7 Günlük Tahmin

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • [size=5] 7 GÜNLÜK TAHMİN[/size]

[size=3]Yurdun doğu yarısında hafta boyunca yağışlar görülecek. Yer yer kuvvetli olabilir. Batıda ise Trakya ve Avrupa yakasının tamamı yağışlı olacak. 31 Mart günü Marmara Bölgesi ve Zonguldak taraflarında sağanak var. Sıcaklıklar ülke genelinde gündüz 18-28 derece arasında, gece ise 18-12 derece olacak. [/size]

[size=3]UYARILAR: YAZ SEZONUNA GİRDİK. AŞIRI BİR OLAY BEKLENMİYOR.[/size]

Einmal editiert, zuletzt von tahminci ()

• Zitat von Umut Can Oğuz pid='94833' dateline='1399739807'

Konuda aktif güncelleme olmalı, eğer bu olmaz ise konu kapatılacaktır bu konuda lütfen dikkatli olun... ;)

Tamam, biliyorum. Süre içinde değişirse güncelleyeceğim, bittiğinde ise güncelleyeceğim.

• Zitat von oxe pid='94832' dateline='1399737924'

mgm karadenizi yağışlı almış hafif mi olucak?

Evet hafif olacak yağış.
    Bu arada unuttum, yanlışlıkla flood yaptım. Özür dilerim.

Einmal editiert, zuletzt von tahminci ()

• evet tahminci söyle bakalım giresun için yarn başta olmak üzere tahminin nedir orajsız hafif yağışlar mı var?

ayrıca burda sıcaklık okadar yüksek değil hatta serin sen kuvvetli orajla iç kesimleri mesela amasya gibi mi kastettin?

Einmal editiert, zuletzt von oxe ()

• Zitat von oxe pid='94933' dateline='1400312866'

evet tahminci söyle bakalım giresun için yarn başta olmak üzere tahminin nedir orajsız hafif yağışlar mı var?

ayrıca burda sıcaklık okadar yüksek değil hatta serin sen kuvvetli orajla iç kesimleri mesela amasya gibi mi kastettin?

Evet ve hayır. Yani sadece oralar değil kıyı kesimindeki bulutlar biraz daha doğuda, Sinop tarafında ama Arhavi'ye kadar oraj var. Giresun Amasya tarafında hafif yağışlar olacak.

• Zitat von tahminci pid='94957' dateline='1400492632'

Evet ve hayır. Yani sadece oralar değil kıyı kesimindeki bulutlar biraz daha doğuda, Sinop tarafında ama Arhavi'ye kadar oraj var. Giresun Amasya tarafında hafif yağışlar olacak.

giresun taraflarında bu hafta boyu yağış hafif mi olucak ve oraj da hafif mi?

• Biraz aceleci gelecek ama ben şahsen bu sistemden umudumu kesdim o müthiş kütleler ya anadoluya ya da tekirdağa gidiyor bulunduğum yer beylikdüzü civarı tam ortalarında kalıyor.buraya gelmeyen kütlelerde haliyle beni sinir ediyor.ama son bir umut soruyorum öyle kütlelerin yönü yine anadolu yakasımı olacak yani jet streamlere göre?

MARMARA BÖLGESİ İSTANBUL

• Herkese merhaba. :) Kartal’da ilk kez mor kütlenin etkisinde kaldık. İlk önce uzaktan gelen gök gürültülüleri hiç durmadı. Ardından sessizlik oldu ve hafif bir dolu atıştırmaya başladı. Sonra ise fırtınanın kopmasıyla dolu yağışı resmen savruldu… Hayatımda ilk kez böyle bir şeye şahit oluyorum. Balkonda duran ufak boylu dolaplar devrildi, çamaşırlar aşağılara uçtu, balkonlardaki saksılar, tahta sandalyeler havada savruldu. İnsanların camlarındaki sineklikler havada uçuyordu en son gördüğümde. Herşey havada savruluyordu ve yol kenarları bembeyaz olmuştu doludan. Göz gözü görmedi ve inanılmaz bir 15 dakika yaşandı… :)