9-12 Şubat Sistemi Özel Başlığı

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • ee ben size ne söylüyorum arkadaş mgm ye zaman açısından güvenmeyin adamlar istanbuldaki yoğun karı orta kuvvette kar olarak değiştirmiş ikonu bunlar hikaye istanbulda çok sağlam bi kar var yarın ve çarşamba günü

• MGM den yeni uyarı :
    10.02.2015 Salı ve 11.02.2015 Çarşamba günü ülkemizin büyük bölümünde görülecek kar yağışlarının Marmara’nın doğusu (Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Bursa, Balıkesir, Yalova ve İstanbul’un Anadolu yakası), Batı Karadeniz (Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu, Sinop’un iç kesimleri), İç Anadolu’nun batısı (Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Konya, Karaman), Akdeniz bölgesinin iç kesimleri (Isparta, Burdur, Kahramanmaraş’ın ve Adana’nın kuzey kesimleri ile Antalya ve Mersin’in iç kesimlerinde), İç Ege’de (Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak, Denizli ile İzmir, Manisa, Aydın’ın doğusu ve Muğla’nın iç kesimlerinde) ve Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda (Hakkari, Bitlis, Muş, Bingöl, Tunceli, Van’ın güneyi ve Şırnak’ın doğusunda) kuvvetli (10 ila 20 cm) ve yer yer yoğun olacağı (20 cm üzeri) tahmin ediliyor. Yoğun kar yağışları sebebiyle meydana gelebilecek ulaşımda aksamalar ile buzlanma ve don olaylarına karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

• ee ben size ne söylüyorum arkadaş mgm ye zaman açısından güvenmeyin adamlar istanbuldaki yoğun karı orta kuvvette kar olarak değiştirmiş ikonu bunlar hikaye istanbulda çok sağlam bi kar var yarın ve çarşamba günü

kardeşim saçmalıyorsun artık. anadolu yakası tatminkar kar alacak ama avrupa yakası malesef 2-3 cm ile yetinecek, hepimize geçmiş olsun.

• Zaten sukremedigimiz için böyle oluyor. Bizim hakkımız geçen sene gibi bir kış aslında. Neyse avrupa yakası yağış sorununu halletmiş. Ama sıcaklık sorunu var galiba.

Alemde şer, Oğuz'da er tükenmez !

• Evet guzel yagiyo yagis bakimdan anadolu yakasinin sikintisi yok camlica aydos cekmekoy yine 15 cm garantisi var ama bahcesehir de yerler bile tam islanmadi daha yagis varla yok arasi kky sabahtan beri atistirio.gece ruzgarla beraber burasi da guzel olur basaksehirle beraber ama kiyilar gunduz ortu yapsa bile yagis seyreldigi an erir. Dek lere kaldi sansimiz birazda avrupa yakasinda..ama yagis bakimindan her turlu ocak sisteminin cok uzerinde yagis alacagiz sicakliklar olurda 1-2 derece daha duserse super olur.. 3 saatte bir degisen sistem belki yine degisir yuzumuz guler.

• Çok mutsuz zaten her sistemde anadolu iyi kar alıyor biz yine baktık artık kim ne derse desin ben kendi bölgem için iyi kar beklemiyorum bir kere avrupada anadoludan oluşan iyi kar yağışı görmedim

Dediler ki “Gözden ırak olan gönülden de ırak olur”
    Dedim ki “Gönüle giren gözden ırak olsa ne olur.”

MEVLANA

• Bugün okuldaydım. kky yagarken birden dolu bastırdi hertaraf bembeyaz oldu. Şaşkına döndüm resmen . Hava cok hizli sogudu. Bakalim konya kar yagisi ne zaman basliyacak

• Evet guzel yagiyo yagis bakimdan anadolu yakasinin sikintisi yok camlica aydos cekmekoy yine 15 cm garantisi var ama bahcesehir de yerler bile tam islanmadi daha yagis varla yok arasi kky sabahtan beri atistirio.gece ruzgarla beraber burasi da guzel olur basaksehirle beraber ama kiyilar gunduz ortu yapsa bile yagis seyreldigi an erir. Dek lere kaldi sansimiz birazda avrupa yakasinda..ama yagis bakimindan her turlu ocak sisteminin cok uzerinde yagis alacagiz sicakliklar olurda 1-2 derece daha duserse super olur.. 3 saatte bir degisen sistem belki yine degisir yuzumuz guler.

abi 2 derece daha soğusa çok iyi olur :) inşallah dekler yüzümüze güler ne diyelim ama umutsuzum ben açıkçası. 25-30 şubat sistemi iyi olsun bari :D

• Bursa için eşzamanlı tahminler arası çelişkiler mevcut, hatta tahminlerin bazıları kendi içinde bile çelişkili. Kimi öngörüler yoğun kar vermiş ama sıcaklık gece dahil en az 1 derece. Kimi tahminde yağış noksan, kiminde sıcaklık fazla. Bir tek Accuweather hala sıfırın altında sıcaklıklar ve 25cm'lerden bahsediyor. Ona da güvenilmez, Cuma günü 70cm'lerde geziyorlardı. Geçen sistemde de aynısını yaptılar.

Bursa için ümitvar olalım mı olmayalım mı? Yetkin arkadaşlardan değerlendirme rica ediyorum çok kısa, şimdiden teşekkürler.