Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz Bölgeleri Genel Tahmin ve Uyarılar

• Gece modelinde Gfs yine soğuma ve yağışı verdi 11-12 Aralık için. Takibe devam...

Hocam sistem giriş saati 192 içine alacak sekilde kadar ilerledi. birkaç guncellemedir sürekli veriyor. Bir iki güncelleme daha bu şekilde devam ederse şiddeti belli olmamakla beraber kesinleşecek. Sonrasında olan seylere hic girmiyorum :) Ama burada azora çok is düşüyor

• Hocam sistem giriş saati 192 içine alacak sekilde kadar ilerledi. birkaç guncellemedir sürekli veriyor. Bir iki güncelleme daha bu şekilde devam ederse şiddeti belli olmamakla beraber kesinleşecek. Sonrasında olan seylere hic girmiyorum :) Ama burada azora çok is düşüyor

Son 3 yıldır 11 Aralık civarı hep sistem gelmiş. Karakış Fırtınası olarak geçiyor zaten 11-12 Aralık. Bu yıl da boş geçmez gibi :) Kar olur mu? Kuru soğuk mu olur orası kısmet. Ben önce yağmurdayım. Önce bir doya doya yağmur alalım. Kar olursa da pastanın çileği olsun :)

• Son 3 yıldır 11 Aralık civarı hep sistem gelmiş. Karakış Fırtınası olarak geçiyor zaten 11-12 Aralık. Bu yıl da boş geçmez gibi :) Kar olur mu? Kuru soğuk mu olur orası kısmet. Ben önce yağmurdayım. Önce bir doya doya yağmur alalım. Kar olursa da pastanın çileği olsun :)

Hocam Diyarbakır için önümüzdeki saatlerde yağış ihtimali var mı ?

• .
    .

Son değerlendirme ve analizlerde yukarda görüldüğü gibi ayın 10-11'indeki beklenen sistemde biraz yağış sıkıntısı göze çarpıyor, 7 ila 10 arasında yükselen sıcaklıklar, gelecek soğukla beraber doğu ve güneydoğu anadoluda tekrar düşüşe geçecek, yağış olayına fazla girmeden doğu akdenizde ab oluşmasını bekleyeceğiz,

Bazı kesimler tarafından veri istendi, işte veri, üstüne tanımam kesinlikle,

Biraz kurak bir dönem bizi bekliyor, azor bu sene çok güçlü, pasifiğin normallerden sıcak olması küresel anlamda sıcaklığı artırmış durumda, güneyli ak8mlarda bu nedenle daha güçlü ve aktif, biz bölge olarak şanslı bir konumda olduğumuzu söyleyebilirim,

Gerçek tahminleri yapmaya devam edeceğiz, insanları kandırmanın bir anlamı yok,

Diğer konularda kar yok, durum böyle olacak dediğimizde tepki çekiyoruz maalesef, hayalcilik yapmayada gerek yok,

Neyse durumu özetleyelim yani tahmini, ayın 20'sine kadar sıcaklıklar çok fazla yükselmesede türkiyenin en batısında normallerin biraz üzerinde seyredecek gibi, yurdun doğusu için aynı şeyler geçerli değil, 20 itibari ile karadeniz yine hareketlenecek gibi vade çok uzun net konuşmamakta fayda var.

, durumda budur arkadaşlar,

Tahmin bizden takdir Allah'tan.:)

Dünyanın en yüce tahtına çıksanızda, oturacağınız yer kıçınızın üstüdür.

Edited once, last by Kadirwinter ().