GFS ve ECMWF Yorumlamaları (05.01.2014)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Cidden öyle bir diyagram görsem, sevinçten ağlardım heralde. "Yemişim GFS'yi, 20 perturbation, Haliç donacak demiş, GFS'ye mi kaldık" havasında olurdum :D
    Bu arada @dmin, ECMWF'yi beğenmemek elde değil, şu güzelliğe bak :D

• Zitat von Siberianist pid='80375' dateline='1388928399'

Cidden öyle bir diyagram görsem, sevinçten ağlardım heralde. "Yemişim GFS'yi, 20 perturbation, Haliç donacak demiş, GFS'ye mi kaldık" havasında olurdum :D

:D ECMWF akşam güncellemeleri inşallah bu güzellikte çıkar. Tabi gfs de buna eşlik ederse daha da mutlu oluruz :P

• Zitat von Siberianist pid='80375' dateline='1388928399'

Cidden öyle bir diyagram görsem, sevinçten ağlardım heralde. "Yemişim GFS'yi, 20 perturbation, Haliç donacak demiş, GFS'ye mi kaldık" havasında olurdum :D

Üstad bu akşam senin yaptığın verilerin % 50si kadae kötü veri çıkarsa :D

• Zitat von KarTutkusu03 pid='80378' dateline='1388928774'

1 gün daha olsa 1 aydır kar göremedik diyeceğim. :(

Çok haklısın ancak ayın 12 sinde alamazsak bile aysonu kar orucunu iftar ile bielikte açacağızdır :D

• Bunu gören NY lu kar sevdalıları okursa atlar uçağa turkuyeye gelir:hfyeni (18):

• Zitat von Enes pid='80387' dateline='1388930367'

ılıkçılar ve kurakçılar bu diyagramı görünce ülkeyi terk ederler :hfyeni (18):

[size=4]bir kar yağar ince ince[/size]

• Zitat von KAVACIK_BEYKOZ13 pid='80391' dateline='1388930553'

ılıkçılar ve kurakçılar bu diyagramı görünce ülkeyi terk ederler :hfyeni (18):

Böyle bir sistem gelse dışarı çıkmaktan korkarız.

• Zitat von Enes Güleç(ENx) pid='80387' dateline='1388930367'

Bunu gören NY lu kar sevdalıları okursa atlar uçağa turkuyeye gelir:hfyeni (18):

Sen gittin mi ABD'ye?:hfyeni (44):

AF-YOK

• Evet bu akşamki GFS ECMWF güncellemeleri çok kritik. Özellikle yarın Sabahki güncelleme son noktayı koyar diye düşünüyorum sistemin gelip gelmemesi açısından.Çünkü GFS hala bozuk çıktı sunmakta ısrar ediyor bakalım nereye kadar bu devam edicek yoksa ECMWF GFSye dönebilirmi diye akıllara soru işareti getiriyor.Umarım böyle olmaz tam tersini bekliyoruz bakalım.

• Arkadaşlar bu havaturka adlı SİTE ne biçim SİTE yaw. Bir şey soylemedigim halde banladilar daha doğrusu gfs kazanır dediğim için banladilar. Böyle bir şey görmedim.. Mobilim de nasıl gidiyor güncelleme. Inşallah gfs de ecm ye uyuyordur

• Arkadaşlar bu havaturka adlı SİTE ne biçim SİTE yaw. Bir şey soylemedigim halde banladilar daha doğrusu gfs kazanır dediğim için banladilar. Böyle bir şey görmedim.. Mobilim de nasıl gidiyor güncelleme. Inşallah gfs de ecm ye uyuyordur

Size temenni ederim, bizde karsever de ılıkçıda rahatça görüşlerini ifade edebilir.

Bu arada güncelleme ne alemde ?