Basketbola Dair Her şey [Basketbol Genel Konu]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ya arkadaş, şu harekete sedece 5 maç ceza verdiler.. bu green denen çirkef ne zaman komple ban yiyecek acaba nba'den. adamın yanında ramos, pepe gibiler melek kalıyor

• Houston son iki maçını son saniyelerde kaybetti..

kaybettikleri Clippers maçında harden'ın, lakers maçında da lebron'un clutch player olacakları tuttu.

her iki maçta da Alperen üstüne düşen görevi çok iyi yaptı. hatta son lakers maçında all-star en geç seneye geliyor diye bağırdı adeta.

inanılmaz bir potansiyeli var. her gün üstüne koyuyor. %30 civarı üçlük atmaya, high-post'tan da daha yüzdeli atmaya başlarsa ligin elit pivotları arasına çok rahat girecek.

son maç istatistikleri :

vs clippers : 34 dakika - 23 sayı - 8 rebound - 4 asist

vs lakers..... : 31 dakika - 23 sayı - 10 rebound - 5 asist

sezon 0rtalamaları (11 Maç) : 31.6 dakika - 20.1 sayı - 8.4 rebound - 5.7 asist

BORN IN WINTER

• Bugünkü maçta Alperen 3o sayı atmış.. şimdilik sezonun en yükseği, sayı noktasından.

warriorsa kaybettiler bugün. 43 denemeden 21'inde (3lük) isabet buldu warriors. %49 ile üçlük attılar. bu sebeple mağlubiyet zaten kaçınılmazdı. houston üst üste üçüncü mağlubiyetini aldı. galibiyet ve mağlubiyet sayısı eşitlendi böylece. 6-3 iken 6-6 oldu bugün.

son maç istatistikleri :

vs warriors : 37 dakika - 30 sayı - 13 rebound - 5 asist

sezon 0rtalamaları (12 Maç) : 32.0 dakika - 20.9 sayı - 8.8 rebound - 5.7 asist

BORN IN WINTER

• Houston son maçında memphis'i yendi. Alperen hücumda biraz tutuktu ama savunmada iyi işler yaptı. memphis uzunları neredeyse hiç etkili olamamış.

bundan sonra 4 maçlık bir zor seri var. iki kere nuggets, dallas ve lakers maçları var. ben buradan 4 mağlubiyet bekliyorum ama bakalım bir sürpriz yapacaklar mı?

son maç istatistikleri :

vs memphis : 32 dakika - 11 sayı - 7 rebound - 3 asist

sezon 0rtalamaları (13 Maç (7G-6M) : 32.0 dakika - 20.2 sayı - 8.6 rebound - 5.5 asist

BORN IN WINTER

• Anadolu Efes - Partizan Maçı efsaneydi. Statdaydım atmosfer çok iyiydi. 100-94 bitti. 3. Sette dönüyor gibi oldu ama 4. Sette çok iyi atakla tekrardan çevirdik. Çok güzel maçtı. :hfyeni (29): :/8103*

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Denver-Dallas-Denver-Lakers 4'lüsünden şu ana kadar 3 maçı oynadı Houston.

ilk denver maçını yendiler, son iki maçı kaybettiler.

Alperen çok ama çok olgun oynamaya başladı. sadece şu hakemlere olan itirazını biraz değil baya bir azaltması lazım.

Bu sene nasıl denk geliyorsa diğer takımdaki basketbolcular en iyi oyunlarını neredeyse hep Houston'a karşı oynuyorlar. çok isabetli atıyorlar. Harden, lebron, doncic, irving sadece aklıma ilk gelenler.. adamlar sezonun en iyi maçlarını hep houstona karşı oynadılar

neyse.. dallas maçı yazık oldu, alperenin çok iyi oynadığı bir maçtı ama kaybettiler. maçın sonlarında koçun alperene ne kadar güvendiğini, her houston hücumunun hep alperen üzerinden oynandığını gösteren küçük bir görsel atıyorum alta. alperen de bu güveni boşa çıkarmıyor. o maçta houston'ın son sayıları hep alperenden geliyor.

