İç Anadolu Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • girdim girdim doğru hatırlıyorsun. 😊 polis olmak istiyorum polisliğe geçtim ordan iki sene daha okuyum komiser yardımcılığa geçmek hedefim. Sorduğun için sağol bu sene bol kışlı Konya’da gene beraber nöbette olacağız inşallah ☺️

Kardeşim hayatında başarılar dilerim.İnşaAllah hedefine ulaşırsın.Hep birlikte kar nöbeti tutmak nasip olur inşaAllah.:):):) ne özletti kendini bir bilsen...<3

• SnowPaladin03 bak demedi deme siz sonbahara iyi başladınız bu sene sizi izleyebiliriz yıllar sonra Afyon Kütahya Eskişehir’den üçlüsünden bu sene bi rekor beklemiyor değilim. Çok kıskanırsam gelirim ha afyona😊😉

Kardeşim geçen senede öyle dedin bu 3 şehir Konya'nın şovunu izledi.^^ Afyon'da hayatımda ilk kez karşılaşıyorum.Genelde 2 senede bir 40'ı kesin görür 3 kıştır göremiyoruz.Hatta bazen 2 kış üst üste 40-50 cm. aldığımız oldu(2011-2012)/(2008-2009).Kardeşim yağacak olursa Afyon'a her zaman beklerim beraber koparız.:)^^ Babam işi dolayısıyla sık sık Konya'ya gidiyor eğer sistem denk gelirse modeller Konya'yı gömerse Konya'ya gelebilirim.Konya sokaklarında beraber dolaşırız.:P^^

• UçanTürk girdim girdim doğru hatırlıyorsun. 😊 polis olmak istiyorum polisliğe geçtim ordan iki sene daha okuyum komiser yardımcılığa geçmek hedefim. Sorduğun için sağol bu sene bol kışlı Konya’da gene beraber nöbette olacağız inşallah ☺️

Hayırlı olsun dostum çok sevindim. Bu kış bende Konya'da olmayı çok isterdim bende. Ama İstanbul Özel Meteorolojik konusuna transfer olacağım :D

• 😆😀 SnowPaladin03 kardeşim geçen sene Konya da iyi değildi bir kere 15-20 cm lik sistem geldi ondan başkası kuru soğuk. Ama geçtiğimiz seneyi Afyon için iyi hatırlıyorum demek kötü mü geçmiş😳🤔 inşallah gel valla güzel kış günü kar manzarasında güzel bir yemek yeriz keyfini çıkarırız

• 😆😀 SnowKong_03 kardeşim geçen sene Konya da iyi değildi bir kere 15-20 cm lik sistem geldi ondan başkası kuru soğuk. Ama geçtiğimiz seneyi Afyon için iyi hatırlıyorum demek kötü mü geçmiş😳🤔 inşallah gel valla güzel kış günü kar manzarasında güzel bir yemek yeriz keyfini çıkarırız

Konumuma 2 defa 10 cm bir defa da 2 cm. sonrası yok.İyi geçmedi.Bakalım duruma göre ya sen Afyon'a gelirsin ya ben Konya'ya.^^ Bir de kışın yğışlarda çok azaldı Afyon'da.Kardeşim senin Afyon'a gelme ihtimalin var mı polislikle alakalı.Seni Afyon'a transfer edelim.:P:D

• SnowPaladin03 Afyon sakin serin valla bana göre güzel yer memurluğa neden gelmeyim ki çok isterim kardeşim nasip kısmet bunlar bir bakmışsın senden yardım almaya gelmişim kiralık evler için.Kerem de pek ortalıkta gözükmüyor Afyon’u bi terketti yokoldu adete😆😀

• SnowPaladin03 Afyon sakin serin valla bana göre güzel yer memurluğa neden gelmeyim ki çok isterim kardeşim nasip kısmet bunlar bir bakmışsın senden yardım almaya gelmişim kiralık evler için.Kerem de pek ortalıkta gözükmüyor Afyon’u bi terketti yokoldu adete😆😀

Tabii canım başım gözüm üstüne.Sen gel yeter ki.^^^^Kerem bey İzmir rüzgarına kapıldı.Afyon bana emanet.^^

• SnowPaladin03 aaa ama bak gelirsem eğer paylaşırız afyonu ona göre. Anca beraber kanca beraber. Şaka maka süper olurdu Afyon’un dağlarını gezerdik yeryüzünü tanımak isterdim mesela Konya’da meşhurdur takkeli dağından tut loras dağı uzantısına kadar kütle gelir ne hikmetse merkeze ineceğinde erir gider deli eder umarım bu sene olmaz 😂☺️ Afyon’da böyle durumlar var mı

• SnowPaladin03 aaa ama bak gelirsem eğer paylaşırız afyonu ona göre. Anca beraber kanca beraber. Şaka maka süper olurdu Afyon’un dağlarını gezerdik yeryüzünü tanımak isterdim mesela Konya’da meşhurdur takkeli dağından tut loras dağı uzantısına kadar kütle gelir ne hikmetse merkeze ineceğinde erir gider deli eder umarım bu sene olmaz 😂☺️ Afyon’da böyle durumlar var mı

Tabii ki de paylaşırız ayıpsın.Afyon u sana şöyle tarif edeyim seni meteorolojik açından göğe de yükseltir.Yerin dibinede sokar.Afyon'da Kocatepe dağları var güneydoğu kuzeybatı eksenine uzanmış yani dağlar Güneybatısında kalıyor.Ama o dağlardan önce tepeler başlıyor sonra dağ yükseliyor.Dağlara uzak olduğu için yağışta problem yaratabiliyor.O dağda kocatepe beldesi diye bir istasyon var dönem dönem değişsede bazen Afyona baya fark açabiliyor.Ama rüzgar ve sistemin yönü uygunsa çok sağlam yağış alabiliyor.Konya'da ki olayın karalını Afyon'da yaşarsın.Seni deli edebilir ama bazen öyle bir hadise yaşatır ki tüm hepsini unutursun.^^^^^^Özetle bu.Dağ dedin denizde kum Afyon'da dağ.:D:D:D

• Kayseri Ve Civarında Yağış Yok Ama En Azındanda Sıcak Yok Öyle Aşırı Havalar Çok Rahat Gidiyor 2017 Eylülün İlk 20-25 Günü Nerdeyse 35-38 Dereceleri Görmüştük Bu Sene 25 i Zor Geçiyor Olması Gereken Sıcaklıklardayız Şuan İnşallah Güzel bir Ekim-Kasımdan Sonra Güzel Bir Kış Sezonu Bizi Bekiliyor İnşallah.