Efsane Sene 2015

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• aralık ayında barajlar %40larda idi yada %50 şimdi %95lere kadar geldi karlar eriyincede barajların kapaklarını açarlar yağış rekoru kırılıyor istanbula -18 girdi en son ne zaman -18 girdi hem efsane hemde değişik bir kış

Öyle dersen Rize için her kış efsane :D

Bu arada -18 ne zaman girdi?

• -16'nın sıyırdığını biliyorum da -18'i ilk senden duydum

Memleketine oralar niye diyorsun, memleketim desene koçum :D:D

Bizim oralar desem millet diyecek en son ne zaman 60 cm kar oldu diye o yüzden öylesine dedim istanbula -18 girdi -20yi kovaladık ama olmadı ancak -18in girdiğini hatırlıyorum

• kışın efsane olabilmesi için her gelen sistemden tatmin edici bir kar alman gerekir ve genel soğukluk ortalaması 3 derece olmalıdır.

Sanırım dediğin en düşük sıcaklık kış bitsin onla ilgili modeller çıkarda bi özet geçiyim
    Aralık ayını çöpe at
    Ocak başı direk karlı başladık daha ısınmadan tekrar bir 6 ocak sistemi ile çok üşüdük biraz ısındık 12 ocak ilede havada kar gördük bu ilk 12 günde sıcaklıklar 7 dereceyi geçmedi sanırsam
    9 şubat ile üşüdük peşine 18 sisetmine kadar sıcaklıklar 6 dereceyi geçmedi sistemi aldık ve önümüzde biraz daha süreç var

• kim ne derse desin ben 24 ve 28 i arası bir sistem daha bekliyorum marttan önce modellerde sanki bir salınım var gibi avrupa ya şimdiden kestirmek zor o yüzden bence bizi etkiliyecek diye umuyorum.

• Beyler ilkbahar ve yaz tahminleri konusunu bulamıyorum Nerede bilen varmı

Dediler ki “Gözden ırak olan gönülden de ırak olur”
    Dedim ki “Gönüle giren gözden ırak olsa ne olur.”

MEVLANA