Aralik Ayina Dair Beklentilerim

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Herkese merhabalar,
    Sizlerin yanında çırağın çırağı sayılırım, birkaç aydır üstadların yazdıklarını okumak, verilen çizelge ve raporların sitelerine girerek o raporlardaki renk ve hareketlerden nasıl netice alınabileceği hususunda kafa patlatmaktan başka bir şey beceremem :)

Haftalar öncesinde, aralık ayının ılıman geçeceğini, belki aralığın son haftasında bir sistemin gelme olasılığının olduğunu ancak tüm göstergelerin bu sene ağır kış olacağını söylemişlerdi. Kış başlangıcı olarak da, ocak ayı başlarını belirlemişlerdi. Dolayısı ile, üstadların söylediklerinin aksi bir durumu şu ana kadar göremedim. Her şey öngörülen şekilde ilerliyor gibi, hatta bana göre, Aralık ayı öngörülenden ve geçmiş yıllardan daha soğuk gibi geçiyor.

Üstadlara güvencim tam, sabredip o özlediğimiz kışı görebileceğimiz olması en muhtemel durum gibi görünüyor.
    Araca kış lastiklerini taktırıp, kışlık kıyafetleri bile arttırdım:)

Saygılarımla;

• yok arkadaş olmaz böyle şeyler ayın 30 undan sonraki görüntüler inanılır gibi değil tam işler yoluna girmeye başlıyor soğuklar tepemizde beliriyor derken öyle şeyler oluyor ki akıllara zarar atlantikte çok acayip ab ler fian yine tüm avrupaya resmen bahar geliyor soğuklar nereye kaçacağını şaşırıyor işin kötüsü biz sade ce ılık değil kurak tarafta kalıyruz inşaallah bunlar sahtedir inşaallah değişir yoksa işimiz zor abi en güzeli modellere bakmamak, 6 saate bir bizimde ruh halimiz değişiyor bi öyleyiz bi böyle artık üstümü başımı paralıcam yalnız gerçek olan bir şey var bu kıştan da bi dalga olmayacağını taa ekimden beri söylüyorum her geçen gün söylediğim perçinleniyor kış bitiyor hiç bir şey değişmiyor herkes ocak şubat diyor da her zaman söylüyorum ekim kasım aralık facia olan bir kıştan geri kalan kısmında çok radikal şeyler beklemek hayalcilik olur bence hadi tamam anladık bu kış da balon çıksın da peki nereye kadar hangi kış adam gibi olacak 3 sene üst üste nasıl kışlar ılık geçer tarihte böyle bir şey görülmüşmüdür düşündükçe sıyırcam

Bu yazdıklarınıza bilimsel bir kanıtınız yada sistemsel bir açıklamanız varmı ? Sadece bunu duymak isterim.BU şekilde yazılarınız karamsarlıktan öteye gitmemekle birlikte Semih Hocanında tüm verilerini çöpe atmak demektir.

• aralık ayı btimiştir geçmiş olsun ne 30 unda nede 21 sistemi dediğimiz sistemcikte yerde değil havada dahi göremiyeceğimiz belli(istanbul kıyılar için ) 2 sene kötü geçen kışlarda bile aralıkta dahi olsa örtü yapacak sistemler aldık bu kışında genel karakteri belli oldu kat yapmıycak soğuklardan oluşan bi kaç gün sonrasında bahar tadında günlerle dolu bir ocak şubat mart geçicek bunu not edin mart ayının sonunda tekrar tartışırız.

• aralık ayı btimiştir geçmiş olsun ne 30 unda nede 21 sistemi dediğimiz sistemcikte yerde değil havada dahi göremiyeceğimiz belli(istanbul kıyılar için ) 2 sene kötü geçen kışlarda bile aralıkta dahi olsa örtü yapacak sistemler aldık bu kışında genel karakteri belli oldu kat yapmıycak soğuklardan oluşan bi kaç gün sonrasında bahar tadında günlerle dolu bir ocak şubat mart geçicek bunu not edin mart ayının sonunda tekrar tartışırız.

aynen bu sene kat yapmayacak soğuklar olabilir.gerçi yılardır aynı özellekle bizim yöreler için zor olsa bile kar yağar bi bakmışın ardına ılık yağmurlu hava 2012 hariç tabi o her yağışta kar oldu ve hava kolay kolay ısınmadı

Aralık yaını zaten haftalar öncesinde bitirmiştik bi sonuna odaklanmıştık istanbul için söylüyorum aralık son 5 günü dışında değil kar kky bile beklemeyin he aralığa göre tahmin yapılmaz ama aralık ayı ılık geçen yılda bile güzel demişsniz 2011 aralığı 2013 aralığına göre rezil durumda diyebiliriz

• Tersten efsane 2014 Aralık ayı yeni haftaya damgasını vurmaya hazırlanıyor http://www.dmi.gov.tr/tahmin/i…celer.aspx?m=ISTANBUL#sfB

Baktiysan yanda bulunan ortalama sicakliklara
    sadece 1 derece ustu ve normallerde gunler geciriyor istanbul