GFS ve ECMWF Yorumlamaları (06.01.2014)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Huylu huyundan vazgeçmiyor. Esas ECMWF yine -12'leri gösterirse görün siz engameyi. Çok sancılı, sıkıntılı ve bir o kadar da heyecanlı bir güncelleme yolda

• GFS'nin bu kadar ısrarcı olmasıda düşündürüyor insanı.

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• Ben onu bunu bilmem :D ECMWF yine ısrarında devam ederse, geri dönüşü olmayan yola girilir. Adeta kumar oynuyorlar. Gfs kumara, kellesini daha önceden yatırmıştı, ECMWF bu sabah bozulmazsa, o da kellesini ortaya koymuş olur. Kaybedenin kellesi gidecek, bakalım neler olacak :D

• Zitat von Siberianist pid='80872' dateline='1388994063'

Pendikçi, kötü çıkacak dedikçe ECMWF coşturuyor :D

:hfyeni (18)::hfyeni (18)::hfyeni (18): hocam mahkemeyi ne zaman kuruyoruz bir an önce idam etmeli gfs yi:hfyeni (18)::hfyeni (18):

• :hfyeni (18)::hfyeni (18)::hfyeni (18): hocam mahkemeyi ne zaman kuruyoruz bir an önce idam etmeli gfs yi:hfyeni (18)::hfyeni (18):

Mahkemenin kararı şimdiden belli. GFS, ECMWF ve GEM'e benzerse, idamına karar vereceğiz. Giyotine yatıracağız. Kellesini havaforum'un en tenha sokaklarına kadar dolandıracağız :D

• Zitat von KarTutkusu03 pid='80876' dateline='1388994779'

Önce bir islak sopayla bayiltana kadar dovucem sonra arabanin arkasına baglayip ordan buraya kadar suruklemezsem... :D

bu da güzelmiiş :D gfs son şansın bügün düzeldin düzeldin :hfyeni (18)::hfyeni (18):

• Zitat von kazim34 pid='80879' dateline='1388995300'

Ecmwf koparmaya devam et bizi :D

Ecmwf ve Gem yanlız kalmış gerçe navgem ve ukmo gfs yalakası biliyorum ama neyse göreceğiz artık ne olacaksa olsun :hfyeni (18):

• Zitat von pendikcii pid='80885' dateline='1388996957'

Beyler bakın ukmo da bozulmuş. Navgem de uydu gfs ye. Şimdi gem bozulucak sonrası da ecm. Gfs hepsini teker teker idam ediyor. Ecmwf kafayı yemiş adeta. Ecmwf zaten kaybedecekte neden hala böyle yapıyor. En sonunda rezil olacak kimse guvenmeyecek. Üzülüyorum ecm ye. Halbuki benim en sevdiğim model Dir kendisi

Yorumlarına sadece gülüyorum. Dediklerinin tam tersi olursa şaşma

• O işaretledigin yerlerde sorun yok aynı şey. Her ikisindede yb sırtı olmak sorunda iki öyle ikincisi ecmwf diyagramı da su an ecmwf modeli gibi gidiyor şu anlık ve olması gereken bu. Ama yakında gfs ye uyarlar

• Beyler bakın ukmo da bozulmuş. Navgem de uydu gfs ye. Şimdi gem bozulucak sonrası da ecm. Gfs hepsini teker teker idam ediyor. Ecmwf kafayı yemiş adeta. Ecmwf zaten kaybedecekte neden hala böyle yapıyor. En sonunda rezil olacak kimse guvenmeyecek. Üzülüyorum ecm ye. Halbuki benim en sevdiğim model Dir kendisi

Peki neden ECMWF'nin bozulacağını düşünüyorsunuz? Onun bozulacağna dair, modellerden farklı bir veri sunabilir misiniz bize?
    Bakın, siz bana "Neden GFS bozulacak?" diye sorun, önünüze ilk olarak AO ve NAO olmak üzere birçok veri dizerim, veri manyağı yaparım sizi. Ama bakıyorum da ECM'nin bozulacağını düşünenlerin elinde pek bir veri yok.
    ECM bozulabilir mi, elbette böyle bir ihtimal var. Fakat şuan için bunu ne AO, ne NAO, ne GEM ne de Analog veriler destekliyor