kara belli oldu. Değişmesi çok zor.

Ayrıca mart ayı yer sıcaklığını etkilemez diyenler lütfen ilmeteo'ya göz atsın. ilmeteo tahminlerini ECMWF ne derse ona göre yapar. Sadece cuma için kky vermişler. Diğer günler yağmurlu

Saatlik tahminlerine bakmanı tavsiye ederim ;)

• Aynen artık akla kara belli oldu. Değişmesi çok zor.

Ilmeteo ecmwf yi baz alıyorsa yarın Samsun ordu kar koyar. Çünkü Ecmwf 24 saaatlik tahmin yaptıgı için sistemin karadenize girdiğini görmiyor 72h 96h atlıyor o arada sistem karadenize giriyor Ilmeteo mgm bunları göremiyor ve ikon da koyamıyor doğal olarak

• Neden bütün siteler cuma diyor? ben salı 23:00 ile cuma 12:00 arasında zaman zaman 6C'ye çıksada yağış anında 0-1C'te düşmesini ve saf kar yağmasını bekliyorum. en az -8 geliyor, yağış var neden sadece cuma? Accuweather çarşamba-perşembe 6C yağmur yazıp cuma 7C karla karışık yağmur yazmış. Hem hava ısınınca kar içermesi saçma hem de -8/-9 varken yağmur yağması.

• Neden bütün siteler cuma diyor? ben salı 23:00 ile cuma 12:00 arasında zaman zaman 6C'ye çıksada yağış anında 0-1C'te düşmesini ve saf kar yağmasını bekliyorum. en az -8 geliyor, yağış var neden sadece cuma? Accuweather çarşamba-perşembe 6C yağmur yazıp cuma 7C karla karışık yağmur yazmış. Hem hava ısınınca kar içermesi saçma hem de -8/-9 varken yağmur yağması.

Mart etkisi :bawling: Her ne kadar inkar etseniz de artan güneş açısı, daha fazla ısı enerjisi getirir. Bu enerji de bize sıcaklık olarak yansıyor. Soğuk gelse de atmosfer ve yerde biriken ısı yüzünden sıcakığın düşmesi zorlaşıyor. Mevsimler de böyle oluşuyor :) Niye cuma onu ben de anlamadım ama, belki nemle falan bir ilgisi vardır? :helpsmilie:

• Mart etkisi :bawling: Her ne kadar inkar etseniz de artan güneş açısı, daha fazla ısı enerjisi getirir. Bu enerji de bize sıcaklık olarak yansıyor. Soğuk gelse de atmosfer ve yerde biriken ısı yüzünden sıcakığın düşmesi zorlaşıyor. Mevsimler de böyle oluşuyor :) Niye cuma onu ben de anlamadım ama, belki nemle falan bir ilgisi vardır? :helpsmilie:

Çok bulutlu olursa öyle bir avantaj kalmaz

• Güneş etkisini inkar eden ben değilim onu söyliyeyim. Yağış anında soğuyacak diyorum. Güneş açınca ısınacak diyorum. Çarşamba-Perşembe-Cuma öğlene kadar kar bekliyorum, kıyılar dahil yer yer kuvvetli saf kar.