GFS ve ECMWF Yorumlamaları (26.01.2014)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Alperen sana katılıyorum 1987'deki tarihi mart ayı kar fırtınası bundan daha şok bir şekilde geldi bir gece güncellemesinde,aynısı bizdede oluy inşallah.Ve, 5 şubattan sonra izlanda dinamik a.b üstümüze geliyor büyük ihtimal efsane-semih üstatın dediği tutacak.

• arkadaşlar ilk yorumumu yapıyorum . :) şubatın 10 unda doğdum 85 yılında o yıl aşırı kar olmuş trabzonda odur budur öyle bi kar olmadı inş bu şubat öyle bi kar görürüz artık görmek te istiyoruz..:)

• Zitat von Siberianist pid='86671' dateline='1390728442'

Ben şubatın ilk 5 gününü çöpe atmıştım dostum ;) Sonrası kuzeyimizdeki yükseğe bağlı. Beklentim Efsane-Semih üstadın beklentisiyle mutabakat içinde :) Şubat normallerin altında kapanacak bana gore Şubat mevsim normallerinin üzerinde kapanır azor ve Sibirya ölü İzlanda aktif halini koruyacak İskandinav ve azor blokaji anca yarın ki gibi oluşumlar beklebenilir subatin ilk10 günü yukarıda gördüğünüz yüksek bırakın soğuk yolunu açmayı bloklama ihtimali var bence salı çarşambaya görelim derim modellerde çok zayıf olumlu oluşumlar var inşallah haklı çıkarsın ama mevsim normallerinin üstü Şubat sistem gelmeyecek anlamınada gelmez ama Şubat ayı ortalamalar 1derece üstü biter

• Mikdat Kadıoğlu: Şubat ayı sıcaklıklarının tüm ülkemizde mevsim normallerinin üzerinde geçmesi bekleniyor. Şubat ayı ocak ayına göre daha yağışlı (mevsim normalleri civarında) olacak ama yağışların büyük bir kısmı kar değil, yağmur şeklinde olacak. (kış bitmiştir hayırlı olsun)

• Zitat von plskdms pid='86869' dateline='1390758660'

Mikdat Kadıoğlu: Şubat ayı sıcaklıklarının tüm ülkemizde mevsim normallerinin üzerinde geçmesi bekleniyor. Şubat ayı ocak ayına göre daha yağışlı (mevsim normalleri civarında) olacak ama yağışların büyük bir kısmı kar değil, yağmur şeklinde olacak. (kış bitmiştir hayırlı olsun)

Sen Miktada mı güveniyon adam İstanbul'a gökdelenlerden dolayı kar yağmıyo diyor Newyork ta İstanbul'un 2 katı gökdelen var ama herkül sistemleri yağıyor :)