6334cf2a0b85ffaac067e2.jpg

son 3 maçın istatistiklerini de paylaşalım

son maç istatistikleri :

vs denver : 43 dakika - 21 sayı - 15 rebound - 8 asist

vs dallas... : 35 dakika - 31 sayı - 9 rebound - 6 asist

vs denver : 28 dakika - 22 sayı - 7 rebound - 4 asist

sezon 0rtalamaları (16 Maç (8W-8L) : 32.6 dakika - 21.0 sayı - 8.9 rebound - 5.6 asist

BORN IN WINTER

• Jokic karşısında Alperen döktürüyor yine bugün

3. çeyrek sonunda istatistikleri 17-10-7

bakalım triple-double gelecek mi?

Jokic’in karşısında triple-double efsane olur, hadi be..

edit: maç son periyodun başında iyice koptu houston lehine. alpi pek süre almaz artık. triple başka maça kaldı büyük ihtimalle. ben yatıyorum. öğlen güncellerim burayı. zaten son iki maç istatistiklerini de paylaşmadım. onları da eklerim hem.

BORN IN WINTER

• Alperen son maçlarda vitesi biraz düşürdü. ya da her oyuncu da olduğu gibi birkaç maç işler kötü gitmiş olabilir ama en kötü oynadığı maçlarda bile double double çevresinde dolaşıyor. artık belli bir seviyenin üstü standartlaştı. istikrarı takdire şayan.

Türk sporunun yetiştirdiği en büyük sporculardan biri olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. daha 21 yaşında. önünde uzun bir yol var.

istatistiklerini paylaşmayalı 5 maç geçmiş. bu 5 maçın 4'ünü kazandılar. şu an 7. sıradalar ve play-off potasındalar.

son maç istatistikleri (eskiden yeniye doğru sıralanmış):

vs lakers......... : 34 dakika - 21 sayı - 13 rebound - 5 asist

vs oklahoma : 35 dakika - 21 sayı - 6 rebound - 7 asist

vs denver........ : 34 dakika - 17 sayı - 10 rebound - 7 asist

vs spurs............ : 30 dakika - 15 sayı - 9 rebound - 4 asist

vs memphis... : 24 dakika - 9 sayı - 10 rebound - 2 asist

sezon 0rtalamaları (21 Maç (12W-9L) : 32.4 dakika - 20.0 sayı - 9.1 rebound - 5.4 asist

sezonun 5'te 1'i geride kaldı ve ortalamaları çok iyi. kıyas olması için nba'de geçirdiği diğer sezonların da istatistiklerini altta beraber koyuyorum

21-22 :.. 20.7 dakika - 9.6 sayı - 5.5 rebound - 2.6 asist

22-23 :.. 28.9 dakika - 14.8 sayı - 9.0 rebound - 3.9 asist

23-24 :.. 32.4 dakika - 20.0 sayı - 9.1 rebound - 5.4 asist

BORN IN WINTER

• Merhabalar, ben Yiğit. Bugün 19 yaşındayım ve uzun zamandır hava olaylarına merak saran birisiyim. Şu an Beykent Üniversitende İktisat 2. sınıf Türkçe bölümü okumaktayım. Bu forumda amacım özellikle kış mevsiminde güncel veriler hakkında amatör tahminlerde bulunmak kar hevesini diğer üyelerle yaşamaktır :)

"Bütün ümidim gençliktedir." - Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk

(1881-193∞)

• Alperen bugün coştu coştu.. memleketteyim, bilgisayarım yanımda yok. ayrıntılı istatistik paylaşamayacağım ama kısaca yazayım. sayı olarak kariyer rekorunu kırdı, 37 sayı attı

sözü takım arkadaşı Tari eason’a bırakıyorum

• All-star oylamasında Alperen’e oy vermek için en alttaki linke tıklayabilirsiniz

oy vermek çok basit ve her 24 saatte 1 kere oy verebiliyorsunuz

önce start voting now a tıklayın,

sonra west kısmında gördüğünüz `+` işaretine tıklayın,

arama kısmına alperen yazdıktan sonra vote’a tıklayın

sonra review/submit e tıklıyorsunuz.

bu kadar basit. 10-15 saniye sürüyor

alpiye desteğimizi esirgemeyelim, bu çocuk her türlü desteği hak ediyor :thumbup:

https://vote.nba.com

BORN IN WINTER