GFS ve ECMWF Yorumlamaları (12.01.2014)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • bir arkadaşım var benim gibi kar sever,amcası ankara mgm de görevli.arkadaşımı aradı şöyle dedi;20 ocaktan sonra kış başlıyor,özellikle karadeniz bol kar alacak;onun yalancısıyım

• tüm modelleri A dan Z ye inceledim.SONUÇ:19-20 ocak orta ve doğu karadenize soğuk inecek -4 -6,orta karadeniz kky,doğu karadeniz kky ve kar alacak özellikle rize-artvin arası.20 ocakta hareketlilik başlayacak,önce bol yağış 22-23 gecesi soğuk giriş yapacak ilk soğuk birkaç gün kalacak 1 gün sonra daha uzun soluklu soğuk inecek.modellerin çoğunda görünen bu.NOT:Bu bir tahmindir KESİNLİKLE şahsi görüşlerimi katmadım.sistem kaybolmadı sadece 1-2 gün ötelendi.umutsuzluğa kapılmaya gerek yok ilk lodos eseceğinden sıcak görünüyor.ALLAH-Ü TEALA İNŞALLAH BU SİSTEMİ YURDUMUZA İNDİRECEK,LÜTFEN BU AKŞAM 2 REKAT NAMAZ KILIP DUA EDELİM.

İNŞALLAH 20-25 OCAK ARASI TARİH TEKERRÜR EDECEK 2004 OLMASADA ONA YAKIN KAR ALACAĞIZ.DUALARIMIZI EKSİK ETMEYELİM.KURAKLIKTAN ANCAK UZUN SOLUKLU BİR KAR YAĞIŞIYLA DÜZLÜĞE ÇIKABİLİRİZ.ALLAH BİZİ KURAKLIKLA,KARSIZLIKLA CEZALANDIRMASIN

Einmal editiert, zuletzt von HvFrm(Hf) ()

• güzel kardeşim nasıl kapattı.tüm modeller en geç 25-26 ocakta soğuk inecek diyor,madem bu kadar eminsin kanıt göster.unutma en sert kışlar şubat ve mart kışlarıdır

• Zitat von kazim34 pid='83218' dateline='1389538261'

Harbi ilginç batı ocağı kapattı diyorsun. 25-26sından itibaren kar geliyor...

Galiba ama kesin değil, hak veriyorum biraz o kişiye de...

AF-YOK

• Zitat von CrossBench pid='83039' dateline='1389508005'

5-6 gün önce Antalya ve doğusu için verilen kuvvetli yağmur artık yok. Yağışın süreside kısa, etki alanıda dar.

Aynen her güncellemede etkisi ve süresi azaldı

• hocam iyi gidiyor güncelleme :D

İzlanda hafif güç kaybetse, İskandinav yükseği, altına aldığı siklonu bize indirecek ama bu güncellemede bu olay olmayacağa benziyor. Yine de öğle modeliyle karşılaştırdığımızda çok daha güzel bir çıktı olduğunu görüyoruz şimdilik

• Ben bu kış modele bakmayı bıraktım. Ne zaman Son 3 güne girdimi sistem o zaman bakacağım.

Iyi gidiyor diyorlar :D

Görüyorsunuz değilmi hiç bir model birbirini tutmuyor.. :)

Einmal editiert, zuletzt von pendikcii ()

• Zitat von BaFRaLi55 pid='83243' dateline='1389542546'

aynen hocam :) bir güncelleme birini tutmuyor kesin konuşmak biraz saçma olur beklemek en iyisi :)

kar tutkusu tekrarlıyorum.... günü geçtim sabah ile akşam çıktısı arasında bile dağlar kadar fark oluyor.. moral bozma hemen