9-12 Şubat Sistemi Özel Başlığı

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • avcıalrda bizim bahce ve arabalar parklar okulun bahcesi falan güzel tutmus baktım arabalarda ve bahcede parmağımın boyunu gecmişti yolların bazı bölümü veyaz kaldıırmlar beyaz yollarda beyaz olsaydı süper olucaktı

• istanbul olarak maalesef kıyı ilçelerin her zaman şansızlığı mevcuttur kıyılardan yukarılara çıkıldığı zaman kar her ilçede özellikle anadolu yakasında tuttu bence buna şükretmek lazım bazı kışlar kar bile göremedik inşallah ilerleyen günlerde yeni sistemlerle beraber kıyı ilçelerde kara kavuşur

Her zaman değil kıyılr olarak zamanında az kar almadık. Ama asla ve asla kıyılarda 25 hatta 30 cm olmadan artık efsane denmesin lütfen. Ben zamanın 40 cmi görmüş adamım 2003 te.

• kartalda sulu kar var aksam 4 e kadar bekledim şiddetli yağmadi öyle hafif yağdı sanırım bizim için bitti bizim için sistem :(

KAR [font=Verdana, Arial, sans-serif]:santa: [/font]

• Her zaman değil kıyılr olarak zamanında az kar almadık. Ama asla ve asla kıyılarda 25 hatta 30 cm olmadan artık efsane denmesin lütfen. Ben zamanın 40 cmi görmüş adamım 2003 te.

:) Ya biz ne yapalım 87 kışında Bakırköy'de 90 cm kar görmüş birisi olarak?

• Her zaman değil kıyılr olarak zamanında az kar almadık. Ama asla ve asla kıyılarda 25 hatta 30 cm olmadan ar
    tık efsane denmesin lütfen. Ben zamanın 40 cmi görmüş adamım 2003 te.

yaş 34 berk üsküdarda okudum sağlam kar gördüm bende ama her kış şansızlık mevcut maalesef o yüzden dedim yoksa muhakkak yağar mesela yılbaşı sisteminde tuttu üsküdarda ama tatmin etmedi beklenti yüksekti :)

• Beyler bu sistem gene klasik İstanbul'un yüksek rakımlı sistemlerinden biri olmuştur.İstanbul'un geneli kıyı şehiridir. Ve bence beklentilerin çok çok altında kalmıştır. Hafta değil hatta günler öncesine kadar büyük heyecan yaratan 9-12 Şubatın eti budu anca bu kadar işte.. Yani korkulan olmuştur, neydi korkulan, Yılbaşı sistemi ! Resmen yılbaşı sisteminin ayrı bir versiyonu olarak adını almıştır, hadi bazı yüksek rakımlı yerler için olsun olsun bir tık daha önde.. :) , yanlız bunun tek farkı pazartesi akşamından beri hiç durmaksızım esen poyraz fırtınası !.. Yanarım buna yanarım işte çünkü hiç bir işe yaramadı.. Netice olarak İstanbul'da herzaman benim için adam akıllı KARLI sistemler yüksek kıyı ayırmaksızın il geneli etkileyen sistemler olmuştur. Geçtim efsaneyi ne efsanesi !!.. Yani tüm kıyılarsa minimum 10 max 20,25 cm arası yüksekler minimum 20-25ile max35-40 cm arası olan sistemler zaten bir nevi Efsanedir. Ve böyle sistemleri İstanbul görmüştür.. Diyeceğim o ki inşallah bu kış bitmeden böyle veya buna yakın bir sistem alırız da o zaman 2015 de ara ara gelen bu kırıntı sistemlerden sonra adını unutulmazlar arasına yazdırır... :)

Einmal editiert, zuletzt von Murat ()

• Esenyurtta sabahtan 10 cm e yakin kar vardi simdi yollarda pek kalmadi ortasi tamamen su oldu yanlarinda 4 cm filan kaldi araba ustlerinde filan kaldi
    Suan orta siddette ince yagiyo lapaya donup yogun olur mu veya tipi ?

• Güngören e en yakın çok kar alan yer hangisi ? Sıkıldım bu sene burdan. 2 senedir en fazla 5 cm örtü gördüm. Oda geçen sene.

Alemde şer, Oğuz'da er tükenmez !