Kuvvetli Soğuklar ve Yoğun Kar Yagışları Geliyor

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Kocaeli'ye, özellikle körfezin güneyine yani Bursa'ya yakın bölümlere inecek mi peki bu sarılıklar? Şu an kar mı desem yağmur mu bilemedim garip bir şey yağıyor. Yağmur da değil kar da değil karla karışık yağmur da değil. İri taneli, yağmur formunda ama yağmurdan daha hızlı düşen bi' şeyler. Sıcaklık hala 2,2 derece. Taraftar çıldırdı kar istiyor.

İri taneşiyse grauper olabilir

• Kocaeli'ye, özellikle körfezin güneyine yani Bursa'ya yakın bölümlere inecek mi peki bu sarılıklar? Şu an kar mı desem yağmur mu bilemedim garip bir şey yağıyor. Yağmur da değil kar da değil karla karışık yağmur da değil. İri taneli, yağmur formunda ama yağmurdan daha hızlı düşen bi' şeyler. Sıcaklık hala 2,2 derece. Taraftar çıldırdı kar istiyor.

bursaya iner mi normalda deklerden etkilenmiyor bursa ????

• istanbul hava 5 derece , -10 diyenler nerde

soğuklar giriş yapmadı gfsyi takip ettiysen zaten hep gece gircek diyordu kaldı ki öyle de olacak ve buna bağlı olarak yağışlarda yavaştan başlayacak.şuan 1400 metre yüksekliği -4 -6 arasında istanbulda 4 5 derece olması normal gece -8 giriyor kar değerlerine iniyoruz.yarın öğlen ve çarşamba sabahına kadar olan bölümde olanlar olacak azcık sabredin

• arkadaşlar önemli bir soru soracaktım, bugün ntv de bir haber okudum güneşin güney yarım küresinde çok derin ve güneşin 1/10 u kadar büyük bir siyah leke oluşmuş üstelik yılbaşı gecesi ve nasa bilim adamları üzerinde çalışıyormuş şu an ve tam olarak ne olduğu çözülememiş belki okuyanlarınız vardır, yalnız şunu demiş nasa lekenin olduğu bölge güneşin sıcaklığına göre binlerce derece daha soğukmuş, cidden açın bakın bugün okudum ntv sitesinde, ve bizden bir bilim adamı kaç gündür mini buzul çağına giriyoruz deyip duruyor bağlantısı olabilirmi yani gerçekten bana mantıklı geldi güneşin küçük bir kısmının bile soğuması bizi derin etkileyebilir diye düşünüyorum, zaten bilim adamları birkaç gündür ne olduğunu bulmaya çalışıyorlar, aslında birazda ürkütücü bir haber.. sizce de atmosferi kışlarımızı filan etkileyebilir mi?

• soğuklar giriş yapmadı gfsyi takip ettiysen zaten hep gece gircek diyordu kaldı ki öyle de olacak ve buna bağlı olarak yağışlarda yavaştan başlayacak.şuan 1400 metre yüksekliği -4 -6 arasında istanbulda 4 5 derece olması normal gece -8 giriyor kar değerlerine iniyoruz.yarın öğlen ve çarşamba sabahına kadar olan bölümde olanlar olacak azcık sabredin

tmm sabrediyorum da,kar bulutları geldi, bu derece nasıl tutcak,boşa gitmicek mi

• arkadaşlar önemli bir soru soracaktım, bugün ntv de bir haber okudum güneşin güney yarım küresinde çok derin ve güneşin 1/10 u kadar büyük bir siyah leke oluşmuş üstelik yılbaşı gecesi ve nasa bilim adamları üzerinde çalışıyormuş şu an ve tam olarak ne olduğu çözülememiş belki okuyanlarınız vardır, yalnız şunu demiş nasa lekenin olduğu bölge güneşin sıcaklığına göre binlerce derece daha soğukmuş, cidden açın bakın bugün okudum ntv sitesinde, ve bizden bir bilim adamı kaç gündür mini buzul çağına giriyoruz deyip duruyor bağlantısı olabilirmi yani gerçekten bana mantıklı geldi güneşin küçük bir kısmının bile soğuması bizi derin etkileyebilir diye düşünüyorum, zaten bilim adamları birkaç gündür ne olduğunu bulmaya çalışıyorlar, aslında birazda ürkütücü bir haber.. sizce de atmosferi kışlarımızı filan etkileyebilir mi?

öyle olsaydı dünya etkilenirdi sadece avrupa değil :) Bence

Olabilir, ürkütücü haber :S

Pek sanmam, bu tip lekeler veya tam aksi patlamalar hep oluyor.

• radara göre bursada kar olması lazım

nasıl bursa iyimi

bursa kopuyor arkadaşım :D hemde fena sabaha kadar yağsa yemin ediyorum 60 cmyi zorlarız :D belkide bnim bulunduğum yerden dolayı bukadar fazla yağıyordur

Einmal editiert, zuletzt von Paramana ()