Kuvvetli Soğuklar ve Yoğun Kar Yagışları Geliyor

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bence kar falan yağmaz ( inşallah yağarda ) :) yaw beklemekten gına geldi beya :)

Arkadaşlar istanbulun en yüksek yerinde oturuyorum. Yakacık / Kartal .

Hiçbir belirti yok şu an içerenköydeyim. Bende çok yağmasını istiyorum ama sanki pas geçecek gibi bir izlenim var .

Bu işte hiçbir bilgim yok sadece sizleri uzun yıllardır takip ediyorum.

• MGM'ye göre pazartesiden cumartesiye (o da dahil) karlı. Ama akşam vakti sıcaklık hala 4,1 derece ve hiçbir kar belirtisi yok. Yağsa da bir halta benzemeyecek gibi duruyor. Sistemleri ve tabloları okuyan, meteoroloji bilgisiyle tahmin yapan arkadaşları ayrı tutuyorum. Onlara bir şey söyleyemem. Ama forumdaki bazı arkadaşların sırf karı sevdikleri veya forumu alevlendirmek istedikleri için yalandan "KAR GELİYOR!" diye çıldırmaya başladığını düşünüyorum. E hani beyler en az 30 santim kar alıyorduk, okullar tatil oluyordu? Bu sistem zaten 2-3 gün kalmayacak mı burda, şimdi değilse ne zaman yağacak?

Artistiğimi mazur görün, hayal kırıklığına uğradım ben de çatacak yer arıyorum. Niye yağmıyor olm ya.

• Kardeşim bende hemen 30 dk yanindayim tuzlada şuan hafif bir kar sağanağina girdik uzun sürmedi

• MGM'ye göre pazartesiden cumartesiye (o da dahil) karlı. Ama akşam vakti sıcaklık hala 4,1 derece ve hiçbir kar belirtisi yok. Yağsa da bir halta benzemeyecek gibi duruyor. Sistemleri ve tabloları okuyan, meteoroloji bilgisiyle tahmin yapan arkadaşları ayrı tutuyorum. Onlara bir şey söyleyemem. Ama forumdaki bazı arkadaşların sırf karı sevdikleri veya forumu alevlendirmek istedikleri için yalandan "KAR GELİYOR!" diye çıldırmaya başladığını düşünüyorum. E hani beyler en az 30 santim kar alıyorduk, okullar tatil oluyordu? Bu sistem zaten 2-3 gün kalmayacak mı burda, şimdi değilse ne zaman yağacak?

Artistiğimi mazur görün, hayal kırıklığına uğradım ben de çatacak yer arıyorum. Niye yağmıyor olm ya.

Ben pazartesi akşam saatlerinden itibaren başlar dedim.Ama bazı kişiler ısrarla pazar yağacağını söyledi haklısın bu konuda.Tabiki Semih Abi pazartesi bir şey beklemediği söylemişti.Bu akşam saatlerinden itibaren sıcaklık düşecek rahat ol.

• Günler öncesinden pazartsi akşam ile başlar demiştik özellikle geceye dikkat edelim pazartsi gününde başka bir olay yok

• 1987 yılında 27 şubat'ta Ballıca köyünde piknik yapmıştık... Hava o derece güzeldi yani...
    sonrasında 4 Mart 1987'de Istanbul Kar'a teslim olmuştu..
    Bu nedenle bugün Pendik'te havanın yükselmesi bana o günleri hatırlattı...
    Ayrıca benim 78 yaşındaki babam bir doğa adamı ve avcılıkla ömrünü geçirmiş.
    Belki size tuhaf gelecek, ancak daha dün bana "oğlum, arabanın antifrizlerini eksik etme, çok fena kar gelecek" dedi.. (Havaforum'u takip etmediğine eminim) :)
    "Nerden anladın?" diye sorduğumda bana "Bu sabah bahçede göğsükınalı (küçük bir kuş cinsi) gördüm, eğer göğsü kınalı bizim bahçeye kadar geldiyse kar gelecektir" dedi ve ekledi "hiç bu kadar çok göğsü kınalyı birarada görmemiştim"...
    Herkesin tahmin enstrumanları farklı demekki :)
    Sevgiyle ve bol karlı kalın...

• Çok iyi haber verdiniz,teşekkürler ustaya(babanıza) saygılar :)

• Başta Semih bey ve forumdaki diğer arkadaşlar sistemin etkisini Pazartesi akşamından itibaren kendini hissettireceğini tahmin etmişlerdi. Yanılmadılar. Başakşehir'de şu an hafiften ve graupel şeklinde yani düştüğü yerde erimeden kalan tanecikler şeklinde yağıyor kar. Yağmur yağmadan ve yerler fazla ıslak olmadan direk olarak kar görecek olmamız (Allah'ın izniyle) sevindirici birşey.

• Einmal editiert, zuletzt von GkhN ()