GFS ve ECMWF Yorumlamaları (Ocak 2015)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Haftaya kar ve tatil şov var

Abi biz gene iyiyiz de yada güneyimizdeki savaşın içindeki evsiz Müslüman kardeşlerimiz neyse konu dışına fazla çıkmayalım ben sadece bu konuya dikkat çekmek istedim. :)

• Cephesel sistem her türlü döneklik yapıyorsun.Istanbulda yağış sıfır derkken bakıyorumda bugün max 25 cm demişsin.Sana sadece gülüyorum.Arkadaslar sizlerede öneririm

Döneklik falan ne diyorsun ?
    Ağzını topla ADAM akıllı konuş
    Sen kimsin benim hakkımda birine birşey öneriyorsun ?
    Haddinden fazlasına burnunu sokma durucağın yeri bil ,burda herkes istediği şekilde olumlu veya olumsuz yorum yapabiliyor siteye kayıt olurken kurallarda olumsuz yorum yapılamaz 40 cm dedikten sonra hayır 10 cm denilemez diye birşey yazmıyor. Adam akıllı konuş şurda adamın asabını bozma...

• [w]BaFRaLı55 ve CepheselSistem konuyu burada kapatmanızı söylemek durumundayım. Lütfen uzatmayın.[/w]

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• İnşallah tahminin tutmaz :D

ben tahminci degilim belki tutmaz ama yakin zamandaki türkiye "yurt geneli kar altinda" gazete mansetler çiktigi zamanlarda bile az sayida ki bölgelmerimiz muaf

bunun sebebi ya oralarda hiç bir zaman kar in yerde örtü birakmamasi veya
    kuzeyli bir akmida karasal kuru ve soguk dalgalar altinda kalamasi o da maalesef ergene havzasi gibi !

• üstteki haritada kirim dan dogu karadenize uzanan DEK i izleyebilirsiniz

Trakya ortasindaki beyaz görüntü sadece sis den ibaret yanlis anlama amacim sizleri yaniltmak degil

Einmal editiert, zuletzt von yaraligöz ()

• Benzerlik açısından koymadım, 850hpa'da her ne kadar benzerlikler olsa da sinoptik çok farklı.
    2012'de gelen sistem ile kıyaslamanız için attım o resimleri. Soğuma bu sistemde daha güçlü, tek fark sistemlerin kökenleri.
    Modelleri dikkatli yorumlamayan veya hiç yorumlayamayan kişiler İstanbul 20-25cm alır diyor. Bu sinoptiğe göre İstanbul'un şanslı kesimleri (DEK kütlelerinin vurduğu yerler) 40cm'i devirir. Aklınızda bulunsun

Einmal editiert, zuletzt von FRMHFHF ()

• Benzerlik açısından koymadım, 850hpa'da her ne kadar benzerlikler olsa da sinoptik çok farklı.
    2012'de gelen sistem ile kıyaslamanız için attım o resimleri. Soğuma bu sistemde daha güçlü, tek fark sistemlerin kökenleri.
    Modelleri dikkatli yorumlamayan veya hiç yorumlayamayan kişiler İstanbul 20-25cm alır diyor. Bu sinoptiğe göre İstanbul'un şanslı kesimleri (DEK kütlelerinin vurduğu yerler) 40cm'i devirir. Aklınızda bulunsun

O halde bir 2004 beklemek doğru olmaz bu sistemden yanlış mı anladım? Çünkü 2004'te Uğurmumcu'da [ Aydos etekleri ] belime kadar kara battığımı hatırlıyorum park gibi saf karın biriktiği yerlerde. Tabi yollar bu kadar değildi.

Hocam Tekirdağ ne olur kaç cm yi bulur?

[size=large]Hava Forum[/size]
    [size=large]Metehan[/size]

Hocam Tekirdağ ne olur kaç cm yi bulur?

[size=large]Hava Forum[/size]
    [size=large]Metehan[/size]

• 30 cm olsa ne olacak 40 olsa ne olcak 50 olsa ne olacak kar var heryerde Dek ihtimali mevcut. Soğuk inanılmaz artık sormayın şöyle sorular. bekleyin ve görün. Mis gibi kar geliyor işte. Kardan adama da yeter. Yokuşlardan kızak kaymaya da yeter kar topuna da yeter yolları kapamaya da yeter . Daha ne istiyorsunuz